Trekking Ayakkabı Tavsiyeleriniz Neler?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rüyaayşe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,884

rüyaayşe

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir süre önce aldığım ve çok memnun kaldığım Merrell ayakkabımın tekini, Haydut (köpeğim olur kendisi) oynama bahanesiyle ortadan kaldırdı. :smiley: Bu sebeple yeni bir trekking ayakkabı arayışındayım. Eski ayakkabımdan memnun olmama karşın, farklı bir marka deneyimi de yaşamak istiyorum.
Arkadaşlarım Keen, Lafuma, North Face, Columbia gibi pek çok marka önerisinde bulundular ve kafam karıştı açıkçası. Son nokta olarak sizlere de sormak istedim.

Arkadaşlarımın tavsiyelerini ortalamaya vurduğumda Keen markası daha çok söylendi. Ben de bu markayı biraz inceledim hatta bu modelini de çok beğendim. http://www.takatuka.com/keen/koven-mid-wp-womens/raven-slate-rose
Fakat emin olamadım sizce özellikleri rahatlığı falan nasıl? Daha önce kullanan var ise tavsiyelerini iletirlerse sevinirim.

Teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Trekking Ayakkabı Tavsiyeleriniz Neler?

Gezenbilir Foruma Hoşgeldiniz.

Doğa Yürüyüşlerini ne sıklıkta ve nasıl bir ortamda yapıyorsunuz.?

Şu an piyasa da onlarca farklı firmanın onlara modeli arasında karar kılmak epey zor.

Kış ve Yaz koşulları için iki farklı bot kullanmanızı tavsiye ederim.

Rüya hanim bende yaklaşık 3 hafta önce böyle bir ayakkabı arayısına girmiştim. Bütçe hanim tarafından kısıtlandigi için ve kendisi mağazada başımda jandarma gibi beklediği için kangaRoos marka bir treeking botu aldım. Fiyatı 249 dan 99 a düşmüştü. Ayakkabı esTetik olarakta hostu.o hafta 2045 m ışık dağına tırmandık .20 cm kar ve zaman zaman tipi ile karşılaştık. Ayakkabıdan hiçbir sorun yaşamadım. Gayet sıcak su geçirmez. Bahsettiğiniz markaları zaten konuşmaya gerek yok.bir sıkıntı yasamazsiniz, geriye sadece estetik kalıyor. Bu hafta sonu ilgaz küçük hacet tepe zirvesi yapacaGiz inşallah yüzümü kara çıkarmaz tekrar. Karda kullanacaksınız bir de altta ki kayısı tel olan bir tozluk alın derim.decathlondan aldın geçen 41 tl.şimdiden güzel günlerde kullanın.

kaptanorkun' Alıntı:
Rüya hanim bende yaklaşık 3 hafta önce böyle bir ayakkabı arayısına girmiştim. Bütçe hanim tarafından kısıtlandigi için ve kendisi mağazada başımda jandarma gibi beklediği için kangaRoos marka bir treeking botu aldım. Fiyatı 249 dan 99 a düşmüştü. Ayakkabı esTetik olarakta hostu.o hafta 2045 m ışık dağına tırmandık .20 cm kar ve zaman zaman tipi ile karşılaştık. Ayakkabıdan hiçbir sorun yaşamadım. Gayet sıcak su geçirmez. Bahsettiğiniz markaları zaten konuşmaya gerek yok.bir sıkıntı yasamazsiniz, geriye sadece estetik kalıyor. Bu hafta sonu ilgaz küçük hacet tepe zirvesi yapacaGiz inşallah yüzümü kara çıkarmaz tekrar. Karda kullanacaksınız bir de altta ki kayısı tel olan bir tozluk alın derim.decathlondan aldın geçen 41 tl.şimdiden güzel günlerde kullanın.

selam,
hangi mağazadan aldınız adres verebilirmisiniz

kaptanorkun' Alıntı:

Cevap için çok teşekkürler Orkun Bey,
Markayı daha önce hiç duymamıştım ama fiyatı çok ucuzlamış. Anlattığınız gibi sorunsuzsa, denenebilir açıkçası. İnternetten biraz daha araştırma yapmam gerekecek sanırım :smiley: Siz nereden almıştınız?

Ynt: Trekking Ayakkabı Tavsiyeleriniz Neler?kusura

Kusura bakmayın ilgaza çıktık yeni cevap yazabildim.bu arada botlar belimize kadar karda güzel bir testten gecti :smiley: ethicet ten almıştım Botları. 99 liraya ve cok cok memnunum.bu sefer kar çok olduğu için decathlondan aldığım tozluklarla kullandım tabi . Ömürlü bişey istiyorsanız bestard makalu var 300 lira indirimde normalde 600 lira.bestard in üstüne yoktur diye biliyorum zaten.ama kangaroos tan çok memnunum.Bilginize :smiley:

Ankara optimum outlet ethicet mağazası . O kadar konuşmuşum adres vermemiş im :-[

rüyaayşe' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Uzun bir süre önce aldığım ve çok memnun kaldığım Merrell ayakkabımın tekini, Haydut (köpeğim olur kendisi) oynama bahanesiyle ortadan kaldırdı. :smiley: Bu sebeple yeni bir trekking ayakkabı arayışındayım. Eski ayakkabımdan memnun olmama karşın, farklı bir marka deneyimi de yaşamak istiyorum.
Arkadaşlarım Keen, Lafuma, North Face, Columbia gibi pek çok marka önerisinde bulundular ve kafam karıştı açıkçası. Son nokta olarak sizlere de sormak istedim.

Arkadaşlarımın tavsiyelerini ortalamaya vurduğumda Keen markası daha çok söylendi. Ben de bu markayı biraz inceledim hatta bu modelini de çok beğendim. http://www.takatuka.com/keen/koven-mid-wp-womens/raven-slate-rose
Fakat emin olamadım sizce özellikleri rahatlığı falan nasıl? Daha önce kullanan var ise tavsiyelerini iletirlerse sevinirim.

Teşekkür ederim.

Linkini gönderdiğiniz ayakkabıyı kullanan arkadaşım var sizin için sordum,çok zorlu şartlarda tavsiye etmem ama genel olarak çok kullanışlı rahat ayakkabı olduğunu söyedi bilginize.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR