Subaru Foresterla Sahil Yolculuğu...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,833

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
Geçen hafta Fethiye'den başlayıp Marmaris-Aydın-İzmir-Çeşme-Alaçatı gezimizden kareleri paylaşıyorum..
Forester la yolculuk gerçekten çok zevklı..Bagaj full eşya doluydu..Çoluk çocuk hepbirlikte tadını çıkardık sahillerin :smiley:
İlk önce Maramaris'e yukarıdan bi bakış..

Etiketler
Ynt: Subaru Foresterla Sahil Yolculuğu...

Burası Kızkumu diye bahsedilen yer..Denizin ortasından yürüyerek karşı tarafa geçiliyor..

Selimiye yolu üzerinden Deniz Balık restaurantı..Hem yemeğinizi yiyorsunuz hemde sahilinde denize rahatça girebiliyorsunuz..

Çeşme-Dalyanda Kocakarı plajı diye bilinen halka açık plaj..Şezlonglar ücretsiz sadece şemsiye ye 10 tl ödüyorsunuz gün boyu..

Bu gezinti boyunca 1326km yol yaptım.Ama içlerinde en çok beğendiğimiz mekan Alaçatıydı..Evlerın yerleşim biçimi,çarşısının düzeni çok hoşumuza gitti.

Burasıda Yakapark..Tavada veya Izgarada, soğuk sular ve ağaçların altında Alabalık keyfi için süper bi mekan :smiley:

Erol bey merhaba ben foruma yeni üye oldum. Yaklaşık 6 aydır vw tiguan ile ilgileniyordum. Tiguan düşünmemin sebebi halen 1.8t passsat kullanıyor olduğum için aynı markadan devam ederim, aracın motoru bildik motor olur ve 1.4tsi motorun vergi avantajı olur diye düşündüğüm içindi. Ama geçin günlerde 2000cc ve altı suv araçları araştırırken yeni kasa forester dikkatimi çekti. Sizide forumda yeni olmama rağmen araca ve konuya hakim bir kişi olduğunuzu gördüm. Yaştığım araştırmalarda 2008 sonrası yeni kasa foresterler 50Bin civarında alınıyor. benim aracımın 30 edeceğini var sayarsam üzerine bir miktar daha katarak böyle bir araç alabilirim, diye düşünüyorum. Daha önceden hiç suv veya jeep tarzı araç kullanmadım. Ama doğayı severim. Gezmeyi severim. En son 2011 yılında ist. şileye gittiğimde passat plajda saplanmış oradan geçen bir suzuki jeep beni kurtarmıştı. O tarihten sonra bu tarz araçlara ilgi duymaya başladım. Ama bu araçlardan beklentim, arazide gittiği kadar asfalt yolda da beni üzmemeli. YAni bastığım zaman gitmeli, konforu iyi olmalı. yeni kasa foresterde anladığım kadarıyla turbo benzinli motor yok. 2.0x modelinin beygir güçü nedir. yardımcı olurmusunuz.

Bence öncelikle vw lerde Dsg sorunlarından dolayı başı ağrıyan arkadaşlarım var. Sonucta bu sorun tescillenmiş durumda. Özellikle araç biraz zorlandıgında şanzımanda ısınma sorunundan dolayı problem olabılıyor.
Subarunun bence en büyük avantajı devamlı awd olması ve düşük agırlık merkezınden dolayı aynı sınıftakı araçlardan daha iyi bir yol tutuşa sahip olmasıdır.
2008 sonrası kasalarda 2.0 atmosferık 150 hp ve 2,5 turbo 230 hp lik güçleri olan Modeller var.
Eger lpg kullanacaksanız bence turbosuz tercıh daha mantıklı..
Hafıf arazı koşullarında gayet tatmın edıcı bir arac. Ama youtube da Rusların bu araclarla yaptıklarını görünce bu aracın kapasıtesının daha fazla oldugunu anlıyorum :smiley:

Xperia Z

Ve safkan bir Japon markası olarak arac Orjınal halıyle gayet sorunsuz, konforlu,rahat,arka diz mesafesi ve oturması yeterli,bagajı geniş vs.. Bence almak için sebep çok :smiley:

Xperia Z

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri