Shipmate Rs 8000 Ikinci El Ünitesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sailing423 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,442

sailing423

Yeni Üye
SHIPMATE RS 8000 sabit telsizimi teknemde kullanmaktayim.Üzerime kayitli ve KMTO belgem de var.Sıkıntım liman giriş çıkışlarında ya da yarışlarda içeride bulunan sbt telsize ulaşımın ve konuşmanın zor olması.Teknenin kullanımının yapıldığı havuzluğa microfon ve speaker ı çekmek istiyorum bu mümkün mü?Nasıl yaparım uzatma kablosu hangi özellikte olmalı?Aradaki mesafe 4-5m.Mikrofon ve speaker ayrı ayrı olursa nasıl bir ürün kullanabilirim?
Mikrofon ve speaker birlikte olan aşağıdaki urun işimi görür mü?
Hot Radio Speaker Mic K-SM06 Waterproof IP54 Handheld Microphone for Kenwood TK2160 BAOFENG UV5R Ham Radio Walkie Talkie J6171A
Hot Radio Speaker Mic K SM06 Waterproof IP54 Handheld Microphone for Kenwood TK2160 BAOFENG UV5R Ham Radio Walkie Talkie J6171A-in Walkie Talkie Accessories from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
(from AliExpress Android)
Aşağıda kullanmakta olduğum sbt telsiz ile ilgili bilgi paylaştım.
TELSIZ

Etiketler
SHIPMATE RS 8000 sabit telsizimi teknemde kullanmaktayim.Üzerime kayitli ve KMTO belgem de var.Sıkıntım liman giriş çıkışlarında ya da yarışlarda içeride bulunan sbt telsize ulaşımın ve konuşmanın zor olması.Teknenin kullanımının yapıldığı havuzluğa microfon ve speaker ı çekmek istiyorum bu mümkün mü?Nasıl yaparım uzatma kablosu hangi özellikte olmalı?Aradaki mesafe 4-5m.Mikrofon ve speaker ayrı ayrı olursa nasıl bir ürün kullanabilirim?
Mikrofon ve speaker birlikte olan aşağıdaki urun işimi görür mü?
Hot Radio Speaker Mic K-SM06 Waterproof IP54 Handheld Microphone for Kenwood TK2160 BAOFENG UV5R Ham Radio Walkie Talkie J6171A
Hot Radio Speaker Mic K SM06 Waterproof IP54 Handheld Microphone for Kenwood TK2160 BAOFENG UV5R Ham Radio Walkie Talkie J6171A-in Walkie Talkie Accessories from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
(from AliExpress Android)
Aşağıda kullanmakta olduğum sbt telsiz ile ilgili bilgi paylaştım.
TELSIZ

Merhaba,

Hazır olarak alacağınız ürünün, direkt olarak kendi cihahazınız (Shipmate) için üretilmiş bir aksesuar olmadıkça çalışma ihtimali bulunmamaktadır, hatta konnektörler dahi uyumlu değildir. Zira alacağınız mikrofon Kenwood pin dağılımına göre yapılmıştır. Sizin yapmanız gereken, paylaştığınız fotoğraf arşivinde bulunan "4. Installation" görüntüsünde sağ alltaki şemaya göre bir devre ile mikrofonunuzu hazırlamaktır. Elektronik bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz, yoksa herhangi bir elektronikçi ya da telsiz tamircisine bunu gösterirseniz sizin için yapabilirler. Önemli olan fiziki olarak mikrofonun kendisi değil, sizin cihazınızla olan bağlantısıdır.

Merhaba,

Hazır olarak alacağınız ürünün, direkt olarak kendi cihahazınız (Shipmate) için üretilmiş bir aksesuar olmadıkça çalışma ihtimali bulunmamaktadır, hatta konnektörler dahi uyumlu değildir. Zira alacağınız mikrofon Kenwood pin dağılımına göre yapılmıştır. Sizin yapmanız gereken, paylaştığınız fotoğraf arşivinde bulunan "4. Installation" görüntüsünde sağ alltaki şemaya göre bir devre ile mikrofonunuzu hazırlamaktır. Elektronik bilginiz varsa kendiniz yapabilirsiniz, yoksa herhangi bir elektronikçi ya da telsiz tamircisine bunu gösterirseniz sizin için yapabilirler. Önemli olan fiziki olarak mikrofonun kendisi değil, sizin cihazınızla olan bağlantısıdır.

Teşekkür ederim.5 pinli ana telsiz el ünitesi girişine uyhun konnektor henüz bulamadım .Yeni aldığım el ünitesinin kablosunu açacacım ve kabloları takip ederek shipmate planındaki gibi bağlayacağım umuyorum.Bulduğum konnektorlerin erkekleri daha kalın .incesini bulmam gerekiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri