Suziki 1.6 JLX

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ParamedicSelcuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,327
Merhabalar. Eşime araba almayı düşünuyorum. Kendisi yüksek araba sevdigi icin ona Suv bir araç almaya karar verdim. Benim begendigim en önemlisi de eşiminde beğeneceğini düsünerek bu aracı almayı planlıyorum. Ama benim baktıklarimin hemen hepsi otomatik vites araçlar. Aslinda otomatik olmasi esim icin avantaj ama ikinci el bir araba alimin da bu bize dezavantaj olarak donermi acaba ? Arac hakkinda ki olumlu veya olumsuz yorumlarinizi almak istiyorum.

Araç Suziki Vitara olacak ismi basliga eksik yazmisim

Etiketler
Ynt: Suziki 1.6 Jlx

Selçuk Bey,Vitara otomatik fena bir seçim değil.
Araştırdıysanız bilirsiniz 2005 öncesi modelleri tercih ediniz.
Sonrasındakilerde sürekli dört çeker durumu var ve yakıt çok.

İyi ve bilen biri tarafından bakımları yapılarak kullanıldıysa sorun çıkarmaz.
Otomatik tercih meselesidir,bilen biri yıllarca sorunsuzca kullanabilir.
Öncesi bilinen bir araç alırsanız kronik sıkıntı çıkmaz.

Bilgisiz tamirci ve bilinçsiz kullanıcı kurbanı bir araç ise tamiri pahalıdır.
Otomatikte bakım değil ama tamir ciddi rakamlara malolmaktadır.

ParamedicSelcuk' Alıntı:
Merhabalar. Eşime araba almayı düşünuyorum. Kendisi yüksek araba sevdigi icin ona Suv bir araç almaya karar verdim. Benim begendigim en önemlisi de eşiminde beğeneceğini düsünerek bu aracı almayı planlıyorum. Ama benim baktıklarimin hemen hepsi otomatik vites araçlar. Aslinda otomatik olmasi esim icin avantaj ama ikinci el bir araba alimin da bu bize dezavantaj olarak donermi acaba ? Arac hakkinda ki olumlu veya olumsuz yorumlarinizi almak istiyorum.

Araç Suziki Vitara olacak ismi basliga eksik yazmisim
Merhaba, benim 10 yılı aşkın Suzuki Vitara geçmişim var. JLX ve Grand Vitara nın XL7 hariç tüm modellerini kullandım. Size önerim G.Vitara 2003-2004-2005 modelleri ve JLX kasada ise 93-94-95 modelleri dir. JLX kasa da 1996-2001 modeller Portekiz üretimi dir, tavsiye etmem. G.Vitara ların tümü japon dur.

Ynt: Suziki 1.6 JLX

Yorumlariniz benim icin çok degerli. Sayesinizde kafamdaki soru isaretlerinden kurtuldum. Artik ne almak istedigime eminim. Ancak piyasa da sizin bahsettiginiz ozellikte ve temizlikte araba yok. Acele etmiyorum takipteyim sayet denk duserse hemen alacagim. Sagolun

birsel' Alıntı:
Merhaba, benim 10 yılı aşkın Suzuki Vitara geçmişim var. JLX ve Grand Vitara nın XL7 hariç tüm modellerini kullandım. Size önerim G.Vitara 2003-2004-2005 modelleri ve JLX kasada ise 93-94-95 modelleri dir. JLX kasa da 1996-2001 modeller Portekiz üretimi dir, tavsiye etmem. G.Vitara ların tümü japon dur.
1.jlx ler 98 sonundan 2003' e kadar ispanyoldur.
2. Sağlam ve ekonomik araçlardır (6 sene 99 1.6 jlx AT kullandım).
3.Otomatik şanzımanları son derece sağlam ve güvenlidir toyota ve daihatsu gibi birçok firmada aynı şanzımanı kullanır
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Aisin_transmission.
. Tek sorunu biraz hantal bi şanzıman oluşu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri