Ses İzalasyonu ve Boya Koruyucu Sistemler & Malzemeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fosilbulent Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,771

Etiketler
Ynt: Ses İzalasyonu ve Boya Koruyucu Sistemler & Malzemeler

tek kelimeyle harika bir konu bu, edinimlerinizi detaylandırarak paylaşmanız
herşeyden anlamak zorundaymışız gibi yaklaşımlarında önüne geçiyor
her konuda bu tip edinimlerin bu ölçüde detaylandırılarak anlatılması dileğiyle, tekrar tebrikler.

berk katılımın ve fotoğraflar için sağol.... hemen altına yazamadım kusurumuza bakma

saygılar sevgiler
kolaylıklar dilerim

ata036' Alıntı:
teşekkürler bülent firmalarla görüşeyim bi burada paylaşırım

aracın tanıtımını yapmayı unutma yani aracta kullanacağını nerede kullanacağını söyle ve nederlerse desinler bir üstünü seç iş görür lafını konfora çevir :smiley: bizede bildir mutlaka bekliycez fotoları ve açıklamalarını kolay gelsin bol şanslar

Nejat' Alıntı:
tek kelimeyle harika bir konu bu, edinimlerinizi detaylandırarak paylaşmanız
herşeyden anlamak zorundaymışız gibi yaklaşımlarında önüne geçiyor
her konuda bu tip edinimlerin bu ölçüde detaylandırılarak anlatılması dileğiyle, tekrar tebrikler.

kendi adıma tesekkur ederım boyle dusundugunuz ıcın.. buradakı en onemlı vurgu ıse "herseyden anlamak zorundaymısız gıbı olan yaklasımlar" benım burada herhangıbır muhendıslık dalı ıle ılgılı yada ustalıkla ılgılı bır deneyımım yok sadece arastırıp yaptıklarımı paylastım bu cok onemlı cunku burada okadar cok bılen abılerımız, cok deneyımlı arkadaslarımız, var mutlaka elestırılecek yerler olacaktır ama bu konuda yaptıklarımı ve deneyımlerımı ben paylasmaya devam edıcem..

febulent' Alıntı:
berk katılımın ve fotoğraflar için sağol.... hemen altına yazamadım kusurumuza bakma

saygılar sevgiler
kolaylıklar dilerim

ne demek abı yaptıklarımızı deneyımlerımız burada paylasalımkı bu durumdan cok sıkayet eden defender sahıplerı var en azından bıraz yardımcı olabılırsek ne mutlu ama bu haftaiçi yurdısında olacagımdan tavan ve gögus beklemede haftasonu da yuvacıkta defender bulusmasındayız ;)

merhaba arkadaşlar climaflex firması ile az önce görüştüm kendinen yapışkanlı 6 mm dynaaqustik diye bir ürünü tafsiye ettiler fakat top halinde satıyorlarmış 30 metrekare fiyatıda 265 tl tutuyor

ata036' Alıntı:
merhaba arkadaşlar climaflex firması ile az önce görüştüm kendinen yapışkanlı 6 mm dynaaqustik diye bir ürünü tafsiye ettiler fakat top halinde satıyorlarmış 30 metrekare fiyatıda 265 tl tutuyor

30m2 naapcaz abı :smiley: malzeme cok guzel ama sanayıde malzeme satan yerlerde bellı mıktarda kesılıp alınabılıyo sanırım bıraz daha baksak?

bu hafta işlerim biraz yoğun gezenbilirden bir grup arkadaş geliyor onlarla ilgileniyorum onun için bu hafta fazla araştıramam ama önümüzdeki hafta araştırmaya devam inşallah güzel bişeler bulup istediğimiz gibi izalasyon yapabiliriz

sika nın multi seal isminde yapışkan bandı var ek yerleri için güzel olur

yeni bir malzeme buldum ismi ''polyuera'' Bu malzemenin astar ve sonkat çeşidi bir kaçtane fakat dayanımı esnekliği ve su izalasyonu vede bir yere kadar ses izolesi iyi yanlız uygulama fiyatı m2 27 euro y muş ben malzemeyi beğendim kısmet olursa havalar ısınsın yaptırmayı düşünüyorum.

gerçekten de çok önemli bir konu bence de...
hem ses kesimi olsun hem ısı yaltımı olsun hem de aracın daha uzun süre sağlıklı kalabilmesi için...

Arkadaşlar aylarca önce bu forumda izolasyon konusundaki yapılan çalışmaları okumustum çokta faydalanmıştım. Ancak uygulama bana zor geldiği için kendinden yapışkanlı malzeme aradım uzun zaman . Nihayetinde Zeytinburnu ambarlarda 2.cadde 56 noda EPA isimli firmaya ulaştım burası yalıtım malzemelerinin nirvanası gibi bir yer . Hem ısı hem ses yalıtımı yapıyorum aracıma çok memnun kaldım sizlerede tavsiye ederim . Ekte bu çalışmalara ait resimler aydınlatıcı olur diye koydum.

Selamlar
ERHAN

Baba resim 005

Baba resim 006

Baba resim 007

Baba resim 009

Baba resim 010

:smiley: eyvallah sağolun ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR