Trans 7 Göller Kamp & Trekking

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cank Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,715

cank

Kamp II
Yer
Ankara
Selamlar,
Mengen - Düzce arası 7 göller üzerinden gidecek şekilde bir kamp ve trekking gezisi planlıyorum.
Bu geziyi Haziran ayında Ramazan bayramı sırasında yapmayı planlıyorum.
Tahminen 100km yakın bir rota olacak. Bu bölgede bu şekilde birşey yapan hiç oldu mu?
Haziran ayında hava yeterince ısınmış olur mu? 7 göller dışında, orman içinde kamp sıkıntı olur mu?
Bu bölgede nelere dikkat etmek gerekir?
Yorumlar ve bilgiler için şimdiden teşekkürler :smiley:

CAN

Etiketler
7göller kamp

haziranda buralar sıcak olur,yedigöllerde kamp serbest ücret karşılığı çadır kurabilirsin suyu tuvaleti var,eğer yürüyeceksen ayılara dikkat etmen gerekir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rotayı tam anlayamadım fakat anladıgım kadarıyla aracsız olarak rotayı mengenden gırıp yedigoller- yıgılca-duzce gıbı bıtırmeyı planlıyorsunuz. ??

Ya mengenden girip düzceden çıkarız yada tam tersi. Düzceden başlarsak, havanın bozması durumunda Boluya gitme imkanımız olur. Eskiden OFF Road cip vardı. dağ bayır geziyordum. şimdi 98 Corolla var. bu rota yaya olarak gitmek daha güzel olacak diye düşünüyorum.

Ya mengenden girip düzceden çıkarız yada tam tersi. Düzceden başlarsak, havanın bozması durumunda Boluya gitme imkanımız olur. Eskiden OFF Road cip vardı. dağ bayır geziyordum. şimdi 98 Corolla var. bu rota yaya olarak gitmek daha güzel olacak diye düşünüyorum.
Sesli düşünüyorum; Duzce- yığılcadan girdiğini varsayalım uzun bir süre sagında sulama goleti solunda dag var, sonra bırkaç köy ve yedıgollere doğru gıdıyor yol. yedıgoller- mengen arası da koy yolları bır taraf dere bır taraf dağ. agaclar arasında bu yolda kamp atılacak yer bulunabilir sanırım.

Yoldan fazla uzaklaşmayı düşünmüyorum ama ormanın keyfini de çıkarmak istiyorum.
4x ayılar dışında bir endişem yok aslında. Bu bölgedeki çay ve derelerdeki su ne kadar temizdir?
Kaynatmak yeterlidir diye düşünüyorum.

Bolu da icilmeyen suya pek rastlamadim ben ama arastirmak lazim tabi.. 4ayakli ayilarin da insana yaklastigini pek duymadim. Yuvasininin onune yada beslenme alanina cadir kurmadikran sonra yaklaaz diye dusunuyorum..

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel bir Rota, çocukken oynadığımız patlayarak yuksek ses çıkaran fiseklerden alın yaniniza,biz Trabzon yaylalarında kullanmistik, ayı arkasına bakmadan kaciyor yuksek sesten korkarak, ancak sönmeyen rezonansli Çakmak taşıyın, çünkü çok hızlı olmanız gerekmektedir, insan o an panik oluyor,kibrit yanmiyor veya rüzgardan sönüyor ayrıca bu bölgede ayı nüfusu az,yoldan cok uzaklasmadiginiz sürece ayi görme ihtimali çok az,hatta görmek için aylarca bekleseniz bile goremeyebilirsiniz,yiyecek maddelerini dışarda bırakmayın, çadırın içinde kapalı tutun

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben aslında yanime pencere alamılarından almayı planlıyorum.
Dıgımode 2'li Kapı Pencere Alarm Cihazı Fiyatı - Taksit Seçenekleri
bunu ses ile hayvanları korkutmak için hemde gece kamp yerinin etrafına misina gererek alarm olarak kullanabilirim.
tamam biraz paranoyaklık olabilir :smiley:
bir de yanıma biber gazı alsam mı diye düşünüyorum. 2 bacaklı 4 bacaklı her türlü ayulara karşı iyi olur diye düşünüyorum.

Bence 4 bacaklı ayılara en guzel cozum torpıl. Bıber gazı dahada sınırlendırebilir. 2 ayaklı ayılara yapıcak bırsey yok sabaha kadar sılahta sıkar, nara da atar, son ses muzıkte de dınler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR