Toyota yada Land Rover arazi taşıtı arıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zeko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,434

zeko

Ana Kamp
merhaba arkadaşlar fj 40 yada kısa kasa land rover almak istiyorum ancak ciddi toplanmış araç alacak kadar param yok açıkcası istiyorumki yürürü düzgün bi araç olsa kaportasını yavaş yavaş toparlasam yada param oldukça yapabilsem sadece hafta sonları kullanmaya düşünüyorum uygun fiyata bulabileceğim bu tarz araçlar varmıdır askeri orman müdürlüğü milli park ihaleleri olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim bunlar sadece amatör düşüncelerim alacak olduğum jeep jeep anlamında ilk aracım olacak teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: Toyota yada Land Rover arazi taşıtı arıyorum..

fj 40 ve land rover arıyorsanız buradan pek cevap gelmez JEEP arıyorsanız yeri burası...JEEP bir markadır...
sorununuz şu mudur? çok paranız yok ama off-road yapmak mı istiyorsunuz? yada arazide hafiften gezmek mi?
amacınız tam olarak ne? paranız ne kadar?

merhabalar üstadım açıkcası çok öyle param yok çok sıksam onbinn çıkarabilirim ama o da biraz zaman alır fj 40 istememin nedeni alacağım aracı hafta sonları kullanmak hafif orman şartları olabilir cadde de olabilir dahada önemlisi belgrat ormanında yaşıyorum arabam yok param az dedim böyle bi araç alırsam hafta sonları işimi görür ve beğendim bi araç olur diye düşündüm yanloş da düşünmüş olabilirim o yüzden burdan yardım istedim yani sizlerden jeep bilgim sıfır ancak kasa olarak çok hoşuma gittiği için fj dedim sadece o bir arkadaş da çok gürültülü bi araç olduğunu söylemişti biraz soğutmuştu beni bu sitede yanlış hatırlamıyosam bahadır bey satıyo aracını çok güzel görünüyo ancak dediğim gibi bütce meselesi sizin de bilginizden yararlanmak isterim mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim saygılar.

öncelikle konuyu yanlış yerde açmışsınız.
aracını satan arkadaşımızın adı da Burak ;)

ben yazışmalarınızı takip ettim 7 bin lira en fazla 10 bin lira gibi rakamlardan bahsetmişsiniz.
bu rakamlara ortalama bir araç bulmak bile çok zor. bir o kadar daha hatta belki iki katı masraf yapmanız gerekecektir. ha deyince satabileceğiniz araçlar değildirler. güncel kasaları bile satmakta zorlanıyor bir çok arkadaşımız. bunu da göze almanız gerek.

alım bütçenizden ziyade benim ilgilendiğim kısım işletim maliyetinin altından kalkabilecek misiniz? önemli olan bu, yoksa gider üç beş alırsınız bir araç sonra sizi pişman eder arızalarından kurtulamaz, sanayiden çıkamaz ve sizi canınızdan bezdirir. sonuçta sizin söylediğiniz modellerin hemen hepsi 20 ve daha fazla yaş aralığında araçlar. bunu unutmayın.

bakın hiç marka ve model baz alarak konuşmuyorum. size benim tavsiyem acele etmeyin paranız cebinizde dursun birikim yapmaya devam edin, bu arada da gerek bu forumda gerek diğer forumlarda gezerek teknik ve teorik bilginizi artırın, hangi aracı alacağınıza hangi aracın size daha uygun olduğuna ondan sonra karar verin. bir anlık hevesin kurbanı olmayın.

yanlış kararlarla kendinizi üzmeyin.

merhabalar ibrahim bey valla işte bu söyledikleriniz çok önemli benim için ayrıca evet sonra bende acaba yanlışmı yazdım diye baktım arabası satılık olan arkadaş burak bey miş tühh dedim ama çok önmeli değil burak beyde sizin gibi bana yardımcı olan üstadlardan şimdi konuda şu var söylediklerinizde çok haklısınız eski arabalar ve tplanmış olan arabalarda çok pahalı geliyo düşünüyorum bu iş sonuçta maddesele dayanıyo sanki hevesim kırılıyo gibi çünki bu fj serisi kasayı çok beğeniyodum ancak şöyle hiç masraf yapmadan bineceğim desem para harcamam gerekiyo ki şu an çok zor ama sizin söyledikleriniz kulağıma küpe olur dinlerim acele etmeyi zaten sevmem üstadlarında bilgilerini dinler ve beklerim.orda da sıkıntı yok birde şu site konusu var şimdi ben bu sitede acemiyim çok iyi bilmiyorum içerğini bana birazda karışık geliyo açıkcası o yüzden hatalar yapa bilirim bunu içinde kusura bakmayın sizede burak bey gibi yaptıklarınız yardımlar için teşekkür ederim sizde olurya çevrede arabasını satan biri leri olursa burdan yazarsanız sevinirim sıkışık olur falan filan söylediklerinizi dikkate alıcam çok teşekkür ederim

moderatörlerden rica edebilirmiyim bu yazışmaları ve konuyu land yada yoyota bölümüne alsınlar :smiley:)))))))))))))) başka bilmeyen bir arkadaş okursa landı falan jeep sanabilir hataya mahal vermemek için :smiley: hatta şunuda yazayımki bilgi ve örnek olsun JEEP BAŞLI BAŞINA BİR MARKADIN FARKLI BİR MARKANIN BAŞINA YADA SONUNA JEEP İLAVE ETMENİZ ONU JEEP YAPMAZ BİRKAÇ ÖRNEK VEREYİMKİ İLERDE FAYDALANMAK İSTEYENLER BAKABİLSİN
ÖRNEK-1 SUZUKİ JEEP VAR BENDE
ÖRNEK-2 YOYOTA JEEPİM VARDI
ÖRNEK-3 HUNDAYİ JEEP ALACAĞIM
ÖRNEK-4 JEEP CHEROOKE ALACAĞIM

aşşadakilerden hangisi doğru dendiğinde örnek 4 demeniz yeterli olacakdır :smiley:)

arkadaşlar ya beişey öğrenmek istiyorum cahilliğimi bağışlayayın toyota veya land insanlar bu araçları acaba nediye satın alıyo yada nediye adlandırıyo yani toyata ya raba mı dicez yada land a nedicez tmm şunu çok iyi anladım ben şahsen üzerinde jeep yazmayan araç jeep değil bu kesin yavaş yavaş öğrenicez abilerden karar verdim çok sıkışmadıkca bu siteye yazmicam anladımki arkadaşlar çok detaycı bu arada da bu internet alemindeki en karışık sitelerden birisi bu sanırım yinede çok teşekkürler bil gi bil gidir anladık ki jeep yazmayan araç lar jeep değil allah tan jeep yazısını jiip diye yazmadık.

yazıp yazmama mevzuusu değil, kimse uzman JİPci olarak doğmadı. herkes bir yerlerden öğrendi kendisini geliştirdi. sıkıntı yapmanıza gerek yok, aklınıza geleni sorabilirsiniz. elbet bir arkadaş yardımcı olacaktır. bu platformun burada olmasının amacı da bu. siz yine de forumu alt üst edin okuyun öğrenin. site yapısı oldukça basittir. Markalar bölümünde gezmeniz yeterli olacaktır.

ben sizin adınıza mod arkadaşlardan rica edeyim konuyu araçla bölümüne veya daha uygun bir yere taşısınlar.

tmm üstadım sizde haklısınız yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın sizlerede kolay gelsin

zeko' Alıntı:
arkadaşlar ya beişey öğrenmek istiyorum cahilliğimi bağışlayayın toyota veya land insanlar bu araçları acaba nediye satın alıyo yada nediye adlandırıyo yani toyata ya raba mı dicez yada land a nedicez tmm şunu çok iyi anladım ben şahsen üzerinde jeep yazmayan araç jeep değil bu kesin yavaş yavaş öğrenicez abilerden karar verdim çok sıkışmadıkca bu siteye yazmicam anladımki arkadaşlar çok detaycı bu arada da bu internet alemindeki en karışık sitelerden birisi bu sanırım yinede çok teşekkürler bil gi bil gidir anladık ki jeep yazmayan araç lar jeep değil allah tan jeep yazısını jiip diye yazmadık.

Zeko kardeş,(İsmini belirtmediğin için nick inle hitab ediyorum.)Canın sıkılmasın sakın.Sana yazılan cevaplarda espirili yaklaşımlar var sadece.Kimsenin amacı seni kırmak yada üzmek değil kesinlikle.Siteyi biraz takip edersen sende göreceksinki burada hemen herkes arkadaş gibidir.
Ayrıca yardımlaşmayı da çok severler. İçlerinde Jeep konusunda uzman sayılabilecek kişiler vardır.Gönlünü ferah tut ve alınganlık yapma sakın.Çünkü bu site senin 4x4 projende her zaman için iyi bir kaynak olacaktır.Senin yapman gereken ise İbrahim arkadaşımızın söylediği gibi ,siteyi iyice karıştırıp öğrenmek.Yani biraz emek vermen gerekir. :smiley:
Mesela ,ana sayfada "araçlar" bölümü var. Oradan Jeep markasına girdiğin zaman karşına "Jeep in tarihçesi "çıkacaktır.Bu konu başlığına girdiğinde ise Jeep 'in sadece bir marka olduğunu, diğer 4x4 araçlara ise aslında "S.U.V." ya da "Arazi aracı " dendiğini ,Jeep'in zaman içinde bizim dilimize -jip ya da cip- olarak yerleştiğini ve bu sebeple de her markanın 4x4 lerine ağız alışkanlığı ile - jip - denildiğini ,bu işi bilenlerin kalemlerinden yazılan yazılardan keyifle öğrenebilirsin.
Biraz daha sabredip iyice araştırırsan, bütcene uygun bir 4x4 bulacağıdan eminim.Bulacağın araç ilk etapta senin beğendiğin ve arzuladığın model olmayabilir ama 4x4 dünyasına girip, yol alman için bir başlangıç olacaktır.
Her şey gönlünce olsun,sevgiler.

abim teşekkür ederim neyse anladığım kadarıyla biraz zamana ihtiyacım var olsun bekleriz bakalım birazdaha bilgileniriz sadece hafta sonları kullanacağım belki hafta içi 1 yada 2 gün akabinde araca ihtiyacım yok olursa olur olmassa canım sağolsun arkadaşın biri baya tersledi de ona canım sıkıldı söyledim baştan belki yanlış yerlerde olabilirim kusura bakmayın dedim taaa modoretere şikayet çıktı işin içinden neyse abi yinede sağol ben alıcağımı aldım teşekkür ederim

moderatöre şikayet çıkmadı allah allah arkadaşım lafı nereden alıyorsun.
konuyu doğru yere taşıması ve başlığı düzenlemesi için ricada bulundum senin iyiliğin için
saçmalığın da bu kadarı hayret ya....

yazdığıma pişman oldum o kadar zaman harcayıp bu başlığa bir daha da yazmam

Sevgili Zeko,
1. Konunuzun başlığını geçici olarak değiştirdim.. Ama "uygun gördüğünüz" şekilde düzeltmenizi öneririm.. Zira, bahsettiğiniz araçların hiçbirisi JEEP marka değil.
2. Konunuzun benzerini "TOYOTA" başlığında da açmanızı öneririm.
3. Lütfen ama lütfen, bir daha ki sefere size yapılan "yanlış yerde cevap arıyorsun" uyarısını dikkate alın..
iyi günler ve dilerim gönlünüzdeki "arazi taşıtına" en kısa zamanda kavuşursunuz.. reha

ibrahim kardeş yada büyüksen abi özürdilerim ya valla kırmak istemedim acemiyim dedim onun üzerine yazıyı görünce üzüldüm siz öyreteceksiniz ki bizde arabamız olmasada konuyu öğrenelim valla ben şahsım adına kırdıysam çok özürdilerim tmm abim affet tiysen mutlaka yaz bende bundan sonra toyota hakkında bilgi almak için toyota sayfasına yazarım anlaştıkmı

Selamlar
Öncelikle "çzür dilemeniz" gerekmiyor bence. . Ancak, lütfen bir de diğer forumdaki arkadaşlarımızı düşünün.. Konuyu açtığınız yer "Jeep markası" ilintili konuları tartışmak için açılmış bir yer. Siz uyarılara rağmen "soru sormaya devam" edince , yanlış anlamalara neden olabiliyor. .. iyi günler dilerim, reha

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR