Sis Farları Yasal mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferkutun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,257

TEPE VE ÖN TAMPON İLAVE SİS FARLARI SERBESTMİ

• Yasal

Kullanılan: 5 45.5%
  • Yasak

Kullanılan: 6 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    11

zaferkutun

Zeytin ve Jimny
Yer
İstanbul/Erenköy/Kozyatağı
Herşey gönlünüzce olsun.2005 Jimny aldık en cazip sitede BUDUR diyerek ailenizin ferdi olduk.Gittik sis farlarını aldık ön tampona ve tepeye hanım artık tak şunları der birileride takma yasak der bizim JİMNY tak tak çok yakışıklı olacam der Şimdi ben ne yapayım yasalmı yasalsa yakalanırsak rüşveti pardon cezası ne kadar erbabından bilgi rica ediyoruz.Muhabbetiniz,yakıtınız,çamurunuz bol olsun

Etiketler
Ynt: Sis Farları Yasal mı?

Normalde aracın fabrikadan çıkışında (sanayi bakanlığından araç için alınan teknik belgede yazılan çizilenin dışında) her türlü değişiklik yasak. Ama bir çok trafik polisi sis farlarını arazi araçlarının orjinalinde olduğunu zannettiği ya da tolerans gösterdiği için pek sorun olmuyor, tabi kapakları kapalıysa. Ancak bir trafik polisi aracı durdurup ceza kesebilir, farları sökene kadar da trafiğe çıkarmayabilir, kanunen hakkıdır...

Ynt: Sis Farları Yasal mı?

Başka bir foruma sis farları değilde Projektörler için yazdığım bir mesaj..

Ertuğrul Açıkgöz' Alıntı:
1,5 yıl önce TÜV e muayeneye giderken projektörleri söktürmüştüm ama teknisyene sorduğumda kalsa ne olurdu diye ..ağır kusur yazılırmı vb.
Eleman bana ,bir aracın teknik yönetmeliklere göre 2 adet kısa farı olur fazlasına izin verilmez.Pojektörler ise uzun far sınıfına girer ve sayı kısıtlamasıyla ilgili bizim takip ettiğimiz bilinen bir yönetmelik yok dedi o yüzden,eğer çok fazla sayıdaysa sadece hafif kusur yazarız dedi..
bu bilgi trafiktede belki işinize yarayabilir.
Sadece zaman zaman off road sırasında kullanacaksanız kapalı kalması projektörleri korumak içinde iyi birşey ama benim gibi sıkça gece dağ ve köy yollarından geçiyorsanız sök tak çok eziyetli olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR