T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ALP_ER_TUNGA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 421
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,906
Ynt: T3 Westfalia ile Avrupa Gezimiz...

Ve Yunanistan'dan 3 ay süreli vize çıktı!!20 Temmuz'da başvurdum,24'ünde vize hazırdı.Turistik Şengen vizesi için acele edenler Yunanistan'ı tercih edebilir.2-3 işgünü içinde vermiş oluyorlar bu durumda.
hazırlıklara daha bir gönül rahatlığı ile devam edebiliriz ;)

Etiketler

Vize sorunuda çözülmüş oh ne güzel hadi hayırlısı

Oncelikle zorluk cekmeden kus gibi gidip gelmenizi temenni ederim.
Biraz fedakarlik isteyen bir gezi olacagi kesin... Fedakarligin cinsine artik siz karar vereceksiniz.
Munih Teknoloji muzesi 48.13002,11.583667 bence mutlaka gorun derim.
Innsbruck Mc Donalds da vaktiniz olursa karides kizartmasini denemenizi tavsiye ederim.

Münih te Tierpark hayvanat bahçesi de güzel.Innsbruck'ta Altın çatı en meşhur yapı.İçine girerseniz ,görün derim ..

zedzestion' Alıntı:
Oncelikle zorluk cekmeden kus gibi gidip gelmenizi temenni ederim.
Biraz fedakarlik isteyen bir gezi olacagi kesin... Fedakarligin cinsine artik siz karar vereceksiniz.
Munih Teknoloji muzesi 48.13002,11.583667 bence mutlaka gorun derim.
Innsbruck Mc Donalds da vaktiniz olursa karides kizartmasini denemenizi tavsiye ederim.

Temennilere ihtiyacımız var,10 Ağustos saat 14:00 de tekerlek dönecek.Yaklaştıkça heyecanımız artıyor.
şehirler için güzel tavsiyeler:smiley:deneyeceğiz..
çok teşekkürler

Ebru Yetim' Alıntı:
Münih te Tierpark hayvanat bahçesi de güzel.Innsbruck'ta Altın çatı en meşhur yapı.İçine girerseniz ,görün derim ..

Teşekkürler tavsiyeler için,Hayvanat bahçesine vakit kalır mı bilemiyorum ama Innsbruck'u gezerken önerinizi dikkate alacağız.

Bu arada planda biraz değişiklik yaptık ve genel anlamda şöyle düşünmeye çalıştık:
Plan uygulayabildiğimiz sürece maksimum görebileceğimiz yere göre oluşturuldu ama bunu gerçekleştirmek için bayılana kadar sürmeyeceğiz.:smiley:Olduğu kadar mantığıyla hareket edeceğiz.Bu formattaki ilk gezimiz olduğu için kendimizin,aracımızın sınırlarını görme şansımız olacak.Zorlandığımız yerde ya da çok beğendiğimiz yerlerde daha fazla vakit geçirmek için duracağız.Kısacası planın amacı mesafeleri görmek ve geziyi zamanında tamamlamak.
iyi dileklere ihtiyacımız var.:smiley:

Plan

benq' Alıntı:
Teşekkürler tavsiyeler için,Hayvanat bahçesine vakit kalır mı bilemiyorum ama Innsbruck'u gezerken önerinizi dikkate alacağız.
Innsbruck zaten cok kucuk bir sehir, bir tarihi caddesi var Altin catiya giden Mcdonalds'da o yol ustunde..

Dun Ayvaaliktan İstanbula tahmini 400 kmlik yolu sadece darica feribotunda durarak geldim. 6 saat sonra Kadikoyde indgimde ayaklarım sismisti. Yuruyemedim uzun sure. Tekrar soyluyorum cok zor olacak tek sofor bu iş... Nacizane gorusum.

Yaş faktörünü göz önünde bulundurunca sanırım yolculuk yormucak sizi yinede lütfen dikkat

insel' Alıntı:
Dun Ayvaaliktan İstanbula tahmini 400 kmlik yolu sadece darica feribotunda durarak geldim. 6 saat sonra Kadikoyde indgimde ayaklarım sismisti. Yuruyemedim uzun sure. Tekrar soyluyorum cok zor olacak tek sofor bu iş... Nacizane gorusum.
Tek şoför olacağı ile ilgili bir bilgi vermedik yanlış hatırlamıyorsam..gerektiğinde çift şoför olacak.

ailemden uzak yaşadığım 8 yıl boyunca izmir-tekirdağ arası sürekli otobüs yolculuğu yaptım,yaklaşık 10-11 saat sürer bu mesafe.eğer tüm mola yerlerinde inip kısa yürüyüşler yaparsanız,(ama gezinti değil,hızlı adımlarla) çay-kahve yerine sadece bol su tüketirseniz ayaklarınızın şişmesini bir nebze önleyebilirsiniz.saygılar..

İş yerindeki yoğunluk ve araç ile uğraşlarım nedeniyle toparlanıp yazamadım. Şuan itibariyle tüm hazırlıklarımız tamam, yaptıklarımı özetleyecek olursam.

YAPILAN MASRAFLAR FİYATLAR
1 Yağ, yağ filtresi değiştirildi. 50 TL
2 Yedek yağ alındı. 80 TL
3 Distribütör kapağı alındı. 15 TL
4 Buji kablosu alındı. 20 TL
5 Gaz ve debriyaj halatı alındı. 30 TL
6 Stepne, jant ve supapların bakımı yapıldı. 20 TL
7 Gaz deposu hacmi 75 lt'ye çıkarıldı. 200 TL
8 Stepne taşıyıcı yaptırıldı. 0 TL
9 Stepne taşıyıcı kılıfı ve kapaklar alındı. 20 TL
10 Bisiklet alındı ve bakımları yaptırıldı. 350 TL
11 Bisiklet zinciri alındı. 20 TL
12 Tepe lambası mesnedi ve elektrik bağlantısı yapıldı. 0 TL
13 Uluslararası trafik sigortası (Yeşil Sigorta) 500 TL
14 Navigasyon'a harita yüklemesi yapıldı. 70 TL
15 Portatif tuvalet alındı. 180 TL
16 Kişisel sağlık sigortası alındı. 30 TL
17 Balta 10 TL
18 Elektroşok, bibergazı 50 TL
19 Fren balataları değiştirildi 55 TL
TOPLAM 1.700 TL

Yapılacak masrafımız:

Uluslarası ehliyet 300 TL
Yurtdışı çıkış harcı 30 TL

IMG 7005

IMG 7207

IMG 7227

IMG 7243

Hadi bakalim Allah yolunuzu acik etsin...Bizde bugun yola cikiyoruz. 28 ine kadar Yunanistan'da olacagiz.Belki karsilasiriz. :smiley:

İyi günler
Sy Tunga
İyi yolculuklar,aracınızın arka plakası görünmüyor,trafikte sorun yaşatmasın.
Gezinizin gönlünüzce geçmesi dileğiyle
Saygılar
Batuhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri