Suzuki Jimny Arka Kampana Disk Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fbmy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,340

fbmy

Kamp III
Yer
İstanbul 216
Off road sonrası el freni ayarının bozulması, 2-3 off road gezisi sonra balata değiştirmek ve bu gibi sıkıntılardan dolayı arka kampanaları diske çevirdik. Disk olarak ön disklerin aynısı kullanıldı, kaliperler megane2 arka kaliper. El freni teli revizyonsuz aynı şekilde çalışıyor. Fren hortumlarında da bir yenileme gerekmekte.

Gerekli malzemeler;

Ön Disk (Takım)
Megan Kaliper (Çıkma Takım)
Arka Bilya (Takım)
Kaliper Bağlantı Kiti
Yeni Fren Hortumu
Megan 2 Arka Balata

IMG 1004 1

IMG 1005 1

IMG 1010 1

Etiketler
Ynt: Suzuki Jimny Arka Kampana Disk Dönüşümü

el freni telini olduğu gibi kullandınızmı yoksa adaptasyon gerekti mi?

aynı uygulamayı bende yaptım, el freni teli sıkıntı çıkardı, ara parça yaptık ama verim alamadım,
yeni tel yaptıracağım muhtemelen

ben golf4 kaliperi kullandım

Kaliperin üstünde ki bağlantı demiri değişti. Onun dışında teli olduğu gibi kullandık sıkıntısız gayet güzel çalışıyor.

Ayrıntılı dökümü alamadım, bu gün yarın derken kaldı aldığımda cevaplayacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR