Tata Telcoline 4x4

'TATA' forumunda aegean tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. aegean

aegean Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle merhabalar..Yeni üyeyim kısaca kendimi tanıtıyım;

Adım Ege 16 yaşındayım,Tekidağ/Çerkezköyde oturuyorum.Yaklaşık 5-6 aydır off-road ile ilgileniyorum,dükkanda nadiren malzeme taşımak için kullandığımız tek kabin Tata Telcoline 4x4'ümüz var.Araca birtakım işlemler uygulamak istiyorum öncelikle o arabaya değer mi? diye bir sorıyım eger önermezseniz hiç başlamıyım..

Benim birkaç düşüncem var onları paylaşıyım;
    Arabada müzik sistemi yoktu fena sayılmayacak bir müzik sistemi yaptırdım.Önümüzdeki hafta içi iç döşemelerini değiştiricem (Belki direksiyon,vites topuzu,vites körüğü ve el freninide değiştiririm(uyup uymayacagına baglı)).Ondan sonrası için jant ve off-road lastikleri,yükseltme işlemi,şimdilik ön tarafa vinç gerekirse arkaya da düsünebilirim.Kendimin dükkanda yapıcagım ön korkuluk ve halogen lambaların montajı.Belkide yine yapıcagım roll cage de olabilir ama onun simdilik acelesi yok ilerleyen zamanlarda düşünebilirm.. Ayrıca sitede gördüğüm çamurluklar var onların Tataya uyup uymıyacagını merak ediyorum...

Biraz fazla oldu galiba ama yardımınıza ihtiaycım var:)
    Şimdiden görüş ve tavsiyeleriniz çok teşekkür ederim...

2. dron

dron Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: Tata Telcoline 4x4

tata sağlam bir araç iş için kullanıyorsan off road için değişiklik yapma ama ikinci bir araçsa değişikliğe deyer randımanda alırsın.

3. aegean

aegean Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Aracın şuan için bi işe yaradıgı söylenemez:) Çok nadir büyük parça falan oldugu zaman kullanılıyor diger teslimatlar için başka araçlar var..Yapıcagım değişiklikler sorun olmaz

4. serdaragdas

serdaragdas Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

Yanlız tata ile TATRA karıştırılmış.Araçlar linkinde tata açılması lazım heralde. Moderatörümüze bildirilir.

5. bilalr

bilalr Welcome 4x4x4 Nirvana UNIMOG-TATRA

Alınan Beğeniler:
    0

Bencede Tata için ayrı bölüm açılmalı, 4x4 grubu ve piyasada bol buluna bir araç olduğuna göre, sitede yerini almalı, :)

6. bilalr

Alınan Beğeniler:
    0

Tşk... yönetim :)

7. serdaragdas

serdaragdas Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

Yönetime teşekkür ederiz.

8. aizona

aizona Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    selamlar . bu sitede tata kullanan nadir kişilerden birisiyim. tata almayın derim .. neden ? bende 3 tane tata araç sen neden aldın diyceksiniz. açıklıyorum.
    bende bir tane 2008 4x2 bir tane 2010 4x4 ( daha 1500 km de) bir tanede 2007 T35 var( unimog tarzı bir araç) ettimi size 3 tane tata biriside sıfır km.
    biz sürekli arazide ağır iş yapıyoruz elektirk işleri enerji nakil hatları GSM verici bakımları vs. bu yüzden bize araç dayanmıyor lüks markalardan alsak parça maliyetleri kurtarmıyor. tatayı tercih ediyoruz. araçda konfor yok. yakıt durumu çok kötü çok sık arıza veriyor.eğerki sanayide çok iyi tanıdığınız ustalar varsa araca süreklilik sağlıyabilirsiniz.
    ne desem bilmiyorum ama çok çok mecbur kalmadıkça tata almayın derim
    son aldığımız sıfır aracın farının içinde ampul yoktu. kendimiz taktık sanayide daha ne diyim.
    1500 bakımı için servise gittiğimde ( servis demeye bin şahit ister genelde taşrada servisler çok kötü büyük şehirlerdeki servisleri tercih etmek gerekiyor) aracın es rotunu neden kurcaladınız dediler şaşırdım kaldım .. araç daha 1500 km mazot almakdan başka bir şeyde yapmadık desemde es rotunda parça eksik çıktı tamamladır ama parasınıda aldılar. aracın 2 eli çok ucuz bu yüzden alırsanız hurdaya çıkana kadar binmek lazım. aksesuara para vermeyin boşuna paranız gider.
    tata xenon a gelince son aldığım aracın 1500 bakımı geldiğinde servisteyken en az 5 tane xenon geldi ki hepsininde ayrı ayrı derdi vardı. kimisi elektirği kesiyor kimisi motor çekişten düşüyor kimisi ön takım sorunu yaşıyor. xenonlardada bir dizi sorun var dahada çözülmüş değil.
    ne desem boş bu araç hiç bir işe yaramaz ancak arazıde tam bir katır sür nereye sürersen...
    eğer imkanınız varsa japon araç alın derim. hem uzun vadede dayankıl hemde ikinci elde daha karlı. sormak istediğiniz soruları seve seve yanıtlarım ( tata ile alakalı )

saygılar

9. bilalr

Alınan Beğeniler:
    0

Tata nın jipi nasılki acep? :)

10. efsane148

efsane148 Kamp I

Alınan Beğeniler:
    0

yedek parça bolmu ki???? ???

11. aizona

aizona Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

parça bol hemde baya bol :) nedenmi ? bütün çıkmacılarda parça bulabilirsiniz çünkü araç 5 yıldan uzun ömürlü değil yani çabuk dağıldığı için çıkmacılar çok rahat bulabiliyor:)

12. Big K

Big K Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

şirket aracı olarak yaklaşık 12 bin km' den beri Tata Xenon 4x4 kullanıyorum. şu ana kadar herhangi ciddi bir sorunla karşılaşmadım hatta fiyatını öğrendikten sonra daha çok ilgi duymaya başladım.

şirkette bundan başka 4 tane daha Tata var (eski kasa). tabii inşaat işlerinden ötürü ne kadar hor kullanıldıklarını anlatmama gerek yok. araçların bakımından sorumu arkadaş ciddi sorun çıkartmadıklarından bahsediyor.

eski kasalarını hiç kullanmadım ancak bizden başka da kullanan çok kırsal kesim insanı ile karşılaştım ve genelde memnun olduklarını gördüm sanırım daha çok amaca yönelik bir araç.

biz Xenon ile yaklaşık yarım metre dere yatağına girip 4x4 low vitesi ile zorlanmadan çıktık, bu arada araçta 4 kişi ve yaklaşık 150 kilo yük vardı.

arazi kullanımı için optimizasyona çok uygun bir araç, fiyatı da hesaplı olduğundan bence korkmadan oynayabilirsiniz :)

zaten off-road sporuna oldum olası ilgim vardır bu sebeple özellikle 2. elden bir Xenon edinip güzelce giydirmek niyetindeyim ben de.

selamlar

13. kerem~~avci

kerem~~avci Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

ya bu tataların arazi vitesi nerde ??

14. Big K

Big K Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

direksiyonun sağ arkasında göstergelerin alt kısmında (Xenon için) 2H-4H-4L modları seçilebiliyor. durmadan geçme derim.

bu arada geçenlerde tekirdağda bir tarlada bozuk bir traktörü arkamızda 1 ton yük varken çektik :) üstelik ilk birkaç yüz metrede traktörün geri vitesi takılıymış :D:D:D bizde diyoruz ki neden zıplıyor bu traktör :)

yakında bunu tekrar edip videosunu koymayı düşünüyoruz.

15. kerem~~avci

kerem~~avci Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

üstad ben telcolinelerden bahsettim .. hem bu konu xenon bölümü değil .. farkında isen ..

16. selimsarper

selimsarper Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Tata gönderilir...

L 200 alınır...

17. Big K

Big K Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

telcolarda da aynıymış, şimdi öğrendim.

farkındayım ben xenon bölümü olmadığının, ayrıca telcolarımız da var bizim, yardımcı olabildiysek ne ala

18. Big K

Big K Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

aradaki farkı sen ödeyeceksen hemen yapalım o işi :)

19. selimsarper

selimsarper Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0

Aradaki farkı hesabederek yorma kendini..
    Adresi ver,

hemen bi tane (L 200) göndersin bizim çocuklar... ;D

sen de Tata yı bi başka arkadaşa gönderirsin

20. serdaragdas

serdaragdas Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

tata yı takaya değişmem................

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş