Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaan2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,767
Ynt: Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

Tüm ssangyong kullanıcısı arkadaşlarımızı hafta sonu cumartesi günü yapmayı planladığımız gezi hakkında fikirlerini ve katılım durumlarını belirtmek üzere aşağıda vermiş olduğum linke bekliyorum.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=46002.0

Etiketler

ocak ayı sonunda actyon sports 4*2 otmatik vites bir araç almak istedim ve bayiye gittim fiyat oldukça cazipti aracın kasasına halftap kapamada yapacaklardı ve fiyatı 37500 tl idi bence böyle bir araç için çokda uygun fiyat(emsallerini düşünürseniz) ve alma yönünde kararımı verdim tam o sırada test araçları gelmişti 2009 model 44000 km de4*4 otomatik bir araçtı istersem test sürüşü yapableceğimi söylediler bende kabul ettim test aracı 2 yasında olmasına ragmen harap durumdaydı dökülüyordu ve çok yorulmuş gözüküyordu,düşünün test aracı bu duruma geldiyse 2 yılda normal şartlarda kullanılan araç ne olacaktır,bana göre motorun performansı yetersizdi ve test sürüşünden sonra kararımı değiştirdim ve aracı almaktan vazgeçtim.

test sürüşüne nerdeki bayde gittiniz benim aracım 51.000 oldu hala canavar gibi :D ben burda sahip oldugum mal ın yandaşlıgını yapmıyorum ama başka bi yerde özellikle ana bayilerdeki test araclarını deneyin varsa akradaşınızdakini denemeniz daha iyidir cunku genelde test aracanı fazla tınlamıyorlar :D heralde diz bence genede iyice araştırın derim ben o fiyatlara cok guzel 4x4 düşük km aracda alabilirsiniz aklınızda bululnsun hem alıcanız aracıntest sürüşüne de cıkmış olursunuz böylelikle :D içinizdeki kuşkular gider

byedz' Alıntı:
test sürüşüne nerdeki bayde gittiniz benim aracım 51.000 oldu hala canavar gibi :D ben burda sahip oldugum mal ın yandaşlıgını yapmıyorum ama başka bi yerde özellikle ana bayilerdeki test araclarını deneyin varsa akradaşınızdakini denemeniz daha iyidir cunku genelde test aracanı fazla tınlamıyorlar :D heralde diz bence genede iyice araştırın derim ben o fiyatlara cok guzel 4x4 düşük km aracda alabilirsiniz aklınızda bululnsun hem alıcanız aracıntest sürüşüne de cıkmış olursunuz böylelikle :D içinizdeki kuşkular gider

Büyükçekmecedeki Görkem otomotiv ana bayi ve yetkili satıcıdır zaten,test sürüşünüde onların aracıyla yaptım.Zaten test aracı dedinizmi temiz ve bakımlıdır(öyle olması gerekir) normal şartlarda kullanılan araçlardan farkı olumlu yönde vardır diye düşünüyorum

2 yıllık bir aracın senin dedğin gibi dökük olmasına akıl sır erdiremedim o araçlar kazalı araçlar olmasın

alpino' Alıntı:
ocak ayı sonunda actyon sports 4*2 otmatik vites bir araç almak istedim ve bayiye gittim fiyat oldukça cazipti aracın kasasına halftap kapamada yapacaklardı ve fiyatı 37500 tl idi bence böyle bir araç için çokda uygun fiyat(emsallerini düşünürseniz) ve alma yönünde kararımı verdim tam o sırada test araçları gelmişti 2009 model 44000 km de4*4 otomatik bir araçtı istersem test sürüşü yapableceğimi söylediler bende kabul ettim test aracı 2 yasında olmasına ragmen harap durumdaydı dökülüyordu ve çok yorulmuş gözüküyordu,düşünün test aracı bu duruma geldiyse 2 yılda normal şartlarda kullanılan araç ne olacaktır,bana göre motorun performansı yetersizdi ve test sürüşünden sonra kararımı değiştirdim ve aracı almaktan vazgeçtim.

benim aracım 2008 model ama ilk türkiyeye gelen seriden direksiyon simidi biraz farklı motor üstünde plastik kapak yok ayrıca 78binde sizin mantığınızdan gidersek parçalarını yoldan toplamam gerek bu saatten sonra halbuki canavar gibi hiçbir sıkıntısı yok
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=46097.20
en alttaki siyah araç :smiley:

arkadaşlar sizin actyong sportlarda HDC özelliği varmı ? varsa bu özelliğini kullanan oldumu görüşlerini alabilirmiyim

Bizim Kyronda var bence bi işe yaramıyor yada biz kullanamıyoruz viteste yokuş inerken hdc ye basıp yeşil olduğunda kullanılıyor demekmiş yokuşu sabit hızla inmenizi sağlıyor off-roadda iyi olabilir ama şehirde bi işe yaramıyor...

ana servisi aradım bana önce hızını 30 km nin altına düşüreceksin ondan sonra çalıştıracaksın hdcdüğmesini dedi tabi yokuş aşağı inerken bende uygulayayım dedim hız 30 altına düştü fren ile ve hdc ye bastım yeşil yandı ancak kendi kendine 2 metrede bir dört tekeri tutmaya başladı hani arabaı hareket ettirdiğinizde fren debraj gaza ayardız bastığınızda araba öne doğru yığılır ya aynen öyle olmaya başladı bende bunun üzerine geri kapattım ve ototmatikten manuel vitese geçtim vitesi d1 alınca motor freni ile kendi kendini indirdi kısaca bu hdc özelliğini ya bende kullanamadım yada bir işe yaramıyor

ozocan' Alıntı:
Bizim Kyronda var bence bi işe yaramıyor yada biz kullanamıyoruz viteste yokuş inerken hdc ye basıp yeşil olduğunda kullanılıyor demekmiş yokuşu sabit hızla inmenizi sağlıyor off-roadda iyi olabilir ama şehirde bi işe yaramıyor...

kaan2002' Alıntı:
ana servisi aradım bana önce hızını 30 km nin altına düşüreceksin ondan sonra çalıştıracaksın hdcdüğmesini dedi tabi yokuş aşağı inerken bende uygulayayım dedim hız 30 altına düştü fren ile ve hdc ye bastım yeşil yandı ancak kendi kendine 2 metrede bir dört tekeri tutmaya başladı hani arabaı hareket ettirdiğinizde fren debraj gaza ayardız bastığınızda araba öne doğru yığılır ya aynen öyle olmaya başladı bende bunun üzerine geri kapattım ve ototmatikten manuel vitese geçtim vitesi d1 alınca motor freni ile kendi kendini indirdi kısaca bu hdc özelliğini ya bende kullanamadım yada bir işe yaramıyor

Biz 50 ile denemiştik ama off-road amaçlı olduğundan demek ki 30'un altında denemek lazımmış bilgiler için teşekkürler...

arkadaşlar ssangyoung un pşyasaya çıktığından beri satış rakamları ne kadar olmuş bilginiz varmı ?

kaan2002' Alıntı:
arkadaşlar ssangyoung un pşyasaya çıktığından beri satış rakamları ne kadar olmuş bilginiz varmı ?
-2008 yılında:3100
-2009 yılında:1776
-2010 yılında:2389
-2011(ocak-nisan):774
top:8039 veriler O.D.D'nin verileridir.

dnz60' Alıntı:
-2008 yılında:3100
-2009 yılında:1776
-2010 yılında:2389
-2011(ocak-nisan):774
top:8039 veriler O.D.D'nin verileridir.

araçlarımızın pek tutulmadığını gösteriyor her halde çok düşük geldi bana satış rakamları 4 yılda 8000 tane adamlar yıllık bu rakamı yakalıyorlar şahsuvar oğlunun biraz reklama ağırlık vermesi gerekiyor her halde öncelikle çin malı diye aracı tanımıyanların kafasındaki bu eksikliğin giderlmesi lazım kendi düşüncem tabii

kaan2002' Alıntı:
araçlarımızın pek tutulmadığını gösteriyor her halde çok düşük geldi bana satış rakamları 4 yılda 8000 tane adamlar yıllık bu rakamı yakalıyorlar şahsuvar oğlunun biraz reklama ağırlık vermesi gerekiyor her halde öncelikle çin malı diye aracı tanımıyanların kafasındaki bu eksikliğin giderlmesi lazım kendi düşüncem tabii
tutulacaktır hocam araç fiyatları böyle gittiği sürece zira bugun b sınıfı bir araç
benim actıonsporst ile kafa kafaya gelmiş..
tutulmasa da fiyatlar hep böyle gitse ben de şu kyronu alabilsem:smiley:))

kaan2002' Alıntı:
Bencede Şahsuvaroğlunun en büyük eksiği reklam,reklam yine reklam.Biz kullanıcılar bile onlardan daha iyi yapıyoruz aracın reklamını.Herkesin kafasında araçların çin malı olduğu kanısı hakim oysa Güney Kore artık günümüzde araç üretim ve kalite açısından Dünyada sayılı ülkelerden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.