Türkiye'deki Karavan İmalatçıları ve Karavan Ekipmanları Satıcıları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan focus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 120,323
Ynt: Türkiye'deki Karavan İmalatçıları ve Karavan Ekipmanları Satıcıları

nevzat' Alıntı:
Fiyatları hakkında bilginiz varmı gerçekten güzel görünüyorlar.

N126d 16.690 TL
N126n 18.690 TL
N126nt 20.290 TL
NSport 520 37.690 TL +kdv imiş fiyatlar.

Etiketler

işte bu mükemmel bir bilgi sayfası olmuş. direkt nokta atışı ihtiyaç giderimi buna derim tebrikler teşekkürler b.emrah bey...

mrhb,
karavan fuari nezaman & nerede bilen arkadas varmi?

Ynt: Türkiye'deki Karavan İmalatçıları Ve Karavan Ekipmanları Satıcıları

Şu TAKO firmasının sattığı Polonya malı karavanlar resimlerden bayağı güzel duruyor. Özellikle N126d modelini çok beğendim. Tam benim kafamda ki model. İlerisi için Pi2010 düşünüyordum. Bu kafama daha yattı.

P325 ler de güzel de... ağırlık sorunu var. Boş ağırlığı 750 kg dan aşağı bir tek Pi2010 var. Ha böyle kulananlar var, bir sorun yaşamıyorlar ama ben pipirikli adamım. Kendim rahatsız olurum. Strese girerim.

Bu Polonya malı karavanlardan Levent Abi kullanmıştı. Kendi tarttırmıştı. Gerçekten hafifmiş.

Bir arkadaşım P375 yaptırmıştı. İçi dışı çok kaliteli. İçinde otururken kendini evinde oturuyormuşsun hissi uyandırıyor. Ama yola çıkınca 1 ton üzerinde bir yük çekmek durumunda kalıyorsun. Ağırlık sorun değil diyenlere tavsiye ederim.

Benim çekme karavan tecrüben hiç olmadı o yüzden bilmediğim konu da bir şey diyemiyorum ama tahminim zor olsa gerek :smiley:

Konu sadece çekme zorluğu değil. Karavan azami yüklü ağırlığı 750 kg üzerinde ise plaka, ruhsat ve şöförüne D sınıfı ehliyet gerekiyor. Türkiye'de bildiğim kadarıyla plaka ve ruhsatıyla çekme karavan satan üretici yok. Dışardan bir şekilde alınıp hallediliyor diye biliyorum ama masrafları çok. Plaka ruhsat alınınca bu sefer TÜV muayene derdi çıkıyor. Bana göre değil. ben şahsen 750 kg altı karavan tercih ederim.

PİNO karavan firması "orta" kategorinin üzerinde kalitede ve azami ağırlığı 650 kgr civarında muhtelif boyutlarda çekme karavan üretiyor.
Gerek dış kalitesi gerekse iç kalitesi bakımından bir çok yerli karavan firması ile boy ölçüşebilecek bir üretim teknolojisine sahipler.
Sadece tavan hariç tüm yanlarla ön-arka duvarları panel polyesterden yaparak karavana bir monoblok bir görüntü veriyorlar..Bu da sağlamlık kriteri yaratıyor.

Pino'da çekme karavanlar 5 YIL GARANTİ kapsamındadır.
Bilmem başka söze gerek var mı..

Çekme karavan "badi'k"
El emeği Göz Nuru!

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-cekme-karavanda-star-badi-k-133195651/detay/

Üretim Aşamaları:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95149.0

üreticilerimize haddim olmayarak bir konuda geri dönüş yapmak isterim,
özellikle tezgah ve aynı seviyedeki ekipmanların köşelerini radyuslu yapmak yerine tam 90 derece kesip öyle montaj yapıldığını gördüm çoğunlukla. seyir esnasında ve özellikle çocuklu ailelerde sıkıntı oluşturabilecek detaylar ama önemli detaylar bence.
selamlar

Paylaşım için teşekkürler ;D

matekeli' Alıntı:
üreticilerimize haddim olmayarak bir konuda geri dönüş yapmak isterim,
özellikle tezgah ve aynı seviyedeki ekipmanların köşelerini radyuslu yapmak yerine tam 90 derece kesip öyle montaj yapıldığını gördüm çoğunlukla. seyir esnasında ve özellikle çocuklu ailelerde sıkıntı oluşturabilecek detaylar ama önemli detaylar bence.
selamlar
kesinlikle haklısınız bu kadar göz önündeki bir detay bile atlanmışken göremediğimiz yerlerde nasıl detaylar atlanıyor düşünemiyorum,işte bu yüzden hayalim ve amacım avrupa yapımı bir karavan..

Bu arada Tako Römork sitesinde bugün fark ettim daha önce niewiadow vardı artık knaus weinsberg getiriyorlarmış,inşallah bundan sonra daha çok yabancı markayı ülkemizde görebiliriz..

http://suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/weinsberg-caraone-400-lk-modell-2014-jena/183727892.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=6&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25400&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&usage=NEW&categories=Caravan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.