Suzuki Samurai Motor Modifiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bullarika Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,435

bullarika

Ana Kamp
Yer
istanbul/çengelköy
almayı düşündüğüm suziki samurai ye motor modifiyesi yapabilirmiyim diğe ararken yabancı bi sitede bazı resimler buldbum

bunlar hakkında birkaç sorum olacak

-bu nedir ve ne işe yarar?
-faydası zararı nedir?
-tr de bulmak veya yaptırmak mumkünmüdür?
-yaptıranınız varmı?
-maliyeti nekadar?

atttaki yazı da siteden alıntıdır bir arkadaşımız bunu çevirirse cok mennun olurum

ilginiz için şimdiden teşekkürler

You're looking @ a barely used SamuraiGuy GSXR Mikuni Wildbore Sidedraft System
This kit is in like new condition. I bought this COMPLETE kit "new" on November from Jeremy -> www.Samuraiguy.com because by that time I was feeling the engine like underpowered I thought it was all because of my old Hitachi carburetor, but when I installed this kit I did a compression test and realized that I had a blown engine, one of my cylinders had 0 compression and when I took out the head the block was seriously damaged, and never found the time to fix that engine, so I'll need to raise fund to replace this engine. The vehicle NEVER ever hit the streets or trails with these monsters installed, but for the few seconds the engine ran with this babies, It revved real fast, it was pretty amazing. But unfortunately I need the money to fix the power plant. My lost is your gain.

Apart from the carburator kit I'll also include a Suzuki motorcycle air box (from a Suzuki Katana ) to use with these Mikuni quad carbs. This air cleaner box can be easily modified to be used in your Suzuki truck instead of the cone shaped K&N style air filters, I believe the airbox is safer for off-roading, because dust and mud can easily clog those cone filters and with the box you can also install a Safari snorkel .

This kit will fit any 8 valve G16 or G13 Suzuki engine, Samurai, Sidekick, Tracker, Sunrunner, etc... just make sure it's an 1.3L or 1.6L 8 valve Zook engine engine.
Includes:

Sidedraft Mikuni Carburetors
K&N-style Air Filters
Intake Manifold,
Thermostat
Fuel pressure regulator
Throttle Cable
Cooling Hoses
Hose Clamps
Printed Detailed Instructions
Suzuki motorcycle airbox to use with these Mikuni Carbs, i'll include K&N filter for this airbox

You'll need a new intake manifold gasket, available on any parts store ($1.20 in www.rockauto.com Part # 0374637 ) .

0805 4wd 02 z1986 suzuki samurai project 4x4sidedraft kit

0805 4wd 03 z1986 suzuki samurai project 4x4wildbore kit

0805 4wd 04 z1986 suzuki samurai project 4x4carburetor

0805 4wd 05 z1986 suzuki samurai project 4x4cooling hoses

0805 4wd 06 z1986 suzuki samurai project 4x4intake surface

0805 4wd 07 z1986 suzuki samurai project 4x4manifold runners

0805 4wd 08 z1986 suzuki samurai project 4x4intake manifold

0805 4wd 09 z1986 suzuki samurai project 4x4intake bolts

0805 4wd 10 z1986 suzuki samurai project 4x4thermostat

0805 4wd 11 z1986 suzuki samurai project 4x4intake hoses

0805 4wd 12 z1986 suzuki samurai project 4x4bung

0805 4wd 13 z1986 suzuki samurai project 4x4connector boots

0805 4wd 14 z1986 suzuki samurai project 4x4cpnnect carburetors

0805 4wd 15 z1986 suzuki samurai project 4x4chrome filters

0805 4wd 16 z1986 suzuki samurai project 4x4factory wires

0805 4wd 17 z1986 suzuki samurai project 4x4fuel regulators

0805 4wd 18 z1986 suzuki samurai project 4x4throttle cable

0805 4wd 20 z1986 suzuki samurai project 4x4wild bore carburator setup

Etiketler
Ynt: Suzuki Samurai Motor Modifiyesi

Bu gördüğün şey 4 tane mikuni küçük yatık karbüratörü içeren throttle body...
Peugeot 205 gti'de aynısını yapmıştım.
Gerçek bir modifiyedir.Ses muhteşem ötesi çıkacaktır. ;D ;D
Fakat yakıt tüketimide 2 katına çıkacaktır. :'( :'(
Sık sık karbüratör ayarı gerekecektir....

Fiyatı'da orjinal ise pek düşük olmaz diye düşünüyorum...

Merhaba,

arkadaslar bu karbüratör sistemini Türkiye'de bulabilir miyiz?
Ya da yaptirabilir miyiz?

Saygilarimla.

cubs' Alıntı:
Merhaba,

arkadaslar bu karbüratör sistemini Türkiye'de bulabilir miyiz?
Ya da yaptirabilir miyiz?

Saygilarimla.

tuncay bende bir tane samuraı aldım aynısını ona uygulamayı düşünyorum hedırs ve bu karburatör sistemini rezink motosikletlerde bu karbüratör sistemi var motorcu arkadaşlara bir adnışayım bakalım cıkmasını bula bilirlermi

yukardaki yazınında yarım yamalak cevrimidi şöyle zaten adamlar suzuki gxar karbiratörleri kulanmışlar motosikletlerde olan aynen düşündügüm gibi

Sen, @'e ancak alışık bir SamuraiGuy GSXR Mikuni
Wildbore Sidedraft sistemini bakıyorsun, bu eşyanın, yeni hal gibi içeride olduğusun.
Ben, "Yeni" -> www. Samuraiguy. Com çünkü ben o zamana kadar, benim, benim yaşlı Hitachi karbüratörümden dolayı bütün olduğunu düşündüğüm az güç sağlanan olduğu gibi motoru hissediyordum, ama benim, benim, uçurulan bir motorum olduğu benim, bir sıkıştırma testini yaptığım ve fark ettiğim bu eşyayı yerleştirdiğim zaman, benim silindirlerimin birinin, 0 sıkıştırması vardı, ve benim, başı aldığım zaman, bloğun, cidden zarar verilen olduğu, ve asla o motoru ayarlaması için zamanı bulmadığıdır, bundan dolayı ben, bu motoru değiştirmek için birikimi kaldırmaya ihtiyaç duyacağım. Vasıta asla, yerleştirilen bu canavarlarla caddeler veya izlere vurmaz, az saniyenin dışında motor, bunla bebekleri koştu, o, gerçek hızlı hızlandırdı, hayli, şaşırtıyordu. Ama ben maalesef, motoru ayarlaması için paraya ihtiyaç duyarım. Benim kayıp, senin kazancındır. Carburatorun dışında, benim hem de, Mikuni meydanı carbsını bunlarla (Bir Suzuki Katana'dan) kullanması için bir Suzuki motosiklet hava kutusunu kapsayacak olduğumu donat. Bu hava temizlikçi kutusu, olabilir, senin Suzuki kamyonunda koninin yerine kullanılmak için kolayca değiştirilen, K'e şekil verdi & N tarz havası, süzer, ben, airboxun, kötü roading için daha emin olduğuna inanırım, çünkü tozunu alırım, ve çamur kolayca, o koni filtrelerini doldurabilir, ve kutuyla sen hem de, bir safari şnorkelini yerleştirebilirsin. Bu eşya, herhangi bir 8 valfa G16 veya G13 Suzuki motorunu uyacak, samuray, yardımcı, izleyici, Sunrunner, vb... Sadece bir 1.3L veya 1.6L-8 valf Zook motor motoru olduğuna emin ol. Kapsa: K'in& N-tarz havasının, giriş borusunu süzdüğü Sidedraft Mikuni karbüratörleri, termostat yakıt basınç regülatör kısma valfı kablo serinletme çorap çorap mengeneleri, Mikuni Carbs'ı bunlarla kullanması için ayrıntılı talimatlar Suzuki motosikleti airboxunu bastı, ben, senin, yeni bir giriş boru contasına ihtiyaç duyacak olduğun bu airbox için K& N filtresini kapsayacağım, herhangi bir parçada müsait, depolayacağım (Wwwde $ 1.20. Rockauto. Com parça 0374637). Jeremy'den Kasım'da bu tam eşyayı satın aldım

Hayirli olsun Dursun abi,

nezaman goruruz yavruyu camurun icinde?

tuncay cok yakında yavruyu biraz geliştireyim şimdiden suzukıgsxar karbiratörlerini bile sipariş verdim senin arac beş vitesmi dörtmü

tuncay bana özelden numaranı yolasana sana bir şeyler sorucam

dursun usta senle nasıl tanışırız özelden numaranı yolamanı rica etsem olurmu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR