Toyota 4runner Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mstkrsl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,868

mstkrsl

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,

Uzun suredir av ve doğa sporları meraklısı olmama istinaden bir arayış içerisindeyim. Sürekli forumlarda gezerek bir bilgi edinmeye çalışıyorum. Arazi araçları derken Defender askı var tabi bende olmamasına rağmen. Fakat Honda Suzuki Defender derken Toyota hep aklımda. Defender hidrolik direksiyon klima vs özellikleri düşündüğüm zaman birde tek araç olarak kullanacak olmam nedeni ile beni düşündürüyor. Son zamanlarda ilgimi çeken Toyota surf yanı 4 runner hoşuma gitmeye başladı. Hem iki hem dört ceker. Klima vs. Tek sorun bu ülke de fazla olmaması. Bunlar sorun olur mu tutulan 2.4 motor mu 3.0 mi acaba. 3.0 bildigim kadarı ile v6 fakat internette videolardan başka hiçbirşey bulamıyorum. Mutlaka burada bilgi sahibi olan motoru ve yakıtı tamiri hakkında bilgisi olan vardır. Değerleri bilgilerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
parçası diğer modeller kadar çok olmamak ile beraber çok sıkıntı olmaz alt yapısı hilux olan bir modeldir

benzinli tercih edeceğinizi düşünerek verilen motor seçeneklerinden ve ülkemizde dizel versiyonunun azlığı ile 3.0 tercih edilmesi taraftarıyım 2.4 daha az yakmaz o kasa ağırlığı ile

konfor yapısı prado değildir ama konforsuz olduğu anlamına gelmesin

toyota sağlamlığı olan sıkıntısız hala yurt dışında bolca olan ülkelerde çok tutulan bir model

tamirat için çok zorlanmazsınız toyotayı tanıyan her usta tamir edebilir kullanılan mekanik hilux bazlı olup motorlarda bir çok toyota modellerinde kullanılmış versiyonlardır sadece kaporta iç döşeme parçalarında sıkıntı olabilir oda can sıkmaz biraz zaman ile herşeyi bulunur

parçası diğer modeller kadar çok olmamak ile beraber çok sıkıntı olmaz alt yapısı hilux olan bir modeldir

benzinli tercih edeceğinizi düşünerek verilen motor seçeneklerinden ve ülkemizde dizel versiyonunun azlığı ile 3.0 tercih edilmesi taraftarıyım 2.4 daha az yakmaz o kasa ağırlığı ile

konfor yapısı prado değildir ama konforsuz olduğu anlamına gelmesin

toyota sağlamlığı olan sıkıntısız hala yurt dışında bolca olan ülkelerde çok tutulan bir model

tamirat için çok zorlanmazsınız toyotayı tanıyan her usta tamir edebilir kullanılan mekanik hilux bazlı olup motorlarda bir çok toyota modellerinde kullanılmış versiyonlardır sadece kaporta iç döşeme parçalarında sıkıntı olabilir oda can sıkmaz biraz zaman ile herşeyi bulunur

Eyvallah hocam tam aradığım moral bulmak istediğim cevaplar :smiley: acaba bu 3.0 lar v6 sanırım yakıtı ne durumda olur bilginiz var mi peki

2.4 ünü bayağı bir zaman kullandım. Ham hali çok konforlu geliyordu. Uzun yol da yaptım . Rampalar da araç bayağı üzüyor du. Yükseltme lastik jant yaptıktan sonra görüntü güzel performans gerilemişti. Sonra sekman attırdım. Karbüratoru değiştirdim. Bayağı zamanımı aldı. Olduğundan fazla gösteren bir araç. Yakıt Karbüratorlu olduğundan çok ekonomik diye hatırlamıyorum .
Parça olarak bulunmayan bir şeyi olmaz diye düşünüyorum. En problemli gördüğüm yeri otomatik bagaj camı.
Bir daha alırmıyım? 3.0 dizel yada benzinli alırım.

2.4 ünü bayağı bir zaman kullandım. Ham hali çok konforlu geliyordu. Uzun yol da yaptım . Rampalar da araç bayağı üzüyor du. Yükseltme lastik jant yaptıktan sonra görüntü güzel performans gerilemişti. Sonra sekman attırdım. Karbüratoru değiştirdim. Bayağı zamanımı aldı. Olduğundan fazla gösteren bir araç. Yakıt Karbüratorlu olduğundan çok ekonomik diye hatırlamıyorum .
Parça olarak bulunmayan bir şeyi olmaz diye düşünüyorum. En problemli gördüğüm yeri otomatik bagaj camı.

Eyvallah hocam. Benim de kafama o cam takılmıştı açmadan cami indirmek gerek muhtemelen diye düşünüyorum. Ama genel itibari ile 3.0 v6 olduğundan enjeksiyonlu imiş ortalama 500 krs yakar diye tahmin ediyorum sanırım.

o kadar vahim değil lpg ile 5.2 den az yaktığını kullanıcı bir arkadaşımdan öğrendim ama öyle çok 50 krş ları hayal etmeyin o seviyelere uzun yolda sakin kullanımlarda düşüyormuş

Pampa ssangyong actyon sports 4x4 alicaksin yorma kendini bi deneme surusu yap bu cabalarin sona ersin

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pampa ssangyong actyon sports 4x4 alicaksin yorma kendini bi deneme surusu yap bu cabalarin sona ersin

Haklısın belki haklı olmaya ama iste bulunduğum yerdeki bakış açısı biraz farklı bu konuya Toyota iste :smiley:

Haklısın belki haklı olmaya ama iste bulunduğum yerdeki bakış açısı biraz farklı bu konuya Toyota iste :smiley:

Pampa japonyada mi yasiyorsun ? :smiley: mosurugunun kokusu bile kesilmis fii tarihinden kalma bilmem kac model toyota 4 runner alicagina git 2009 2010 2011 actyon sports al

merhaba hocam, valla şu an bende aynı durumdayım bir tane 1991 model 3.0 v6 buldum sürekli yedek parça ve usta durumlarını araştırıyorum. yani kullanan insanlarla temas kurmaya çalışıyorum. şimdiye kadar konuştugum ustalar aracın parçası sıkınıtı olmaz diyor, hallederiz diyorlar.. tabi ne kadar güvenilir orası da var. araç çok güzel 1985 - 1991 arası hiluxlerden cok cok daha konforlu. ama işte kafada deli sorular bırakıyor...

merhaba hocam benim de size birkaç sorum oalcak ben de 3.0 v6 1991 mdel buldum bir tane 4runner..
parça sıkınıtısı yaşadınız mı ? yada parça fiyatları ortalama bir off road aracı işle karşılaştırdıgınızda nasıldır mesela bir 4.0 cherokee ile aşağı yuları aynı mıdır ? ve tabi en öenmlisi mekanik , aksamı bulunubiliyor mu?
teşekkürler şimdiden ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri