Su Geçirmez Hafif Fiyatı Uygun 2 Kişilik Çadır 2016 (şu Işi Çözelim)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aruzlu61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,668

aruzlu61

Yeni Üye
S.a arkadaşlar.bisiklet motosiklet veya trekking faaliyetlerinde çantada taşıyabileceğimiz 2 kişilik çadır arıyorum. önerilen çadırlara baktığımızda genellikle su geçirmezlik değeri yazılmıyor.aradığım
*çadır su geçirmezlik özelliği 2000 mm ve üstü,( karadeniz yaylaları için bu önemli.sağanak yağmura yakalanılabilir.
*dikişleri su geçirmezlik için bantlı, ,
* çadırın içi su geçirmez kaplama yapılmış olmalı yada su geçirmez kumaş olmalı
*en fazla 2 kg olmalı.
*katlandığında sırt çantasında taşınabilir düzeyde küçük olmalı.

fiyat olarak 150 TL yi geçmemeli. bu şartlarda bu fiyata böyle ürün bulmak imkansızmı.burayı takip eden imalatçı ithalatçı vs yokmu,yada bu işlerle ilgilenen arkadaşlarımız vs..

önerilen ürünler elbette var fakat yinede ihtiyaçları tam karşılamıyor.. mesela evolite trip mono 2 çadır 1.6 kg. küçük ucuz ama su geçirmezlik 1000 mm. su geçirdiği yönünde yorumlara rastladım.
aprenaz 2 çadır 2.4 kg 2000 su geçirmez . kriterlere yakın ama biraz daha hafif olmalı...

2016 çadır tavsiyelerinizi bekliyorum..konuyu takip ediyorum.şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:

Etiketler
İstediğiniz çadır var ama o fiyata imkansız. Ya çin malı, kağıt üstünde tüm isteklerinizi karşılayan ama kalitesi soru işareti olan bir ürün alırsınız ya da bütçeyi yükseltmeniz lazım.

Çadır hem hafif hem de yağmura karşı üst düzey koruma sağlasın derseniz malzeme yönünden maliyeti arttırmış oluyorsunuz. O yüzden pahalı oluyor. 150 tl civarı quechua'nın yağmur geçirmez ve kaliteli ürünleri var ama hafif değiller, 3 kg civarı oluyor ağırlığı. Elimde arpenaz 2 xl var, 3.5 kg ve 150 tl'ye almıştım. Geçen sene Eylül ayında, sağanak yağmur altında 2 gün aralıksız kaldı ama en ufak şekilde yağmur geçirmedi. Sizin için para öncelikliyse öneririm.

Eğer istediğiniz gibi hem hafif, hem yağmur geçirmeyen bir çadırı 150 tl civarına bulursanız, lütfen bana da haber verin. Çünkü her ne kadar çadırdan çok memnun olsam da, 3.5 kg taşımak bazen yorucu oluyor.

150 tl ye imkansız. İstediğin özelliklerden bazılarını karşılayacak bir çadır (Husky bret 2P) kullandım.
Piyasada bulabileceğin en ucuz çadırlardan biri. Ben aldığımda 420 tl idi.

pek mümkün değil malesef. Bu özelliklerdeki çadırlar minimum 250 TL. İşi ekonomik çözme tavsiyemse ortalama bir çadır alıp üzerini ekstra koruma gerektiren durumlarda tarp brandayla örtmek. hafif ve kullanışlı olur. brandayı yazın yine gölgelik olarak kullanabilirsiniz.

Bende Loap Berg var, şu ana kadar mahçup etmedi, ancak 3kg civarında ağırlığı var. 2 kilo civarı o fiyatlarda ürün çok zor.

decathlon arpenaz aldım 79 tl. tam 2.2 kg. tarttım... işimi görücek gibi..katlanmış hali küçük sayılır.. öle uzunlamasına değil...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR