Ses İzalasyonu ve Boya Koruyucu Sistemler & Malzemeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fosilbulent Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,823
Ynt: Ses İzalasyonu ve Boya Koruyucu Sistemler & Malzemeler

izocam neden kulanıyorsunuz hicbir ise yaramaz ayrıca nem tutar ve koku yapar onun yerine dösemecilerde satılan poli üretan esaslı ses kesici 1-5 mm kalınlıgında malzemeler var ben uyguladım ayrıca alt kesime titresim alıcı malzemenin üstüne yapıstırdım sonuc harika oldu izocam yada tas yunu belki ısıyı keser ama sesi yutamaz onun yerine poliuretan esasli malzeme kulanılsa sonuc daha iyi olur
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=83400.0

Etiketler

tahaozak' Alıntı:
İlk önce konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Ses ve ısı izolasyonunda kullanılan farkli birkaç yöntem tanıtıldı şu ana kadar. Bu uygulamalardan hangisi en iyi sonucu verir acaba???
1- İzocam ve taş yününden yapılan mı.?
2- Alemiyum folyolu süngerimsi maddemi?
3-Ercan beyin kullandığı siyah olan maddemi?

Bu uygulamaları yapmadan önce taban içi ve altına kalın pütür atılsa eksra bir katkı sağlar düşüncesindeyim.
izalasyon icin
1- titresim alıcı malzeme ( bitüself bu is icin uygun bauhausta bulabilirsiniz 10m2 50 tl civarında )
2-gürültüyü kesmek icinde 1.5 cm yada 2cm kalınlıgında süngerimsi bir malzeme poliüretan esaslı (döseme malzemesi satanlarda bulabilirsiniz keçe yada izocam kullanmayın hic bir ise yaramaz )
kapılara ve aracın torpido altı dahil olmak üzere heryere uygulayın kapı iclerinede uygulayın farkı goreceksiniz

ercan süzer' Alıntı:
Göğüsü temizlemeniz ve hiç pas kalmaması lazım ..Anti pas ve astar kullanmak gerekiyor..Araçda demir malzeme sadece göğüste ve paslar temizlenmeden yapılacak işlem ileride sorun çıkarabilir
kullandığınız malzemenin ismi nedir nereden temin edebiliriz çok sağlam bir malzeme ben ön kısma kullandım şimdi komple döşemenin altınada yapayım diyorum fakat malzemeyi bulamıyorum.

Bende şöyle birşey sorayim. Defenderımda koltukları değiştireceğim için alt döşemeleri yeniden yaptıracağım. Şöyle bir sorunla karşı karşıyayım, ilerde arabayı boyatacak olursam yapışkanlı veya ısıtılarak uygulanan izolasyon ürünlerini boyadan önce sökmem zor olur sanırım. Kararsız kaldım.

halilugar' Alıntı:
Bende şöyle birşey sorayim. Defenderımda koltukları değiştireceğim için alt döşemeleri yeniden yaptıracağım. Şöyle bir sorunla karşı karşıyayım, ilerde arabayı boyatacak olursam yapışkanlı veya ısıtılarak uygulanan izolasyon ürünlerini boyadan önce sökmem zor olur sanırım. Kararsız kaldım.
sökmene gerek yok bence izalasyon kaplamasını boyayabilirsin

Ynt: Ses İzalasyonu Ve Boya Koruyucu Sistemler & Malzemeler

İzocam Armaflex tavan için yaptım süper

Fotoraf 0004

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri