Taşınabilir Atölye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,789

tekelimustafa

yörük
Yer
Ankara
Merhaba;
umarım konuyu doğru yerde açmışımdır.
yanlış yerde açtığım veya mükerrer açtığım düşünülürse silinebilir veya taşınabilir.

aşağıda linki bulunan ürün sizce küçük çaplı çalışmalarda işe görür mü?
bunun gibi birçok fonksiyonu barındıran ürünler genelde profesyonel olmazlar biliyorum ama benim durumumdaki biri için çok kullanışlı olabilir diye düşünüyorum.

şöyle ki;
kendime ait atölye veya benzeri bir çalışma alanım yok. oturduğum binanın yan tarafında üstü kapalı yanları açık, içinde eski bir masa bulunan bir alan var. birkaç saatlik çalışmalar için kullansam kimse ses etmez heralde. linkteki ürün şarjlı (bir dezavantaj da barındırıyor kendi içinde) ve katlanıp taşınabilir durumda.
kısa vadede bir karavan yapamam belki ama en azından küçük çalışmalar için kullanılabilir ve belki ileride yapılabilecek küçük bir karavan için el becerisi kazandırabilir.

ne dersiniz? daha önce bundan veya benzeri bir ürün kullanan varsa tecrübelerini aktarırsa sevinirim.
başka bir forumda bir kullanıcının da yorumunu eklemekte sakınca yoktur umarım.

http://www.hepsiburada.com/liste/power8-workshop-tasinabilir-atolye-ws3e/productDetails.aspx?productId=hrgenchpwr8wshp&categoryId=13003095

http://www.power8workshop.com/index.php

hobitutkunları.com sitesinden alıntı: (Baazen nickli kullanıcı)

Merhaba. 5 yıldır Power 8 Workshop kullanan bir amatör olarak deneyimlerimi paylaşayım.

Öncelikle ben genellikle daire testeresini tezgah modunda, vidalamasını da seyyar olarak kulanıyorum. Dekupajını pek kullanmıyorum. Geçen süre zarfında haftada bir iki gün atölyemde kullanma imkanım oldu. Özetle yeni başlayan biri için gayet memnun kaldım diyebilirim. Ancak, amatör tip her alette olduğu gibi deneyim kazandıkça hedeflenen iş hassasiyeti artıyor ve makine yetersiz kalmaya başlıyor.

Artıları:
1) İster tezgah ister mobil olarak rahatlıkla kullanılabiliyor olması. Yeni başlamış bir amatörün hobiye devam edip etmeme belirsizliği altında büyük yatırımlar yapmadan zevk almasına olanak sağlıyor.
2) Genel olarak, bilindik markaların amatör seri makinaları ile hemen hemen aynı kalite (Belki az bir tık altında). Bence fiyat-performans olarak başarılı.

Eksileri:
1) Pille çalışması nedeniyle uzun süren kesimlerde güç kaybı. Son tahlilde uzun süre kullanılacaksa AC adaptörü şart.
2) Tezgahın küçüklüğü nedeniyle büyük ebatlı parçaları kesmede zorluk yaşanıyor (gerçi tasarım amacı da büyük boyutlu kesimler yapılması değil).
3) Çok ince daire bıçağının firesi az ama eğilmeye meyilli. Uzun vadede eğilme kaçınılmaz olduğu için yalpa nedeniyle hassas kesimlerde sıkıntı yaşanıyor (yedek testere satılıyor). Plastik tezgahtaki kanal ile açı klavuzu arasında boşluk da hassasiyeti azaltıyor ama kendi klavuz jiginizi hazırlayıp sorunu aşabiliyorsunuz.
4) Tezgah modunda kesim ortasında daire testerenin yükseklik ayarını değiştirmek gerçekten uzun iş.
5) Pil zayıfladığında devir düştüğü için dekupajda takılmalar olabiliyor.

Zamana bağlı sorunlar:
1) 5 yılın sonunda vidalamanın kömüründe zayıflama başladı.
2) Ni-cd Bataryalardan biri 4. yılın sonunda öldü diğeri hala çalışıyor ama verimi düşmeye başladı.
3) Sık kullanılan cıvatalarda gevşeme başladı.
4) Bir 5 yıl daha kullanmak imkansız diyebiliriz.

Umarım bu bilgiler yararlı olur. İyi bir indirim yakalanabilirse alınabileceğini düşünüyorum.

2

3

1

Etiketler
Merhaba ürünü yakından inceleme fırsatım oldu.izlenimlerim ise çokta profesyonel olmayanların işini görecek cinsten.karakoyde daha uygun fiyata bulabilirsiniz hatta bir yapı markette adını vermek doğru olmayabilir bir zamanlar 250 TL civarı idi.simdi 1600 TL ama bir farkla Power8 pro yani prosu var mavi olan yeşil değil. Belkide biraz daha geliştirmislerdir ama görünüm ve batarya voltajlari aynı yani 18v karakoyde yeşil olanlarından var bataryalarindaki üretim tarihleri eski ise sorun olabilir buna dikkat ediniz.benim tavsiyem eğer elektrik imkanınız var ise ayrı setler ile benzer işleri çok daha kaliteli ve uzun bir süre kullanabilirsiniz.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ustalara selam
sizden 6 sene sonra bana geldi bu makine halen çalışıyor. Herşeyi ile yeni. Pili nasıl değişir? Nasıl tezgah başka işlerde kullanılır?

Ustalar selam. Sizden 7 sene sonra bu alet bana ulaştı. temiz tek pili sorunlu. Pil değiştirmek istiyorum. Başka işlerde kullanmak istiyorum. Tecrübe paylaşmak için telefın / wa üzerinden ulaşabileceklerim varmı? Pil satın almak istiyorum. Grip ( batarya powetool boş ta olsa almak istiyorum.transformatörü olan varsa almak istiyorum
0 5 33—277 9 4 4 4

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR