Size Anlatmak İstediğim Buydu!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jurnal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,530

jurnal

Ana Kamp
arkadaşlar 2004 ranger var 4x4 her hafta sonu arazideyim ama bir türlü aşamadığım nokta şu. tedadüfen video izlerken fark ettim video izleyiniz.

not: video araç bana ait değil sadece derdimi anlatan bir video olmuş.

0.57 sn dikkat 3 lastik dönüyor ama sol ön dönmüyor

aynısı tıpatıpı bnm rangerde de oluyor çamurda utepeleniyor ama o dönmeyen lastik yüzünden arazide kalıyorum gıcık oluyorum

1. sorum bunun önlemi varmıdır.
2.neden o lastik veya diğer ön sağ sol birinden biri patinajı bırakıyor
3.video da düz arazide malasef bu araçların baş edemediği ıslak çimen bu tür yerler de ne önerirsiniz arkalara zincir taksak iş görür mü geçenlerde dağı taşı çıktım gel gelelim çimen de kaldık 2 saat uğşatırdı bizi :(

video

http://www.youtube.com/watch?v=Hg030Tu48rg

Etiketler
Ynt: Size Anlatmak İstediğim Buydu!!!

detroit candır demişlerdi. sizin de ilacınız olabilir. %100 kilit takılması durumunda her iki teker de döner.

not: video yok bu arada.

sadece 1lastik donmedigi icin mi kaliyosun arazide :smiley:? lastiklerinin markasi ne yukseltme kiti varmi ? 4 ceker araca zincir takmayi dusundugunuze gore belliki lastiginiz iyi degil nasil her hafta arazidesiniz sasirdim.detroit bi diferansiyel kilidi.onu one veya arkaya takabilirsiniz lastiklerin ayni yonde esit olarak donmesini saglar ama lastiginiz iyiyse aracinizda yukseltme kiti varsa 4low vitesiniz varsa cok zorlamadikca kalmaniz zor gibi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bypass yapma sende cimlerden :smiley:

oguzhan3434' Alıntı:
sadece 1lastik donmedigi icin mi kaliyosun arazide :smiley:? lastiklerinin markasi ne yukseltme kiti varmi ? 4 ceker araca zincir takmayi dusundugunuze gore belliki lastiginiz iyi degil nasil her hafta arazidesiniz sasirdim.detroit bi diferansiyel kilidi.onu one veya arkaya takabilirsiniz lastiklerin ayni yonde esit olarak donmesini saglar ama lastiginiz iyiyse aracinizda yukseltme kiti varsa 4low vitesiniz varsa cok zorlamadikca kalmaniz zor gibi.

yükseltme kiti yok. arkaalr sıfır lastik at mi ne diyorlarmıi önler birazcık kabak :smiley: 4low vitesim de var bunu taktırması ne kadardır. birde aracımı biraz daha yükselttmek istiyorum ne kadar masraf çıkar ?

jurnal' Alıntı:
yükseltme kiti yok. arkaalr sıfır lastik at mi ne diyorlarmıi önler birazcık kabak :smiley: 4low vitesim de var bunu taktırması ne kadardır. birde aracımı biraz daha yükselttmek istiyorum ne kadar masraf çıkar ?
4 ceker araclarda asla 2lastigi yeni 2 si eski olarak kullanmayiniz safti difaransiyeli bozarsiniz.birbirinden farkli 4 lastigin ayni hizla dondugunu farz edelim ondekiler kasma yapacak bigun elbet kiricak biyerleri.at lastik ile araziye girilmez mt olmasi lazim.yukseltme sekillerine bagli olarak takoz koyarak 200-500 tl arasi yukseltebilirsiniz. 1000-4000bin tl arasi yukseltme kitleri alarak daha fazla yukseltebilirsiniz.difaransiyel kilitleri 700$ dan baslar giderek artar kalitesine markasina gore.arama motorlarindan aracinizi yazarak yukseltme kiti diye arama yapin lastik ebatinizdan biraz daha buyugunu alin ( ornegin 245/75/16 yerine 265/75/16 ) oda size belli bir yukseklik kazandiracaktir.delta lastik ten lastik fiyatlarina bakabilirsiniz genelde uygun oluyor orda yada yine arama motorlarinda mt lastik olarak aratabilirsiniz.

oguzhan3434' Alıntı:
4 ceker araclarda asla 2lastigi yeni 2 si eski olarak kullanmayiniz safti difaransiyeli bozarsiniz.birbirinden farkli 4 lastigin ayni hizla dondugunu farz edelim ondekiler kasma yapacak bigun elbet kiricak biyerleri.at lastik ile araziye girilmez mt olmasi lazim.yukseltme sekillerine bagli olarak takoz koyarak 200-500 tl arasi yukseltebilirsiniz. 1000-4000bin tl arasi yukseltme kitleri alarak daha fazla yukseltebilirsiniz.difaransiyel kilitleri 700$ dan baslar giderek artar kalitesine markasina gore.arama motorlarindan aracinizi yazarak yukseltme kiti diye arama yapin lastik ebatinizdan biraz daha buyugunu alin ( ornegin 245/75/16 yerine 265/75/16 ) oda size belli bir yukseklik kazandiracaktir.delta lastik ten lastik fiyatlarina bakabilirsiniz genelde uygun oluyor orda yada yine arama motorlarinda mt lastik olarak aratabilirsiniz.

lastik ebatım 205/80/16 max kaça yükseltebilirim. yükseltme takozunu nereden temin edebilirim.

hic mi google kullanmiyosun jurnal :smiley:?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ya arkadaşım sen bana takoz nedir bi anlat nederen bulabilirim link ver bu takozlardada iyi kötü vardır elbet biraz bilgi ver bilmediğim birşeyi google arasam ne işe yarar ki

takoz dedigimiz sey amortisorlu araclarda yayin veya amortisorun uzerine koyulur.yukselir aracinin kupasi boylece daha buyuk lastik takabilirsin

ImageUploadedByTapatalk1402666897589852

ok peki bu takoz dediğiniz şey 4 lastiktede mevcut demi yani 4 de değişecek

amortisorlu olan her araca olur beyfendi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR