Toyota Hilux Yakıt Tüketimi

'HILUX' forumunda toyota05 tarafından 23 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. toyota05

toyota05 yeni toyotam

Alınan Beğeniler:
    0
    selam arkadaşlar 1986 model hilux um var ama yakıtı bana çok yakıyor gibi geliyor... Hilux cu arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olursa sevinirm saygılar

2. Tümer

Tümer Kamp II

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: Toyota Hilux Yakıt Tüketimi

Nasıl yani? Km de kaç litre yakıt kullanıyor veya kaç kuruş yakıyor?

3. toyota05

toyota05 yeni toyotam

Alınan Beğeniler:
    0

ben sana böyle anlatsam olurmu abicim 50 tl mazot alıyorm 25 km asvalt yolada gidiyorum ama 90 km hızı geçmiyrm.17 kmsi de dağ yolunda gidiyorm ... 2. viteste arabamı hiç yormadan kullanıyorm ... toplam 84 km yol yapıyo.. ve benzin göztergesi bitiş noktasına geliyor... sizce bbu normal midir

4. hilüxcü osi

hilüxcü osi BİR ZALİMDEN ALİM, BİR ALİMDEN DE ZALİM DOĞAR...

Alınan Beğeniler:
    0

merhabalar.eski bir hilüxcü olarak bu konuda yazmak istedim.öncelikle ölçüm şekliniz bana biraz yanlış geldi.deponuzu uygun :) bi zamanda tamamen fulleyip aracın kilometresini

de bi yere kaydedin.daha sonra ölçüm yapmak istediğiniz zaman deponuzu tekrar fulleyin ve kaç kilometre olmuş o anki kilometrenizden daha önceki kilometrenizi çıkartıp sonu

cu bulun.ama daha öncede ben böyle ölçümlerde hataya düştüğüm oldu.sebep ise eğer ölçüm yaptığınız lastikler eğer normal yani standart ölçümden büyük ise bu kilometre

daha az, ama lastiğiniz standart ebatın altında isede mesafe dahada uzun çıkacaktır.tabi alternatif olarak bi ölçüm için lastik ebatımız orjinal deyil ise lastik deyiştirmek mantık dışı.

en güzeli kilomtresini tam olarak bildiğimiz yerlerde ölçüm yapmamızdır.diyer bir husus ise göz gareri sizi aldatır.

gel gelelim hilüxün yakıtı konusuna.elimden hilüx mıtusbishi magnum mazda b-2500 (hepside 4x4) türü araçlardan bi kaç tane geçti.bunlar içinde en az hatta diyerlerine göre

en az yakanı hilüxtür.aracınızda bi fazla yakma durumu varsa ya lastik ebatınızdan ya pompadan yada enjökörlerinizdendir.yoksa kesinlikle sınıfında en az yakan hilüxtür...

5. CİNCİN

CİNCİN Ziyaretçi

Osman Bey, öncelikle aramıza yeniden hoşgeldiniz, uzun zamandır görünmüyordunuz buralarda özlettiniz :) Yoksa yeni bir Magnum almaya mı karar verdiniz?
    Osman Bey'in dediği gibi Magnum'un tüketimi gerçekten fena değildir ama sürüş keyfi diğer araçlar ile kıyaslanamaz.

Alparslan bey, bence aracınızın çok mu az mı yaktığını anlayabilmeniz için depoyu ağzına kadar doldurup otoyol şartlarında 90 sabit hızda hiç zorlamadan 100 km kullanın ve yeniden depoyu aynı seviyede doldurun. Böylece 100 km'de kaç lt yaktığını ve tüketim değerlerinizin fabrika verilerine yakın olup olmadığını görürsünüz. Aracı kullandığınız asfaltın kalitesi bile tüketimde ciddi bir faktör olduğu için dağ yollarında (ne tür dağ yolları olduğunu bilemiyorum) doğal olarak aracınızın tüketimi aracınızı zorlamazsanız bile yüksek olacaktır ve bu şartlarda aracın tüketimi hakkında yanlış kanıya varabilirsiniz.

6. pancarmotorcu

pancarmotorcu ONLY ?????? CAN DO IT

Alınan Beğeniler:
    0

sizin hesabınıza göre km de 600 krş yakıyor, bu deger çok yüksek,arkadaşların da önerdigi gibi depoyu full yapıp deneyin tahminen 300.330 krş gibi yakması lazım, 50 tl lik mozotla 160 km gider,standart haldeki bir toyota

7. hilüxcü osi

hilüxcü osi BİR ZALİMDEN ALİM, BİR ALİMDEN DE ZALİM DOĞAR...

Alınan Beğeniler:
    0

şahsi fikrim olarak arazi ve asfalt karışımı 350 den aşağı düşeceğini sanmıyorum....

8. toyota05

toyota05 yeni toyotam

Alınan Beğeniler:
    0

fikirleriniz için tüm büyüklerime teşekkür ediyorm. İki gün öncesi depomu doldurup Amasya dan Ankara'ya gitdim giderken max hızım 90 km de idi. denedim ve elmadağa gelmeden benzin göstergesi yine bitiişi gösterdi. hemen petrolde depomu doldurdum 48 tl ye depo doldu.. Sorunum benzin mişiru arızalı çıktı. hemen hurdacılar sitesin de arabamın bakımını yaptırdım ve benzin mişurumu değiştirdim... şimdi ise çok mutluyum.. yeniden tüm büyüklerime teşekkür ediyrm saygılar

9. PrettYMan

PrettYMan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

1991 model benzin (LPG) li Hıluksum km de 265 kuruş yakıyor.Sizin 600 de bir anormallik var yada arabanın içinde bir canavar ::):)

10. TezMertek

TezMertek Zirve

Alınan Beğeniler:
    1

Bu model araç ile uzun yolda maximum hızınız ne oluyor acaba.?

11. sahin05

sahin05 Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

hemşerim araba dizelmi benzinlimi tam anlayamadım

12. PrettYMan

PrettYMan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bu araç zaten kamyonet sınıfında olduğundan 88 km hız son limittir.90 kmyi geçmemek ve araç boş olmak şartı ile yakıt dediğim gibi.Ancak bu araç ile çok rahat 110-120 km hız yapılabiliyor.

13. Vanguard

Vanguard Kamp I

Alınan Beğeniler:
    0

Peki yeni kasa hiluxda (2006 ve sonrası) kırsal motorin kullanılabiliyor mu acaba? Bir sorun çıkar mı?

14. CİNCİN

CİNCİN Ziyaretçi

Yeni nesi dizel araçlarda Common Rail dizel teknolojisi bulunduğu için kırsal motoron kullanılmaz.
    2006 ve üzeri Toyota araçlarda da Euro Diesel kullanılmalıdır

15. Vanguard

Vanguard Kamp I

Alınan Beğeniler:
    0

Bu kötü işte :(

16. CİNCİN

CİNCİN Ziyaretçi

zaten emisyon ve çevreye verdiği zarar sebebiyle kırsal motorinin üretimi de sona eriyor. Depo başına elde edeceğiniz 3-5 lira kâr için motoru riske atmaya değmez

17. Vanguard

Vanguard Kamp I

Alınan Beğeniler:
    0

Haklısınız kırsal motorinin pek bir fiyat avantajı da kalmadı zaten. Teşekkürler.

18. MUDANYALI

MUDANYALI Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

Selam Sevgili Murat..

İzmir'den Mustafa abimizin aldığı Hilux'üm, 31 lastiklerle otoyolda 140 km sürati çok kısa sürede görmekteydi.. ;D ( kadran bozuk diyebilirler,2010 model binek oto ile ölçülmüştür)

arabadan arabaya fark oluyor..

kal sağlıcakla

19. TezMertek

TezMertek Zirve

Alınan Beğeniler:
    1

Hımm.

Darısı başıma;

Konu dışı ama bu araç nasıl acaba.?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-orjinal-cift-kabin-43827842/detay/

20. sahin05

sahin05 Zirve

Alınan Beğeniler:
    0

4x2 bu

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş