Suzuki Samurai mı? Lada Niva mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kumruhuseyin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,634

samurai mi? niva mı?

• suzuki samurai

Kullanılan: 11 44.0%
  • lada niva

Kullanılan: 14 56.0%

• Kullanılan toplam oy
    25

kumruhuseyin

Kamp I
Yer
kumru/ordu
arkadaşlar tamamen cahilce bir sorum olacak af buyurun ama siz suzuki samurai ile lada niva'yı karşılaştırmış olsaydınız artı-eksi olarak hangisini seçerdiniz samurai mi niva mı ???

Etiketler
Ynt: Suzuki Samurai mı? Lada Niva mı?

sordugun bu sorunun neticesi kullanım amacına göre degişir öncelikle sen ne amacla bu aracları tercih edi yorsun daha cok arazi veya hem cadde hafta sonlarıda arazi dersen sonuclar degişik olur ben her iki aracıda kullanıyorum her iki sininde farklı özellikleri var sonucta

Parça fiyatları ve araç fiyatları bakımından Lada derim.

Lada parçası çok ucuz. Fakat Suzuki sahibi olan arkadaşlarımın en büyük şikayeti parçasının çok pahalı olması. Ben burada pekçok parça fiyatı verebilirim, ama etik açıdan doğru olmaz. Arada çok fark var.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta kişilerin hangi araca ihtiyacı olduğu. Eğer imkanların müsaitse, parça ve yakıt olayı önemli değilse o zaman seçenekler değişir.

Fakat orta yollu, masraf açmayan, açsa bile kolay halledebileceğim araç olsun dersen Lada derim. Ben uzun yıllar bu araçlardan kullandım. Fakat bu aracın öyle yüksek konforu yok. Tamamen orta sınıf aracı desem yanlış olmaz sanırım.

nivalar sürekli 4 çeker bildiğim kadarıyla buda yakarı biraz artırıyor.yakıt konusunda samurai daha cimri.az yaksın ama parçasıda orta halli olsun araziye gittiğimde beni yolda bırakmasın istediğimde 4x4 istediğimde 4x2 kullanım istiyorum(suzinin standart hali bu şekilde niva ise sonradan kilit eklenerek bu hale geliyor).ne yalan söyleyeyim aslında suzi düşünüyorum standart hali daha çekici geliyor bana daha kip minik toplu bir araç ister şehir içinde ister arazide nivaya göre birazcıkta olsa daha konforlu diye biliyorum(yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar) istediğimde 4x4 4x2 kullanımı 1,3 lt motor ile az yakıt masrafı ile tercihim suziden yanaydı ama parçası pahalı deyince gözüm korktu lada tarafına kaymaya başladım desem yeridir.biri beni kurtarsın....

Bütün bunlar bütçe meselesi. İmkanlar doğrultusunda daha üst seviye araçlar tavsiye edebilirdim. Fakat gerçek şu; az bir sermaye ile en iyi aracı almak ve bu araç az yakan, parçası ucuz aynı zamanda fazla arıza yapmayan araç olacak.

Sana bir tavsiyem var. Lada Niva nasıl araba? diye internetten bir başlık aç ve sor. Karşına sayısız sitelerden konu başlıkları gelecek. İşine en uygun olan başlıktan gir ve oku.
Çok şaşıracağın yazılar okuyacaksın.

sayın SÜVARİ dediğiniz gibi nette biraz araştıdım nette yazılanlarla benim şüphelerim hemen hemen aynı yani parçası pahalı da olsa samurai daha iyi ve daha yakın görünüyor (kendi adıma söylüyorum herkesin kararı görüşü farrklıdır tabiki)

lada durduğu yerde çürüyor. altında kupadan ayrı bi şasi yok. kupa şase tek parça ve saçı çok dandik. çamura battın biri seni çekerken dağılabilir. böyle videolar var. bir yakınım çok yakıyor diye tüp taktı. ona rağmen çok yakıyor deyip sattı. 1.3 motor , arkadan itiş, kilitli diferansiyel , gerektiğinde 4x4 , kupadan ayrı şase ve suzuki derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR