Subaru Outback 3.0 2007 Aldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mel75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,144

Mel75

Ana Kamp
Yer
Istanbul
Sevgili Forumcular,

4x4 olayına bu araçla giriş yaptım. Bir terslik olmazsa perşembe günü aracı devir alacağım.

2013 BMW 320iED aracım vardı, aile için (iki çocuk var) bagaj küçük olması ve biraz da hafif yüksek bir araç almak istemem sebebiyle bu araca karar verdim. Bir aralar Amarok Ranger falan gidip gelmiştim ama en sonunda bu tip araçların konfor sıkıntısı olacağı düşüncesiyle önce Outback gibi bir araçla deneme yapmaya karar verdim. Daha doğrusu mantıklı bir takas seçeneği çıktı karşıma ve değerlendirdim. Sıfır araç konusunda takasa girmek istediğimde benim araca bayiler en 95-100 bandı teklif ederken bu takasla 110 gibi elden çıkarmış oluyorum. Aldığım araç 2007, 160 bin km de ve bana 48 e geliyor...

Şimdi tabii komşular "ne yaptın sen, attan inilip eşşeğe binilir mi" muhabbeti yapacak ama takmıyorum. Benim için önemli olan fonksiyonellik. Biraz egzotik bir modelde karar kıldık ama sonunda her malın br alıcısı vardır. Eğer Outback tan memnun kalırsam iki sene sonra falan bir iki yaşında bir araca yükseltirim.

Outback ın bana en büyük eksisi yakıt konusunda olacak ama yıllık 20.000 km de BMW ye karşı getireceği ekstra maliyeti yaklaşık 3000 bin TL gibi hesapladım (tüketim BMW de 8 ltr. gibi Outback için ise 11-12 gibi hesaplıyorum, LPG düşünmüyorum) ve aldım. Aracı Se-Ta özel servis Namık Usta ya ekspertiz yaptırdık bir sıkıntı yok.

Böyle bir araç alınca haliyle hafta sonları falan hafif off road yapabileceğim yerleri öğrenmek istiyorum. Ailecek normal araçla gidilemeyecek fakat Outback ile gidilebilecek yerler de olabilir. Hem araç hakkında kısa yorum hem de off road konusunda tavsiyeleriniz nelerdir? Off Road hiç yapmadım bugüne kadar....

Selamlar,
Melih

Etiketler

Ynt: Subaru Outback 3.0 2007 Aldım

Çok keyifli bir araç almışssınız. Güle güle kullanın.Bakımını düzenli yaptırın, 500bin km sorunsuz binersiniz.
Outback'in özellikle ABD'de hayranları vardır, her kasa değişiminde gider yenisini alırlar.
A/T tipi bir lastikle, her tür stabilize yol, kum ve karda harika geziler yaparsınız, ama derin çamur ve kanallı geçişler Subaru'nun sahası değildir.

biracayipadam' Alıntı:
harika bir secim olmus,
tebrik ederim.
yalniz 13lt ile 17 lt arasinda araciniz yakacak.11-12 lt cok iyimser bir rakam.
Hocam belki inanmazsın ama aşağı yukarı 1500 km yol yaptım, ortalamam 11,8 civarı . Arada dur kalk trafik de vardı ama çok sık olmadı. Genelde TEM ve e5 kullanımı

Sent from my iPhone using Tapatalk

11-12 lt müökün değil bence
hele bir de otomatikse
+
bu araçla offroad yapmanız imkansız

AL1820' Alıntı:
11-12 lt müökün değil bence
hele bir de otomatikse
+
bu araçla offroad yapmanız imkansız
Offroad yapılır ama hafif arazide..Vtd ve vdc nın bayağı faydası olur ama şasi uzunluğu ve aracın alçaklığı sınırlı ofroad yapmaya izin verir bence...
Forester'ı da satmadaki ana sebebımden biri yükseklığın offroad ta biraz sıkıntı yaratmasıydı.En son çamurda aracın altı oturunca daha iyi anlamıştım :smiley:

3.0 lar çok beğendiğim araçlar. ancak at ve eşek muhabbeti bence kısmen doğru. neyseki amacına hizmet edecek şekilde kullanacaksınız ve zaten ne düşündüğümüzü takmazsınız :smiley: kazasız belasız sürüşler.

KLL' Alıntı:
3.0 lar çok beğendiğim araçlar. ancak at ve eşek muhabbeti bence kısmen doğru. neyseki amacına hizmet edecek şekilde kullanacaksınız ve zaten ne düşündüğümüzü takmazsınız :smiley: kazasız belasız sürüşler.
45 gündür biniyorum araca, at-eşek muhabbeti hiç doğru değil diyebilirim. Ülkemiz şartlarında binilecek en mantıklı arabalardan biriymiş Outback diyebilirim., tabii ikinci el olayına girmiyorum. Yükseklik ve konfor olayı bayağı artı. Hoşuma gitti araç.

Subaru grubundaki favori aracim keainlikle STI dan sonra outback dir. Bana gore cok kullanisli tactical bir arac. Her yerde her sartta kullanima uygun mükemmel bir arac bence. Hayirli olsun.

öncelikle hayırlı olsun ,bende 2001 model 2,5lt 300.000 km de OUTBACK var satmaya kıyamıyorum (15,000 tl verdiler bende yedek araba olarak tutuyorum.) audi quatro bile bunun kadar başarılı değil (SINIFINDA) satarsan üzülürsün. En az yakan araba bile 8,10 litre yakıyor.

Yok zaten memnunum araçtan ama yaza doğru model yükseltmek istiyorum. Maalesef 2010-2011 lerde artık 3.0 yok, sadece 2.5 motor var. Benzinli araçlarda yakıt atmosferik motorlarda hacimle doğru orantılı artmıyor. 1.6 olanlar bile 9-10 yakarken 3.0 araçta benim yakıttan gayet memnunum, 12 ltr. falan...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri