Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaan2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,783

kaan2002

2010 ACTYONG 4X2 OTOMATİK
aRKADAŞLAR 22.01.2010 tarihi itibari ile ben de Actiyon 4x2 araç alarak aranıza katıldım otomatik vites navigasyon.dvd m3 ,tv gibi özellikleri mevcut ben exra olarak arka park sensörü takdırdım ayrıca arka park için kamera da takdırıdm kasko ve trafik sigortası da bayiden olam üzere 53500 tl verdim internet sitesinde ise fiyat olarak 55900 yazıyor ocak bandrolü 896 tl yatırılmış şimdi sorularım bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim

1-bandorl ödemesini aşağı düşürme ihtimali varmı
2-bu aracıın yakıtı bana çok fazla gibi geldi şöyleki aldığımdan bu güne kadar 450 km yol yaptım içerisine koyduğum mazot 180 tl lik ve şu an gösterge çeyreğin altında bu 450 km yolun yaklaşık 200 km si ise otobanda yapıldı hız sınırı ortalama 150 km sizcede fazla değilmi
3-araç hakkında bilgim yok yani bir sürü düğme ve özellik koymuşlar bilmediğin için kullanamıyorsun
4-konfor dersen bana göre mükemmel rahatlık sağlıyor
5-serviste bana 5000 km bakımının olduğunu ancak 5000 km dolmasada her yıl yağ değişiminin yapılması gerektiği söylendi 5 000 km dolmazsa 2 senede yağ değşse sorun olurmu çünki siğer araçlarda bunda bir sıkıntı olmuyordu bu servis neden böyle yapıyor

şu an aklımda olan sorular bunlar ayrıca ssangyong kullanıcıları olararak böylr bir site yapıp kullanıma açan arkadaşa da yürekten teşekürlerimi sunuyorum elleri dert e

Etiketler
Ynt: Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

bandrol ödemesini düşürebilmeniz için kasko bedelinin %5 inin ödediğiniz yıllık bandrol ücretinden yüksek olması gerekir. dolayısıyla sizin için bu durum sözkonusu olmayacaktır. bende de actyon sports var. ilk servisi 5,000 2. servis 10,000 km de. sonraki servisler her 10,000 km veya yılda bir. yani 10,000 km bakımından sonra 20,000 km bakımı var.

heryurek' Alıntı:
bandrol ödemesini düşürebilmeniz için kasko bedelinin %5 inin ödediğiniz yıllık bandrol ücretinden yüksek olması gerekir. dolayısıyla sizin için bu durum sözkonusu olmayacaktır. bende de actyon sports var. ilk servisi 5,000 2. servis 10,000 km de. sonraki servisler her 10,000 km veya yılda bir. yani 10,000 km bakımından sonra 20,000 km bakımı var.

5000 km dolmasada 1 yıl sonra yağ bozulrmu eğer bozulursa o zaman yağ kaliteli değildir diye düşünüyorum sattığım kötü tofaş da bile 2 yılda ancak 10.000 km yapıyordum ve ik i yılda bir değiştiryordum yağ yine kullanılır durumda idi servisin söylediği kısacA 1 yıl içerisinde 3.000 km yol yaptım yine de değiştirmek zorundayım öylemi ?

daha çok garantisi olan araçların servis periyodunu düzenlemek için kilometresi dolmasa da en az yılda bir yağ değişimi garantinin bozulmaması için şartlardan biri. garanti dönemi bittikten sonra bu periyoda uymak çok da gerekli olmayacaktır. kaliteli sentetik yağlar ile çok daha uzun periyodlarda servis alabilirsiniz.

heryurek' Alıntı:
daha çok garantisi olan araçların servis periyodunu düzenlemek için kilometresi dolmasa da en az yılda bir yağ değişimi garantinin bozulmaması için şartlardan biri. garanti dönemi bittikten sonra bu periyoda uymak çok da gerekli olmayacaktır. kaliteli sentetik yağlar ile çok daha uzun periyodlarda servis alabilirsiniz.

teşekür ederim öğrenmek istediğim buydu?

Vergi konusu tam bir muamma . Benim aracım 4*4 . Verginin 896 TL olması gerekiyor .Fakat , Gelirler.gov.tr 'de 400 küsür TL görünüyor . Bİldiğim 4*2 araçların vergisinin 400 civarı olması gerekir . Vergi dairesine gidip düzeltme yaptırmanız gerekir .

Valla gardaşım 896 lira ocak bandrolünü bayi yatırmış ben o nedenle temmuz ayını düşürebilirmiyim diye onu düşünüyorum eğer dediğin gibi 400 t
l olursa bunu vergi daiersinde nasıl düzelteceğiz araç 2010 model yardımcı olursan sevinirim 4x2 benimkide

Bağlı olduğun vergi dairesine gidip bilgi alabilmen gerekir . İnternet vergi dairesinden de bilgi alabilirsin.

arkadaşlar bildiğim kadarıyle bandrol ücreti aracların yaşına ve motor hacmine göre değişiyor ( 4*2 veya 4*4 olması birşey değiştirmiyor)
ssangyong tüm araclar zaten minimum 1998 cc . o nedenle yıllık vergi 1793 TL . 6 aylık da 400 TL olamaz maalesef.

Sanırım Actyon ve Actyon Sports karıştırılıyor. Actyon Sports için 4X2 de ticari sınıfa girdiği için vergi avantajı var. 4X4 lerinde bu avantaj ortadan kalkıyor.
Actyon ise diğer otomobiller gibi yaşı ve silindir hacmi üzerinden vergilendiriliyor. Yani düşürmek diye birşey sözkonusu değil. 2000 cc diğer araçlar ne ödüyor ise vergisi aynı. Yıllık 1800 tl civarı

Actyon sports ticari araç olarak adlandırılıyor .Bu nedenle de vergi dilimi farklı . Fakat 4*4 olanlar arazi aracı olarak değerlendirilip , vergilendiriliyorlar .

ticari araçlarda yani actyon sports 4x2 lerde yıllık vergi düşürülemiyor. bende 4x4 var ve kasko bedelinin %5 i ödemem gereken vergiden düşük olduğundan bir dilekçe ile başvurarak bir alt kademe vergilendirmesine tabi oldum. bir alt kademeden kastım 1800 - 2000 cc arası motor hacmi için olan vergi.

kısaca actyon 4x2 de 2000 motorda vergi indirmesi olmuyor sen 1800 ödemeye devam et diyorsunuz anladığım kadarı ile sağlık olsun öderiz naapalım indirilme dururmu olsa idi çok güzel olacaktı amma olmadı sağlıkı olsun

kamyonet gurubunda 4*4 ile 4*2 nin vergisi aynı değil,burda mutlaka bir yanlışlık var.araştırmanızı yada bu konuda bayiden yardım almanızı tavsiye ederim.yakıt olayına gelince genelde sıfır araçlar motor kurum bağlayana kadar daha fazla yakıt tüketirler ve 5000 km.den sonra yakıtta düşme başlar.bende 4*4 2009 en full actyon spots var,tam dolu depo ile şehir içi kullanımda ortalam 650 ila 700 km. yol yapıyorum.ama kullanmadan dolayı çok büyük farklar doğabilir.seri ve bol gazlı kullanımda bu tüketim değerleri artıyor.geçen sene uzun yolda ortalama 120 km. hızla 750 km yol yaptım daha çeyrek depo mazot vardı.ayrıca kış aylarında da yakıt tüketimi artmaktadır.

celo53' Alıntı:
kamyonet gurubunda 4*4 ile 4*2 nin vergisi aynı değil,burda mutlaka bir yanlışlık var.araştırmanızı yada bu konuda bayiden yardım almanızı tavsiye ederim.yakıt olayına gelince genelde sıfır araçlar motor kurum bağlayana kadar daha fazla yakıt tüketirler ve 5000 km.den sonra yakıtta düşme başlar.bende 4*4 2009 en full actyon spots var,tam dolu depo ile şehir içi kullanımda ortalam 650 ila 700 km. yol yapıyorum.ama kullanmadan dolayı çok büyük farklar doğabilir.seri ve bol gazlı kullanımda bu tüketim değerleri artıyor.geçen sene uzun yolda ortalama 120 km. hızla 750 km yol yaptım daha çeyrek depo mazot vardı.ayrıca kış aylarında da yakıt tüketimi artmaktadır.

tam ful dolu depoile şu ana kadar bende 550km yaptım araçta çeyrektan az yakıt var bu yaptığım km nin 200 km sini otobanda ortalama 150 km ile gerikalan 350 km ise şehir içinde dediğiniz gibi bir müddet sonra belki normale döner ama rahatlığını gerek şehir içi gerek şehir dışında görünce inanın yakıtı pek de önemsemedim sadece acaba benim 4.2 demi sorun var onuöğrenmek için yazmıştım

celo53' Alıntı:
Aşağıdaki liste sanırım net olarak fikir verecektir. Görüleceği üzere vergi hesaplanmasında 4 çeker 2 çeker bir anlam taşımıyor.
Saygılar
Otomobil kaptıkaçtı(pick-up) arazi taşıtı ve benzeri (yaş ve motor silindir hacmine göre )
Kamyon kamyonet çekici ve benzeri (yaş ve azami toplam ağırlık- net ağırlık ve istiap haddi toplamına göre)
Otobüs ve benzeri (Yaş ve oturma yeri sayısına göre)
PAnel van ve motorlu karavanlar (yaş ve motor silindir hacmine göre)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.