Şu Parçanın Adını Bilen Var Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daf95xf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,821

daf95xf

Kamp II
Yer
Eskişehir
Aracımda salınımlar mevcut yolda giderken sağa sola oynuyor araç,usta parçayı değiştirecek ama yanlış parça aldım,şu resimdeki işaretlediğim yerdeki lastik takımı lazım bana ama adını bilemedim,ön denge kol burcu mudur,salıncak burcu mudur nedir acaba
886301 231084933891828 8732639252576345143 ofghfgh

Etiketler
sağa sola gezinme hissi var ise,ön arka trackbar burçları(çapraz demir), yuvarlanma hissi varsa ön arka sway bar ( U şekilli demir) burçları ve U şekilli takozları değişmeli. Ayrıca sway bara bağlı olan tie rod ları değişmeli( bunlar Z rotu diye biliniyor ufak hareketleri keser. bozulunca, rot başı gibi olanlardan var ise ayrıca ses yapar) fotoğrafta görülenler lower control arm bushing diye geçer. boşluk yaparsa gezme bir mkitar olur ancak daha çok ses yaparlar. ebay de hepsi bulunuyor. 20 günde de geliyor. TR de bu burçların adlarını doğru bilen pek ustaya rastlamadım. ben olsam tüm burçları aynı anda değiştirin çünkü eğer b u kocaman burçlar bozulduysa diğer daha ufak olanlarda gitmiştir. ZJ aldığım zamanlarda arabada resmen devrilecek gibi bir his vardı. tüm burçları ve amortisörleri yenileyince nefis olmuştu.

sağa sola gezinme hissi var ise,ön arka trackbar burçları(çapraz demir), yuvarlanma hissi varsa ön arka sway bar ( U şekilli demir) burçları ve U şekilli takozları değişmeli. Ayrıca sway bara bağlı olan tie rod ları değişmeli( bunlar Z rotu diye biliniyor ufak hareketleri keser. bozulunca, rot başı gibi olanlardan var ise ayrıca ses yapar) fotoğrafta görülenler lower control arm bushing diye geçer. boşluk yaparsa gezme bir mkitar olur ancak daha çok ses yaparlar. ebay de hepsi bulunuyor. 20 günde de geliyor. TR de bu burçların adlarını doğru bilen pek ustaya rastlamadım. ben olsam tüm burçları aynı anda değiştirin çünkü eğer b u kocaman burçlar bozulduysa diğer daha ufak olanlarda gitmiştir. ZJ aldığım zamanlarda arabada resmen devrilecek gibi bir his vardı. tüm burçları ve amortisörleri yenileyince nefis olmuştu.

Evet benim ustam da öyle izah etti U şeklinde olan parça değişecek dedi,ben o zaman parçayı Track Bar burçları olarak sipariş edeyim,Ebay sitesine baktım fiyatlar makul ama posta ücreti parça fiyatından daha pahalıya geliyor,komple burç takımını değiştirmek en mantıklısı teşekkürler

markalı burç kitlerinden alırsanız hepsi dahil oluyor. Prothane almıştım ben . tek tek ama. kırmızı mavi vs olanlardan almak lazım. onlar daha sıkı malzemeden. soğukta gacır gucur eder ama 30 bin km de bozulmazlar.

birde Moog marka olanalr var onlarda olur. Burada crown vs satıyorlar. onlar yaramaz.

yükseltme markalı bir kit ile yapıldıysa burç bulamazsınız.

Sorun direksiyon kutusundanmış,ı,en sonunda da lastikler sağa sola hiç dönmemeye başladı,şase falan komple kırılıp dağılmış,halledildi şu an hiçbir salıntı gezinme kalmadı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri