Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 190
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,282
Ynt: Türkiye'de Karavan İmal Eden Şirketler Hakkında Görüşler

Ahmet bey TKKD de böyle bir cevap verirse gerisini bile tahmin edemiyorum mağduriyetimizi bize en yakın yerlere bildirdiğimizde onlardan yardım destek bekleriz ama ne yazıkki yardımve destek beklediğimiz yerler bize üstün körü baştan savma bir cevapla geri dönüyorlar bilmem kaç gün sonra tatil dönemi olduğu için bazı şeyler yavaşlamış olabilir amma şimdi devir bilgisayar devri herşey iki parmağımızın altında gelen iletileri takip etmek çokmu zor.Birde üye olmak istermisiniz deniyor bizlere ne yaptınızki bizlerden üyelik bekliyorsunuz.Benim yardımıma ilk önce koşacak olan dernekler olmalıdır üye olayım olmayayım çünkü ben kamp veya karavan sever doğa aşığı biriyim.Bana yardımcıolmadıktan sonra ha üye olmuşum ha olmamışım ne farkeder.

Etiketler

TKKD ile bu işi çözmek olanaksız gibi.Doğrudan teknik bilirkişiye tespit yaptırıp ilgili firmaya noter kanalı ile tebligat göndermek,bilahare dava açmak..

cantunc' Alıntı:
İşin enteresan yanı, ülkede yüzlerce kişi özellikle Saly ve Başoğlu karavan kullanırken bunlardan hiç biri karavanlarının eksi ve artı yanlarından bahsetmiyor.Ya çok memnunlar yada mallarını kötülemek istemiyorlar.Topiklerdede gel akümü kullanalım,izalosyon şöylemi olsun diyerek uzun uzun yazışılıyor.Kullanan yüzlerce kişi deneyimlerini aktarmaya gelince ya pişman olduklarından yada ben yandım onlarda yansın diyerek seslerini çıkartmıyorlar....
merhabalar karavan dostları,
ERBA karavan olarak yorum yapabilirim.Adapazari firmasi ve satarken cok ilgili fakat sattiktan sonra ilgi sifir.karavan fiatı uygun fakat arkadaslarin dedigi gibi kalite dusuk.
imaj karavan a asla ve asla kiyas yapilamayacak kadar altta kalir.
fakat bu fiyata bu kalite anlaminda.is goruyor mu goruyor.
3 yildir sorun cikarmiyor mu??? cikarir.fakat benim elimden gelir ben tamiri yapar ve ugrasirim dersenizz bu fiyata bu karavan.
tercih meselesi.
peki tekrar bu firmadan karavan alir misiniz diye sorsaniz??
cevap.ASLA.HEM KALITE EKSIK HEMDE ILGI ALAKA EKSIK.

micoz01 ağzınıza sağlık sizin gibi cesur yorumlar yapan arkadaşlar forumda sayıları çoğalsa eminimki karavan üreten firmalar kaliteyi yükselteceklerdir.Ben birşey almaya kalksam ilk önce alacağım yerlere bir göz atarım ondan sonrada kullanıcı arkadaşların deneyimlerine önem veririm çünkü satmak ve kullanmak bambaşka şeyler.

marmariscj7' Alıntı:
micoz01 ağzınıza sağlık sizin gibi cesur yorumlar yapan arkadaşlar forumda sayıları çoğalsa eminimki karavan üreten firmalar kaliteyi yükselteceklerdir.Ben birşey almaya kalksam ilk önce alacağım yerlere bir göz atarım ondan sonrada kullanıcı arkadaşların deneyimlerine önem veririm çünkü satmak ve kullanmak bambaşka şeyler.
bunlar gercekler...
kullanilan parcalar asil maliyeti tutuyor zaten
imaj karavanda bir pencere 826 tl...erba karavanda belki 100 tl.
birisi 30 bin derse digeri 15 bin tl diyor.
peki sizce en cok kim kazaniyor??
benim dusunceme gore dusuk fiyata satan daha cok kazaniyor.cunku hem uyduruk malzeme kullanmasi hemde alakasiz olmasi mantigi var.
bu demek oluyor ki bu fiyata bunu alirsin beni rahatsiz etme....:smiley:
ama diger tarafta kaliteli kullanilan malzemeye de kaliteli iscilik olmak zorunda ve alaka da bunula birlikte artmaktadir.
ama objektif yazdigim icin belirtmeliyim ::.
her iki fiyatta da karavan keyfini aliyorsunuzzz.
her iki fiyatta da ayni derecede usur ayni derecede isinir durursunuz.(isitma sogutma klima webasto sistemler haric)
sonucta hicbiri bir hymer veya avrupa karavanlar gibi asla ve asla olamiyorrr.
bir gun insallahh

Değerli dostlar epey zaman oldu bu bölüme girmeyeli evet karavan var karavan görümünde kamyonet var her malın bir bedeli var burda hiç kimse kusura bakmasın yani üretici firmalar kendi ürettiği malın arkasında durması lazım.Ama ne varki karavan yaptıranlar hiç biri notere gidipte şözleşme yapmıyor karavanının nasıl yapılacağı hakkında ondan sonrada vah başıma deyip geçiyorlar.karavanı karavancıya yaptıracan bir cam 1500tl iken 100tl yapıyorlarsa olacaklara katlanacaklar.şu anda kilo probleme yaşanıyor karavanlarda bunu yaşamamak içinde bence Ege karavan ve İmaj karavandan yana tavır almak lazım benim burda reklamla falan işim yok yaptırdım Ege karavana ve sorunsuz bir yaşam sürüyorum kış ve yaz.Bu benım kişisel yorumumdur kimseyi kuçük düşürmek deyil amacım paranız boşa gitmesin..Saygılar

IMGP5871

micoz01' Alıntı:
bunlar gercekler...
kullanilan parcalar asil maliyeti tutuyor zaten
imaj karavanda bir pencere 826 tl...erba karavanda belki 100 tl.
birisi 30 bin derse digeri 15 bin tl diyor.
peki sizce en cok kim kazaniyor??
benim dusunceme gore dusuk fiyata satan daha cok kazaniyor.cunku hem uyduruk malzeme kullanmasi hemde alakasiz olmasi mantigi var.
bu demek oluyor ki bu fiyata bunu alirsin beni rahatsiz etme....:smiley:
ama diger tarafta kaliteli kullanilan malzemeye de kaliteli iscilik olmak zorunda ve alaka da bunula birlikte artmaktadir.
ama objektif yazdigim icin belirtmeliyim ::.
her iki fiyatta da karavan keyfini aliyorsunuzzz

her iki fiyatta da ayni derecede usur ayni derecede isinir durursunuz.(isitma sogutma klima webasto sistemler haric)
sonucta hicbiri bir hymer veya avrupa karavanlar gibi asla ve asla olamiyorrr.
bir gun insallahh

Sayın Micozz1,
Emin olun İmaj ve Ege Karavanın yaptığı üretimlerde vurguladığınz gibi Avrupa üretiminden çok çok uzakta değiller ,Bana göre tek eksikleri ürün portföylerini bir takım yasal zorluklardan dolayı çeşitlendirememek( Semi-integral veya integral modeller .gibi...)....Ne yazıkki mevcut ÖTV kamburu tüketiciyi zorlarken firmalar bunu kullanarak biraz daha yüksek kar marjlarıyla çalışıyorlar....İtalya ve İspanya ile kıyasladığınızda ikinci el araçlar Türkiyede 6000-10000 € daha yüksek bedellerle el değiştirmekte....
Kalın sağlıcakla

carpediem69' Alıntı:
Sayın Micozz1,
Emin olun İmaj ve Ege Karavanın yaptığı üretimlerde vurguladığınz gibi Avrupa üretiminden çok çok uzakta değiller ,Bana göre tek eksikleri ürün portföylerini bir takım yasal zorluklardan dolayı çeşitlendirememek( Semi-integral veya integral modeller .gibi...)....Ne yazıkki mevcut ÖTV kamburu tüketiciyi zorlarken firmalar bunu kullanarak biraz daha yüksek kar marjlarıyla çalışıyorlar....İtalya ve İspanya ile kıyasladığınızda ikinci el araçlar Türkiyede 6000-10000 € daha yüksek bedellerle el değiştirmekte....
Kalın sağlıcakla
kesinlikle katiliyorum size demek istedigim buydu zaten.
yasa kanun yonetmelik ver imkani inaniyorum daha yaratici yapariz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-dolphin-karavan-imalati-119899953/detay

Hayırlı olsun, ne kadar imalatcı çoğalırsa bu karavanları yaptıran doğa dostu artar, tabiki kaliteyi tutturan da ayakta kalır.
Başarılar dilerim.

Hayırlı olsun sektöre katkısı olacağına inanıyorum. kaliteli malzeme , modern tasarım, kabul edilebilir fiyat yakalanmış diye düşünüyorum. Sektöre katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim. Enkısa sürede fabrikalarını ziyaret edeceğim.

https://www.facebook.com/dolphinkaravan?fref=ts

Ayrıca, bu bilgi paylaşımı için teşekkür ederim size, özcan bey. 2 el kamper arayışı içindeydim , yepyeni bir (sıfır) karavan sahibi olacağım herade. Tabii anlaşabilirsem bu firmayla.

Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Gerçekten İzmirde mükemmel bir yer keşfettik. Arkadaşlarla hafta içinde Özcan Bey ve Murat Beyle firmaya ziyarete gittik, herşeyiyle 10 numara. Yapılan işler, işin kalitesi,misafirlerini karşılamaları,yol göstermeleri,fiyatların uygunluğu ve en önemliside bugüne değin yüksek fiyat ile biz karavancıların hayallerini yıkan bazı firmalara uygun fiyat ve kaliteli işçilikleriyle rakip olması.
İnşallah bende uygun bir araç bulup önümüzdeki hafta firmaya aracımı teslim edicem. Şimdiden çok sevinçli ve heyecanlıyım. Başta Suat bey ve diğer yöneticiler ile çalışan tüm arkadaşlara başarılar.
Haydi Dolphin karavan güldür yüzümüzü....

Merhaba arkadaşlar üzülmeyin artık herşeye çare var. Bende yeni keşfettim fabrikayı.

http://dolphinkaravan.com/

Öncelikle hayırlı olsun....

Resimler ve reklam çok güzel. Fiyat ta makul.

Yalnız bahsedilen bu fiyatta , açıklayıcı olarak kullanılan malzemelerin (orjinal karavan malzemeleri mı? yoksa yerli malzeme mi?) (Ör: yerli karavan camı + ocak ,lavabo + 300 liralık yerli buzdolabı mı? veya daha pahallı ve kullanışlı olan orjinal Seitz karavan camları,Smev ocak, 12 V kompresörlü buzdolabı mı? vs....gibi )

Ayrıca yapılan işlerin (yalıtımda,mobilya aksamında kullanılan malzemlerin tek tek hangileri olduğu ve malzeme özellikleri belirtilseymiş daha faydalı olur kanısındayım. Projelendirme ve ruhsat ta fiyata dahil mi? gibi sorular da belirtilmemiş.

İlanda " 1. sınıf ürünler ile kaliteden ödün vermeden evinizin konforunu yaşayabileceğiniz, yıllar sonra bile baktığınızda pişman olmayacağınız bir karavan vaat ediyoruz."
denildiğine göre, 20.000 L fiyat standartında kullanılan bu ürünler nelerdir ,öğrenmek istiyecektir sanırım çoğu kimse.

erden bey merhaba karavan yaptirma arayisi icindeyken bu fabrikayi bulunca hemen paylasmak istedim. henuz bende gidip bizzat gormedim. insallah gorecegim ve burada goruslerimi paylasacagim. ayrica belirttiginiz ozellikte karavani bu fiyata yapacak firma turkiyede varsa ve burada paylasirsaniz sevinirim. zira karavan yaptirma asamasindayim bahsettiginiz ozellikteki karavani yapan fabrikaylada gorusmek isterim . paylasacaginiz bilgi icin simdiden tesekkur ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR