Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaan2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,768
Ynt: Ssangyong Actyon 4x2 Hakkında

celo53' Alıntı:
Bencede Şahsuvaroğlunun en büyük eksiği reklam,reklam yine reklam.Biz kullanıcılar bile onlardan daha iyi yapıyoruz aracın reklamını.Herkesin kafasında araçların çin malı olduğu kanısı hakim oysa Güney Kore artık günümüzde araç üretim ve kalite açısından Dünyada sayılı ülkelerden.

bu konuda sizle hem fikirim çünki bana şehir içi trafikte iken defalarca sordular çin malı mı bu diye yok kora malı dediğimde inanan da çıktı inanmayanda çıktı şahsuvar oğlu parayı çok seviyor galiba o nedenle reklama para vermek istemiyor

Etiketler

alpino' Alıntı:
ocak ayı sonunda actyon sports 4*2 otmatik vites bir araç almak istedim ve bayiye gittim fiyat oldukça cazipti aracın kasasına halftap kapamada yapacaklardı ve fiyatı 37500 tl idi bence böyle bir araç için çokda uygun fiyat(emsallerini düşünürseniz) ve alma yönünde kararımı verdim tam o sırada test araçları gelmişti 2009 model 44000 km de4*4 otomatik bir araçtı istersem test sürüşü yapableceğimi söylediler bende kabul ettim test aracı 2 yasında olmasına ragmen harap durumdaydı dökülüyordu ve çok yorulmuş gözüküyordu,düşünün test aracı bu duruma geldiyse 2 yılda normal şartlarda kullanılan araç ne olacaktır,bana göre motorun performansı yetersizdi ve test sürüşünden sonra kararımı değiştirdim ve aracı almaktan vazgeçtim.

hangi bayide test sürüşü yaptınız bilmiyorum.
ama benim bildiğim ssangyong bayilerinde test araçları 1 yaşını geçemez.( firmanın şartı.)
her yıl değişir. ben izmir bayisinin test aracını aldım, 2010 model. sadece 8500km yapabilmişlerdi.
mecburiyetten bu aracı satıp 2011 modelini test için koydular. 2 yılda hiçbir araç bahsettiğiniz kadar kötü duruma gelemez bana göre ( normal şartlarda tabii)
2008 de ilk gelenlerden alıp, tabiri caizse ciğerini çıkarırcasına arabayı kullanan ve daha periyodik bakım dışında aracına anahtar değmeyen arkadaşım var.
siz yiinede peşin hüküm vermeden düzgün bir araçla tekrar deneyin derim. pişman olmazsınız.

saygılar

celo53' Alıntı:
Bencede Şahsuvaroğlunun en büyük eksiği reklam,reklam yine reklam.Biz kullanıcılar bile onlardan daha iyi yapıyoruz aracın reklamını.Herkesin kafasında araçların çin malı olduğu kanısı hakim oysa Güney Kore artık günümüzde araç üretim ve kalite açısından Dünyada sayılı ülkelerden.

bana aracı soranlara, aracı anlattığım kadar ,
bayide bana anlatmadılar.
kesinlikle çok iyi tanıtım ve reklam kampanyaları yapılmalı.
bu araçların tutulması bizlerinde ikinci el değeri olarak işimize gelecektir.

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
bana aracı soranlara, aracı anlattığım kadar ,
bayide bana anlatmadılar.
kesinlikle çok iyi tanıtım ve reklam kampanyaları yapılmalı.
bu araçların tutulması bizlerinde ikinci el değeri olarak işimize gelecektir.

valla bana da anlatmadılar benim sorduğım soruya bile cevap veremedi olup olmadığına dair içinde bulunan yakıtla ne kadar gideceğini gösteriyormu diye sormuştum var dediler ama 1.5 seneden beri bulamadım daha nerde olduğunu :D kısaca navigasyon sistemşnde bulunan yol bilgisayarını gösterdiler on da da aracın kaç km hızla gittiğini gösteriyor ona gerek yoktu zaten öndeki göstergede kaçla gitttiğimi ben görüyorumzaten kısaca yetersiz satış elemanım diye düşünüyorum

hakikaten elemanlar yetersiz.
bende dif. kilidi varmı diye sordum,,
"olurmu abi, onlar eski arabalarda vardı, artık esp mi asr mi öyle bişey var" dedi.
tamam dedim. :smiley::smiley:
ama yinede iyiki almışım diyorum.

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
hakikaten elemanlar yetersiz.
bende dif. kilidi varmı diye sordum,,
"olurmu abi, onlar eski arabalarda vardı, artık esp mi asr mi öyle bişey var" dedi.
tamam dedim. :smiley::smiley:
ama yinede iyiki almışım diyorum.

bende iyiki almışım diyorum ve çok memnunum aracımdan

2 AY KADAR ÖNCE 2.EL 2009/90.000 KM (OTOMATK ŞANZUMAN )ALDIM. ARAÇ GÜÇ OLARAK GAYET İYİ. ANCAK OLÜ DEVİRDE 80-90KM/H CİVARINDA BİR TİTREŞİM GELİYOR VE KAFAMI KURCALIYOR. ŞAFT BALANSIMI, OTOMATİK ŞANZUMANMI, TURBO FANIMI PROBLEMLİ BİLEMİYORUM. AVCILAR/İST. SERVİSE GÖTÜRDÜM, LASTİK BALANSIDIR BAKTIK BİRŞEY YOK DEDİLER! AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! ŞİMDİ NE YAPSAM DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜYORUM, YOLA ÇIKMAYA DA KORKUYORUM. BU KONUDA Bİ FİKRİ OLAN ARKADAŞ YAZARSA TEŞEKKÜR EDERİM.

bisi95' Alıntı:
2 AY KADAR ÖNCE 2.EL 2009/90.000 KM (OTOMATK ŞANZUMAN )ALDIM. ARAÇ GÜÇ OLARAK GAYET İYİ. ANCAK OLÜ DEVİRDE 80-90KM/H CİVARINDA BİR TİTREŞİM GELİYOR VE KAFAMI KURCALIYOR. ŞAFT BALANSIMI, OTOMATİK ŞANZUMANMI, TURBO FANIMI PROBLEMLİ BİLEMİYORUM. AVCILAR/İST. SERVİSE GÖTÜRDÜM, LASTİK BALANSIDIR BAKTIK BİRŞEY YOK DEDİLER! AMA DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK! ŞİMDİ NE YAPSAM DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜYORUM, YOLA ÇIKMAYA DA KORKUYORUM. BU KONUDA Bİ FİKRİ OLAN ARKADAŞ YAZARSA TEŞEKKÜR EDERİM.

başka bir servise götürebilirsin bir de onlar baksınlar her ustanun bilgisi aynı değildir

İLGİ VE AÇIKLAMANIZA TEŞEKKÜR EDERİM.

ARACI BUGÜN, ŞAHSUVAROĞLU'NUN BASIN-EXPRES YAN YOLU ÜZERİNDE YENİ AÇMIŞ OLDUKLARI MERKEZE GÖTÜRDÜM. DAHA DOĞRUSU AVCILAR SERVİSİ "GÖRKEM" YÖNLENDİRDİ. HERHALDE YENİ AÇILAN MERKEZDE İLK SERVİSE GİDEN BEN OLDUM. DAHA RESMİ AÇILIŞ YAPILMAMIŞ. ARAÇ TESLİM BELGESİ BİLE VERMEDİLER! P'TESİ GÜNÜ (30.05.11) İÇİN RANDEVU VERECEKLERDİ. BENDE, BİR DAHA GELMEYEYİM DİYE, BUGÜNDEN ARABAYI SERVİSE BIRAKTIM. OTOM.ŞANZUMAN KALİBRASYONU YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER. ANCAK ÖNCEKİ SAHİBİNDEN 50,70,VE 80 BİN SERVİSLERİ YAPILMAMIŞ DEDİLER. BAKALIM NASIL ANLAŞACAĞIZ?
AYRICA MOTOR SOĞUTMA FANI ERKEN DEVREYE GİRİYOR VE GAZ VERDİKÇE BİR UĞULTU YAPIYOR. ONUNDA CIVASININ(??) DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER....

bisi95' Alıntı:

ARACI BUGÜN, ŞAHSUVAROĞLU'NUN BASIN-EXPRES YAN YOLU ÜZERİNDE YENİ AÇMIŞ OLDUKLARI MERKEZE GÖTÜRDÜM. DAHA DOĞRUSU AVCILAR SERVİSİ "GÖRKEM" YÖNLENDİRDİ. HERHALDE YENİ AÇILAN MERKEZDE İLK SERVİSE GİDEN BEN OLDUM. DAHA RESMİ AÇILIŞ YAPILMAMIŞ. ARAÇ TESLİM BELGESİ BİLE VERMEDİLER! P'TESİ GÜNÜ (30.05.11) İÇİN RANDEVU VERECEKLERDİ. BENDE, BİR DAHA GELMEYEYİM DİYE, BUGÜNDEN ARABAYI SERVİSE BIRAKTIM. OTOM.ŞANZUMAN KALİBRASYONU YAPILACAĞINI SÖYLEDİLER. ANCAK ÖNCEKİ SAHİBİNDEN 50,70,VE 80 BİN SERVİSLERİ YAPILMAMIŞ DEDİLER. BAKALIM NASIL ANLAŞACAĞIZ?
AYRICA MOTOR SOĞUTMA FANI ERKEN DEVREYE GİRİYOR VE GAZ VERDİKÇE BİR UĞULTU YAPIYOR. ONUNDA CIVASININ(??) DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER....

50-70-80 bakımının servidste yapılamadığın nasıl anlamışlar merak ediyorum valla arabanın içine chazkoymuşlarda arabamı söylemiş birde bakım yapıp da ne yapıyorlarben 5.000 km bakımına soktum arabayı adı bakım yağ ve filtre değişti tamam gidebilirsin benim bildiğim araç bir kontrol edilir iş bitimi kitaapçıkta bulunan 5000 bakım kuponu doldurulur yakında 10.000 bakımına gidecdeğim bakalım onda ne yapacaklar

Ssangyong servisleri ve satış ekibi araçları tanımıyor! Ben alırken sorduğum sorulara cevap alamamış, hatta sorduğum kimi özelliklere "yok!" cevabı almıştım. Ancak dış ortam ısısı gibi şeyleri kullana kullana, biraz inceleyerek 3 güne kalmaz keşfettim :-\

Şahsuvaroğlu kaliteli bir marka getirmiş ancak tanıtım ve feedback konusunda başarısızlar.

kararr' Alıntı:
Ssangyong servisleri ve satış ekibi araçları tanımıyor! Ben alırken sorduğum sorulara cevap alamamış, hatta sorduğum kimi özelliklere "yok!" cevabı almıştım. Ancak dış ortam ısısı gibi şeyleri kullana kullana, biraz inceleyerek 3 güne kalmaz keşfettim :-\

Şahsuvaroğlu kaliteli bir marka getirmiş ancak tanıtım ve feedback konusunda başarısızlar.

valla ben daha keşfedemedim inan bu aralarda içersinde bulunan navigasyon cihazının haritalaeını güncellenmesi konusunada uğraşıyorum navigasyon yazılımı 2009 yılı mayıs ayı güncellemesi sene 2011 mayıs oldu tam 2 sene henüz daha bizim cihazlara güncelleme çıkmamış piyaqsada bulunan dandik markalarda bile 2011 1. çeyerk harita güncellemesi çıkmış bizimki neden halen çıkmadı ise o da muamma ilgili yazılım firmasına mail attım henüz güncelleme çıkmadığını söylediler ve içersindeki programı değiştirilerek yeni program yüklenmesi tavsiyesinde bulundular ücreti ne kadar diye mail attım bu gün bakalım ne kadar diyecekler

ŞAHSUVAROĞLU KORSANMIDIR? CEVAP ARIYORUM...
EVET ARKADAŞLAR... BUGÜN 25.05.11, ŞAHSUVAROĞLUNDAN TAM SÜRPRİZ BİR CEVAP GELDİ. 50,70 VE 80 BİN SERVİSLERİNİ İSPAT EDEMEDİĞİM İÇİN GARANTİYİ GEÇERSİZ SAYDILAR VE BAN ŞANZUMAN İÇİN 1.797,73 TL'LİK BİR HESAP ÇIKARDILAR! FAKSLA GÖNDERİLEN "ONARIM TEKLİFİ" NDE NE BİR ANTET, NE BİR KAŞE, NE BİR İMZA VAR! TELEFONLA DURUMU BİLDİRDİM. BU BİRAZ KORSAN TAMİRATÇILARIN İŞİNE BENZİYOR DEDİM VE RESMİ KAŞELİ, İMZALI BİR TEKLİF GÖNDERMELERİNİ İSTEDİM. "BUNU YAPAMAYIZ" DEDİLER(YASİN BEY(İSİM DOĞRUMU ONDADA ŞÜPHELİYİM!)). DAHASI VAR: ARABAYI YAPTIRMAYIP ALMAYA GİTTİM. TESLİM KAĞIDINA "MALİYETİNDEN DOLAYI YAPTIRMADIM VE ARACI ALDIM" DİYE YAZDIRDILAR, BİR KOPYASINI İSTEDİM VERMEDİLER! ŞİMDİ BU DURUMDA SİZ NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ? ŞAHSUVAROĞLU BİR KORSAN'DIR! SSANGYONG'DAN VE BU FİRMADAN UZAK DURUN... DERİM...AYRICA FAN GÖBEĞİ ARIZALI DEDİLER, ONADA 411.-TL İSTEDİLER.. TABİİ YAPTIRMADIM...
BU MESAJI ŞAHSUVAROĞLU MERKEZE DE İLETİP, TÜKETİCİ HAKLARINA BAŞVURACAĞIM...

bisi95' Alıntı:

ŞAHSUVAROĞLU KORSANMIDIR? CEVAP ARIYORUM...
EVET ARKADAŞLAR... BUGÜN 25.05.11, ŞAHSUVAROĞLUNDAN TAM SÜRPRİZ BİR CEVAP GELDİ. 50,70 VE 80 BİN SERVİSLERİNİ İSPAT EDEMEDİĞİM İÇİN GARANTİYİ GEÇERSİZ SAYDILAR VE BAN ŞANZUMAN İÇİN 1.797,73 TL'LİK BİR HESAP ÇIKARDILAR! FAKSLA GÖNDERİLEN "ONARIM TEKLİFİ" NDE NE BİR ANTET, NE BİR KAŞE, NE BİR İMZA VAR! TELEFONLA DURUMU BİLDİRDİM. BU BİRAZ KORSAN TAMİRATÇILARIN İŞİNE BENZİYOR DEDİM VE RESMİ KAŞELİ, İMZALI BİR TEKLİF GÖNDERMELERİNİ İSTEDİM. "BUNU YAPAMAYIZ" DEDİLER(YASİN BEY(İSİM DOĞRUMU ONDADA ŞÜPHELİYİM!)). DAHASI VAR: ARABAYI YAPTIRMAYIP ALMAYA GİTTİM. TESLİM KAĞIDINA "MALİYETİNDEN DOLAYI YAPTIRMADIM VE ARACI ALDIM" DİYE YAZDIRDILAR, BİR KOPYASINI İSTEDİM VERMEDİLER! ŞİMDİ BU DURUMDA SİZ NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ? ŞAHSUVAROĞLU BİR KORSAN'DIR! SSANGYONG'DAN VE BU FİRMADAN UZAK DURUN... DERİM...AYRICA FAN GÖBEĞİ ARIZALI DEDİLER, ONADA 411.-TL İSTEDİLER.. TABİİ YAPTIRMADIM...
BU MESAJI ŞAHSUVAROĞLU MERKEZE DE İLETİP, TÜKETİCİ HAKLARINA BAŞVURACAĞIM...

seninde yerinde olsam bende aynısını yapardım mahkemeye dava aç onlar uğraşsın bende 5000 bakımını yaptırdığıma bana sadece yağ değişimi yapıldığına dair belge verdiler oysaki aracı satarken sıkı sıkıya araç garanti belgesindeki kuponların her bakım sonrası doldurulup kaşelenip verilmesi gerekir ama satış sonrası 0 müşteri memnuniyeti

ayrıca şahsuvar oğlundan gelecem cevı merak ediyorum cevap geldiğinde paylaşırsanız iyi olur

AYENEN YAZDIĞIM GİBİ YAPTIM. HATTA Bİ KOPYAYI DA SSANGYONG.TR'YE GÖNDERDİM. HALA Bİ İLGİ VE CEVAP YOK.ANLAŞILAN BİZİM ŞİKAYETİMİZ ALIŞILAGELMİŞ BİR VAKA... STANDART DEMEKKİ BÖYLE!

arkadaşlar servislerin bakım masraflarını öğrenelim ilden ile değişk varmı yoksa tüm servislerde standartmı
ben 5000 bkımın 2010 yılı temmuz ayında 200 tl yetaptırdıydım sadece yağ ve filtre değiştiydi
10.000 bakımını bu gün yaptırdım yağ filtre değişti ön tekerlr sökülerek fren bakımı yapıldı aracın altındaki vidalar usta tarafından kontrol edildi çıkan maliyet 300 tl mersin servisine gitmeden adana servisine sordum telefon ile 295 tl dediler bana yani mersin ile adana arasında 5 tl fiyat farkı var diğer illerimizde durum ne 10.000 bakım masrafları

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri