Sorgun Yaylası Kamp Planı (15-16 Ekim)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oneday Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,451

oneday

Yeni Üye
Yer
ANKARA
Merhaba,
bu yaz Temmuz ayında bir arkadaşım ile Ağustos ayında ise 6 kişilik bir grup ile Sorgun yaylasında kamp yaptık.
Ayaş-Güdül-Yeşilöz-Sorgun yolu üzerinden gittik.Küçük bir bölüm hariç yollarda bir sıkıntı yoktu.
Havası ve manzarasıyla çok güzel bir yer .(Hatta güvenlikçilerden duyduğumuz kadarıyla bir amcamız doktorlardan 6 ay ömrü kaldığını duyunca atlamış sermiş buraya 3 oda 1 salon çadırını... 10 yıldır yaşıyormuş :sweatsmile: )
İşletme Ankara Büyükşehir Belediyesine geçtiğinden girişte bizi ANFA güvenlik elemanları karşıladı. Merhabalaştık. Para falan yok.Tuvaletlerde ışık yok. Kafa lambası olmadan gece giderseniz üstünüz kirlenir :sweatsmile:
Direk yer baktık. Girişte sağ tarafa ayrılan yolun göl kenarındaki kısımda biraz yukarıya arabayı tırmandırıp uygun bir yere çadırı kurduk .Sonra arkamızdaki tepeye tırmanıp ,tepeyi biraz indiğimizde çok sayıda kuru ağaç dalı ve kozalak toplayarak gece için hazırlığımızı da yapmış olduk.
Benim ilk kamp deneyimimdi ve alelacele aldığım tek kişilik çadırı kurdum.Benden en az 3 kamp daha deneyimli arkadaşım ise 3 kişilik çadırı kurdu. Gece Temmuz ayı olmasına rağmen serindi ve yine özenilmeden alınan uyku tulumu ve evden tedarik edilen battaniyeye rağmen ürperdim.
Gecenin bir vakti çişim geldiğinde (battaniye üzerinden atılır+uyku tulumunun fermuarı açılıp tepiklenir+uykulu gözlerle ayakkabı bulunur ve topuğuna basmak süretiynen çadırın önce iç sonra dış fermuarı açılır.+Uygun bir mesafe yol katedilerek ağırlıklar boşaltılır . Ve süreç geriye işler.)Yalnız uykulu uykulu bir ara kafamı yukarıya kaldırıp binlerce yıldızı gördüğümde iyi ki gelmişim dedim.Tabi bir taraftan da yabani hayvan gözlüyorum. Malum insanın en savunmasız olduğu andayız.
Sabah arkadaşımdan erken kalkıp buz gibi su akan çeşmede yüzümü yıkadım ve Göl kenarında sabah güneşinin vurduğu bir yerde soluklandım.Sonra köz ateşinde demleme çay vs.
Bir sonraki sefer 20 Ağustos 2016 tarihinde 6 kişi gittik. Tabi ben ilk kampın ardından çadırımı iade ederek kolay kurulum 3 kişilik çadır aldım. Altına da şişme yatak . 2 battaniye ve yorgan :sweatsmile:
Zaten benim düşüncem arabayla gitmiyor musun zaten. Amaaaan lazım olmaz deme al. En fazla yarım litre fazla mazot yakarsın.
Ben 37 yaşında ilk kamp deneyimimi yaşamış oldum.Ve ne kadar yanlış yaptığımı ve geç kaldığımı anladım. 2 sefer yaptığımız kampın tek olumsuz yanı ise kendini bilmez bir hanzonun gece 22-00 sıralarında havaya tüfek ile ateş açması. Güvenlikçiler geldi soruşturdu ama ortam zifiri karanlık göremedik ki kimin yaptığını. Ama ses o kadar yüksekti ki yakın masadakilerden şüphe ettik.
Benim kamptaş ile 8-9 Ekimde yine gidelim diye planlamıştık fakat Cumartesi Ankara' da sağanak yağış gösteriyor. Erteledik. Hava durumuna bağlı olarak 15-16 Ekim tarihlerinde gitmeyi planlıyoruz.
Bu arada o tarihlerde müsait olan arkadaşlar da katılabilirler .
Saygılarımla.

İstanbul' dan biraz uzak kaçabilir..Biz Ankara' dan Cumartesi sabah 9 gibi çıktığımızda oraya varıp çadırları kurmak , çayı demleyip kahvaltıya oturmak desen saat 12 yi buluyor.Pazar günü de öğleden sonra 16 gibi çıkıp evimize 18 gibi varıyoruz.
Uzun yol katedilen kamplarda uzun süreli konaklamak en iyisi. Yoksa alacağımız keyif eziyete dönüşebilir.
Bakalım gittikten sonra bu sezonu kapatacakmıyız yoksa kış kampı olayına mı gireriz bilemiyorum.
Forumda ekipman yokluğundan başımıza gelebilecek durumları bir arkadaş çok güzel özetlemiş. Benim çadırın su alıp almadığı konusunda da bilgim yok.
Yalnız B planı olarak benim araba SW .boyum 1,86 olmasına rağmen ayaklarımı bükmeden yatabiliyorum. (Geçen meraktan denedim di :smiley:)
Gittiğimiz yerrin kışın yollarının kapandığını ve güvenlik görevlilerinin 3 gün mahsur kaldığını öğrendim.Bu sıra değil ama kış ortası gitme gafletinde bulunursak yağmur , kar , soğuk olursa arabanın şevkatli kollarına sığınırız artık.

Kısmetse bir gün orta yolu bulup bir kamp yapabiliriz belki. ( Örn: Bolu-Abant )
Saygılarımla.

Merhaba,
bu yaz Temmuz ayında bir arkadaşım ile Ağustos ayında ise 6 kişilik bir grup ile Sorgun yaylasında kamp yaptık.
Ayaş-Güdül-Yeşilöz-Sorgun yolu üzerinden gittik.Küçük bir bölüm hariç yollarda bir sıkıntı yoktu.
Havası ve manzarasıyla çok güzel bir yer .(Hatta güvenlikçilerden duyduğumuz kadarıyla bir amcamız doktorlardan 6 ay ömrü kaldığını duyunca atlamış sermiş buraya 3 oda 1 salon çadırını... 10 yıldır yaşıyormuş :sweatsmile: )
İşletme Ankara Büyükşehir Belediyesine geçtiğinden girişte bizi ANFA güvenlik elemanları karşıladı. Merhabalaştık. Para falan yok.Tuvaletlerde ışık yok. Kafa lambası olmadan gece giderseniz üstünüz kirlenir :sweatsmile:
Direk yer baktık. Girişte sağ tarafa ayrılan yolun göl kenarındaki kısımda biraz yukarıya arabayı tırmandırıp uygun bir yere çadırı kurduk .Sonra arkamızdaki tepeye tırmanıp ,tepeyi biraz indiğimizde çok sayıda kuru ağaç dalı ve kozalak toplayarak gece için hazırlığımızı da yapmış olduk.
Benim ilk kamp deneyimimdi ve alelacele aldığım tek kişilik çadırı kurdum.Benden en az 3 kamp daha deneyimli arkadaşım ise 3 kişilik çadırı kurdu. Gece Temmuz ayı olmasına rağmen serindi ve yine özenilmeden alınan uyku tulumu ve evden tedarik edilen battaniyeye rağmen ürperdim.
Gecenin bir vakti çişim geldiğinde (battaniye üzerinden atılır+uyku tulumunun fermuarı açılıp tepiklenir+uykulu gözlerle ayakkabı bulunur ve topuğuna basmak süretiynen çadırın önce iç sonra dış fermuarı açılır.+Uygun bir mesafe yol katedilerek ağırlıklar boşaltılır . Ve süreç geriye işler.)Yalnız uykulu uykulu bir ara kafamı yukarıya kaldırıp binlerce yıldızı gördüğümde iyi ki gelmişim dedim.Tabi bir taraftan da yabani hayvan gözlüyorum. Malum insanın en savunmasız olduğu andayız.
Sabah arkadaşımdan erken kalkıp buz gibi su akan çeşmede yüzümü yıkadım ve Göl kenarında sabah güneşinin vurduğu bir yerde soluklandım.Sonra köz ateşinde demleme çay vs.
Bir sonraki sefer 20 Ağustos 2016 tarihinde 6 kişi gittik. Tabi ben ilk kampın ardından çadırımı iade ederek kolay kurulum 3 kişilik çadır aldım. Altına da şişme yatak . 2 battaniye ve yorgan :sweatsmile:
Zaten benim düşüncem arabayla gitmiyor musun zaten. Amaaaan lazım olmaz deme al. En fazla yarım litre fazla mazot yakarsın.
Ben 37 yaşında ilk kamp deneyimimi yaşamış oldum.Ve ne kadar yanlış yaptığımı ve geç kaldığımı anladım. 2 sefer yaptığımız kampın tek olumsuz yanı ise kendini bilmez bir hanzonun gece 22-00 sıralarında havaya tüfek ile ateş açması. Güvenlikçiler geldi soruşturdu ama ortam zifiri karanlık göremedik ki kimin yaptığını. Ama ses o kadar yüksekti ki yakın masadakilerden şüphe ettik.
Benim kamptaş ile 8-9 Ekimde yine gidelim diye planlamıştık fakat Cumartesi Ankara' da sağanak yağış gösteriyor. Erteledik. Hava durumuna bağlı olarak 15-16 Ekim tarihlerinde gitmeyi planlıyoruz.
Bu arada o tarihlerde müsait olan arkadaşlar da katılabilirler .
Saygılarımla.
Sevgili oneday,
Detayli anlatim icin tesekkurler.Bolgeye ait fotograf yada konup atma dansiniz var mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba ,
resimleri telefonuma format attığım için başka bir karta yüklemiştim. Bulursam tabi ki gönderirim.
Konum olarak ise bu şekilde atıyorum ama umarım bir faydası olur.
Sorgun Göleti
Güdül/Ankara
40.333225, 32.218373

hocam muhtemelen ben de o tarihlerde orda olacağım. ilk defa tek başıma kamp yapacağım için biraz tırsıyorum esasen gece bi aksilik olursa gelirim yanınıza :smiley:

hocam muhtemelen ben de o tarihlerde orda olacağım. ilk defa tek başıma kamp yapacağım için biraz tırsıyorum esasen gece bi aksilik olursa gelirim yanınıza :smiley:
Yabani hayvanlar bakımından korkmanıza gerek yok. Mevsim itibariyle değişkenlik gösteriyorsa bilemem. Biz yaz ortasında gittiğimizde herhangi bir aksilikle karşılaşmadık.Sadece 1-2 karabaş vardı. Onları da besleyip işi sağlama aldık.:smiley:
Hırsızlık ya da arsızlık konusunda da güvenlik görevlileri var . Herhangi bir can sıkıcı durumda irtibata geçebilirsiniz. Sürekli devriye geziyorlar zaten. Araçlı ve araçsız olarak.
Biz gece yatacağımızda ortada ilgi çekecek değerde herhangi bir şey bırakmamaya özen gösterdik.Hepsini arabaya veya çadır içine koyduk.
Gidiş planınız kesinleşirse özelden numaranızı bırakabilirsiniz. Benimde kesinleşirse belki karşılaşabiliriz.
Saygılarımla.

teşekkür ederim hocam ilginiz için. kesinleşirse mutlaka haber vereceğim. iyi günler dilerim.

Merhaba. Benim de niyetim var fakat esimin rahatsizligindan dolayi hevesimi biraz ertelemek zorundayim. Insallah katilirim size. Daha once cok kamp yaptim ama buna ragmen hicbir kamp malzemem yok sifirdan baslarim

Detaylı anlatım ve resimler için teşekkürler . bozoo
Bu haftaki kamp planımız Cumartesi günü çıkan işim yüzünden iptal oldu.
Ama kararlıyım. Kara kış başlamadan mutlaka jübilemi yapmayı planlıyorum. :smiley:
Kışlık uyku tulumum yok . Onun yerine yazlık uyku tulumu ve 2 adet battaniyem var .
Ama mumya tipi 5 yada O derece bir uyku tulumu almam da şart .
Artık kısmet 22-23 Ekim tarihlerine .(yazık oldu . Bu hafta da havalar iyiydi. )

Merhaba arkadaşlar,
Güdül Sorgun Göleti hakkındaki kendi deneyimimi paylaşacağım.
Yol güzel, yol üzerindeki evler güzel, göl güzel, doğa güzel. ' çift olarak göletin olduğu yere kampa gittik, burayı tercih etmemizin sebepleri ise, yukarıda yazanlar ve gölette güvenliğin olmasıydı. En başta her şey iyiydi, fakat akşam olunca çevre civardan saçma sapan tipler gelmeye başladı (Küfürler, şişe kırmalar, bağırmalar, bangır bangır müzikler). Az sonra güvenlik gelir olaya el atar dedik çünkü akşama kadar sürekli devriye atıyorlardı. Ama ne olduysa güvenlik birden kayboldu sanki. bu böyle sürdü gitti, etrafta herkes rahatsız oldu bu arada ama nafile, adamlar bunu normal sanıyorlardı. Gece sessizlik oldu uyuduk ama 3'e kadar. O saatte yan köyden 3 barzo geldi ve böyle bir gürültü böyle bir barzoluk, hanzoluk görmedik. Etrafta kampçıların uyuyanların olduğunu bile oyun havaları açıp oynadılar, nara attılar, en kötüsü de aptal aptal cinsel anılarını herkese dinlettiler, güvenlik kayıp. Bu arada ellerinde baltalar silahlar filan, hazır gelmişler. Sabah bunlar gittiler ve hemen arkalarından güvenlik geri çıktı. Göl güzeldi ama tecrübem rezalet, bir daha gider miyim, asla.
Ve bu insanları çevre civardan geliyorlardı, dönerken hepsini tek tek köylerde arabalarıyla gördüm, yani bu demektir ki bu olay tekrarlayabilir.

Merhaba arkadaşlar,
Yol güzel, yol üzerindeki evler güzel, göl güzel, doğa güzel. ' çift olarak göletin olduğu yere kampa gittik, burayı tercih etmemizin sebepleri ise, yukarıda yazanlar ve gölette güvenliğin olmasıydı. En başta her şey iyiydi, fakat akşam olunca çevre civardan saçma sapan tipler gelmeye başladı (Küfürler, şişe kırmalar, bağırmalar, bangır bangır müzikler). Az sonra güvenlik gelir olaya el atar dedik çünkü akşama kadar sürekli devriye atıyorlardı. Ama ne olduysa güvenlik birden kayboldu sanki. bu böyle sürdü gitti, etrafta herkes rahatsız oldu bu arada ama nafile, adamlar bunu normal sanıyorlardı. Gece sessizlik oldu uyuduk ama 3'e kadar. O saatte yan köyden 3 barzo geldi ve böyle bir gürültü böyle bir barzoluk, hanzoluk görmedik. Etrafta kampçıların uyuyanların olduğunu bile oyun havaları açıp oynadılar, nara attılar, en kötüsü de aptal aptal cinsel anılarını herkese dinlettiler, güvenlik kayıp. Bu arada ellerinde baltalar silahlar filan, hazır gelmişler. Sabah bunlar gittiler ve hemen arkalarından güvenlik geri çıktı. Göl güzeldi ama tecrübem rezalet, bir daha gider miyim, asla.
Ve bu insanları çevre civardan geliyorlardı, dönerken hepsini tek tek köylerde arabalarıyla gördüm, yani bu demektir ki bu olay tekrarlayabilir.
Merhaba ,
gerçekten berbat bir deneyim .
Zaten kavga amacıyla ve olay çıkarma niyetiyle gelen insanların üzerine de asgari ücretli silahsız güvenlikçi garibanları salmak da iş değil zaten.
Aransa Jandarma gelirmiydi onu da bilemem. O hanzolar ormanı doğal hayatlarının bir parçası olarak gördüklerinden daha rahat davranıyorlar .
Bir de kış uykusuna yatsalar hiç olmazsa kışın görmesek daha iyi olur .
Kazasız belasız atlattığınıza sevindim.
Herhangi bir sorun yaşanmayan Ankara çevresinden kamp yeri fikirlerinize açığım.
İyi günler dilerim.

Merhaba arkadaşlar,
Çok geçmiş olsun.. fazlasıyla insanı soğutan kötü bir deneyim olmuş..
Böyle olaylara tahammül edemiyorum artık.. gitmemek bir yana güvenlik güçleri nasıl böyle bir şeye izin veriyorlar aklım almıyor.. muhakkak bir çok kez şikayet edilmiştir.. neden bu insanlar elini kolunu sallayarak istediklerini yapabiliyor.. kanun, nizam nasıl oluyor da sadece "düzgün" insanlara işliyor.. idrak edemiyorum..

Çok geçmiş olsun.. fazlasıyla insanı soğutan kötü bir deneyim olmuş..
Böyle olaylara tahammül edemiyorum artık.. gitmemek bir yana güvenlik güçleri nasıl böyle bir şeye izin veriyorlar aklım almıyor.. muhakkak bir çok kez şikayet edilmiştir.. neden bu insanlar elini kolunu sallayarak istediklerini yapabiliyor.. kanun, nizam nasıl oluyor da sadece "düzgün" insanlara işliyor.. idrak edemiyorum..
Maalesef güvenlik bizlere tek tek kimlik sorup bu insanlara kimsiniz bile demedi. Bu arada oraya gitme sebebimiz etrafta insanların olması güvenliğin olması, domuz ve ayının olmamasıydı. Lakin doğadaki ayılardan kaçarken insanın ayısına geldik. Demek ki kalabalık olması çok da bir anlam ifade etmiyormuş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri