Telsiz İstasyonu Kuracağım. Hangi Cihazı Tavsiye Edersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan grew Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,964

grew

Yeni Üye
Yer
Anadolukavağı Beykoz İstanbul
Ben büyük bir telsiz istasyonuna komuta ediyorum. Ancak izcilik için sivil bir istasyon kurmam gerekiyor. 15 yıldır profesyonel telsizci olmama rağmen sivil çağrı adı alabilmek için Amatör Telsiz Sınavına girdim. Maalesef 3 yanlış yaparak 97 alabildim. Ama yinede A sınıfı ehliyet alabiliyorum.

Asıl merak ettiğim; İzcilerin kullanması için bir amatör telsiz istasyonu kuracağım. Bana hangi amatör telsiz cihazını tavsiye edersiniz? Bütçe problem olmaz sanıyorum sponsorlar ile halledebilirim. Önemli olan yurtdışı ile bağlantı kurabilecek bir cihaz olsun. Tüm bandlarda çalışabilsin.
Saygılarımla...

Etiketler
Ynt: Telsiz İstasyonu Kuracağım. Hangi Cihazı Tavsiye Edersiniz?

selam size buradan cevap vermek tereciye tere satmak gibi bir şey.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Olurmu öyle şey. Amatör telsizler konusunda bilgim fazla yok. Bizim çalıştığımız Telsizler 10 Kilo watt'lık buzdolabı büyüklüğünde cihazlar.

Telsiz cihazı operatöre göre çok değişkendir. Milyon dolarlar verirsin operatör beğenmez, çok ucuza mal edersin operatörün vazgeçilmezi olur. Hatta bizde nazar boncuğu takma adeti vardır. Operatörler çok sevdiği cihazı evladını korur gibi korur.

Bende zaten teknik bilgi istemiyorum. Sadece sizlerin kullandığı cihazlar hakkında bilgi istiyorum. Satış sitelerinde teknik bilgiler mevcut zaten. Operatörün analizi tüm teknik bilgilerden değerlidir.

Yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki telsiz setini almayı düşünüyorum;

ICOM IC-7000 HF-UHF-VHF Telsiz
ICOM IC-AH710 HF 80 Feet Dipol anten
ICOM IC-AH4 80M-6M 120W AUTO TUNER
ICOM IC-AH2B ANTENNA & BASE FOR AH4 Mobil Anten

Bu set için bari biraz yorum yapın. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ayrıca Yaesu FT-897D ile arasındaki avantaj-dezavantajları kullananlar yazarsa sevinirim.

Merhaba :
Öncelik ile Kolay gelsin ve Tebrikler
Bu konuda buraya epey yazı yazılabilir ama bu işi yıllardır yapan birisinden bu bilgiyi almanız bence en iyisidir
hatta başka konularda da bilgi alabilisiniz diyorum

TELSİZ MERKEZİ hakkında gibi
Google de " Telsiz Merkezi " yazarsanız , gelen bilgilerde İstanbıöl Telsiz Merkezi web sitesi gelir

İstediğiniz bilgiler ile ilgili hem destek , hemde birinci elden bilgi alabilirsiniz tahmin ediyorum

Görüşmek üzere

Verdiğiniz adres istifa etmiş!!!

İstanbul Telsiz Merkezi
Türkiye PMR
Türkiye Radio Operatörleri

Web siteleri
Bazı kendini bilmez ve cahil Radyo Amatörlerinin
İnsan hayatından daha önemli şey olmadığını
Yapılanların ve yaşananların sonucunun
İnsan hayatının devamını sağlamak için
yapıldığını anlayamadıklarından
Son 3 günde tarafıma yapılan Yıpratmalar ,
Hakaretler ve Tehditler sonucu bu süregelen
Savaş'ın bitmesi için ve ..
Radyo Amatörlüğünün
Türkiye'de bu hale gelmesinin , bu şekilde devam
etmesinin sebebi olan Kişilerin ve Kurumların
bu durumu değiştirmek için ciddi bir çaba
göstermemeleri sonucunda ...
ben yıllarımı verdiğim bu mesleği yapmaktan ve
ve RADYO AMATÖRÜ' kimliğimden istifa ediyorum
1 Aralık 2010 / 03:15
A.Tevfik Atabey

Merhaba amatör camiya hoş geldiniz.

İstasyon kuracaksanız bütün muhabereyi tek telsizde toplamak sorun çıkartabilir.Her frekansta aynı anda gönderme almak mümkün olmayabilir.

Bunun yerine Dual dinlemeli HF VHF UHF telsizlerin istasyon için daha uygun olacağı nı düşünüyorum.

Saygılarımla
umut

Hayırlı olsun.
Yazdığınız cihazlara hangisi maddi gücünüz yetiyorsa onu almanız daha mantıklı

ft897 demişsiniz..
cihaz kullanışlı ama iyi öğrenmeniz lazım.
Zaten Amatör telsizciliğin başında haberleşme kurallarını iyi bilmek gerekir.
havada görüşmek dileğiyle...
73's

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri