Tek Başıma Arabayla 72 Günde Doğu-Orta-Kuzey Avrupa 22 Ülke 24000km Overland

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyr-ü zafer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 384
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 159,475
Yer
İzmir
Web
www.flickr.com
Eylül 2011'de tamamladığım seyahat Doğu ve Orta Avrupa ile İskandinavya'daki 22 ülkeyi kapsadı, yaklaşık ikibuçuk ay sürdü. 24000km yol gittim. Daha önceki gezilerimle kıyasladığımda türlü sebeplerden bu en zoruydu diyebilirim, zamanla paylaşacağım. Güzel fotoğraflarım ilginç anılarım var. Ben anlatıma başlayana kadar sözkonusu ülkelere gidecekler araştırıp da bulamadıkları detayları sorabilirler, biliyorsam cevaplarım. Gezi çadır konaklamalı ve ekonomi marketlerinden karın doyurmalı gerçekleşti, kalınacak yerlerlerle ve lokantalarla ilgili faydam dokunmaz, bunun dışında yardımcı olabilirim. Geçilen ülkeler: Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya, Finlandiya, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Fransa, İsviçre, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan.

Etiketler
.

Tmrota

Bu başlığın ayırdında olmamışım; özür!.. :(

Haritalara teşekkürle başlayayım; sonrasını sonra düşünürüz artık... :D Şaka bir yana, tüm gezi yazılarına bir ya da birkaç harita (gereksinim ne denliyse) muhakkak konulmalıdır. Bu yazınıza haritalarla başlamınız beni çok memnun etti. Bu yıl, benzer geçekleri kullanan epeyce gezgin (karavancı) oldu; önümüzdeki kış aylarında, okuyacaklarımız epeyce olacak anlaşılan..

İzliyoruz... :smiley:

Cavid Sezen

Zafer Bey hayranlıkla izliyorum, bende dahil çoğu kişinin yapmak istediği şeyleri gerçekleştiriyor ve bizlerle paylaşıyorsunuz. Çok teşekkürler. Heyecanla takipteyim.
Selamlar

mountaineer16' Alıntı:
sizi takip ederken sanki bende oralara gitmiş gibi hissediyorum..
ilgiyle takibimdesiniz. saygılar....

Süleyman Bey,
Gittiğim yerlerin havasını birazcık getirebiliyorsam ne mutlu bana. İlginiz için teşekkürler...

anstel' Alıntı:
Zevkle ve heyecanla takipdeyim :smiley:)

Sağolun, en kısa zamanda devamını getirmeliyim sanırım :smiley:

güngör' Alıntı:
Sizden yeni ve Keyifli bir yazı dizisi daha okumak için sabırsızlananlardanım Zafer bey, şimdiden tebriklerimi gönderiyorum.

Selamlar.

Levent Bey,
Çok teşekkürler takibiniz için, elden geldiğince detaylı paylaşım yapmaya çalışacağım, zaten o yüzden güncellemelerim gecikiyor hep. Selamlar.

Peliss' Alıntı:
Heyecanla bekliyoruz..

Peliss,
İlginiz için teşekkürler.

HasanD.' Alıntı:
Bende merak içinde bekliyorum yazı ve fotoğraflarınızı.

Hasan Bey,
Yakında güncellemeye başlayacağım, sağolun.

STLMS.DZMN' Alıntı:
Çok keyifli bir gezi okuyacağımızdan şüphem yok. Takipteyim.

Satılmış Bey,
Sağolun, beklentiyi boşa çıkarmamaya çalışacağım :smiley:

gezmen' Alıntı:
Bu başlığın ayırdında olmamışım; özür!.. :(

Haritalara teşekkürle başlayayım; sonrasını sonra düşünürüz artık... :D Şaka bir yana, tüm gezi yazılarına bir ya da birkaç harita (gereksinim ne denliyse) muhakkak konulmalıdır. Bu yazınıza haritalarla başlamınız beni çok memnun etti. Bu yıl, benzer geçekleri kullanan epeyce gezgin (karavancı) oldu; önümüzdeki kış aylarında, okuyacaklarımız epeyce olacak anlaşılan..

İzliyoruz... :smiley:

Cavid Sezen

Cavid Hocam,
Başlığı yeni açmıştım, pek birşey yok henüz. Haritaları seviyorum, bazen kaptırıyorum kendimi saatlerce vakit geçiriyorum haritalarla, internet sayesinde imkanlar daha da arttı memnunum. Seyahate hazırlanırken harita üzerinde detaylı rota çıkarmayıp geziyi akışına bıraksam da, geçtiğim rotaları sonradan işaretlemek mutluluk veriyor, gerekli olduğunu da düşünüyorum. Yola çıkmaya her daim istekli insanların haritaları önemsediğini biliyorum, gezilip anlatılan yerleri koumlandırmada çok faydası var, gezinin anı-hikaye kısmını ve görsel boyutunu somutlaştırmak için gidilen yerleri harita üzerinde göstermek bence de önemli. Selamlar.

Bakkan' Alıntı:
Zafer Bey hayranlıkla izliyorum, bende dahil çoğu kişinin yapmak istediği şeyleri gerçekleştiriyor ve bizlerle paylaşıyorsunuz. Çok teşekkürler. Heyecanla takipteyim.
Selamlar

Burak Bey,
Takip ettiğiniz için ben de sizlere teşekkür ederim. Sizin gibi, paylaşımları okuyan arkadaşlarımız olmasa ve bunu arada belirtmeseler motivasyonumu kaybederdim kısa sürede. Selamlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri