TUV TURK MUAYENELERİ HAKKINDA YARDIM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GYRY Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,383

GYRY

Kamp II
Yer
istanbul
Merhaba arkadaşlar, aracımın rot kolları emniyetsiz diyerek ağır kusurlu olarak 2.muayeneye çağırdılar.
1 ay içinde götürmem gerekiyor.Eğer 2.muayenede de aynı kusur tekrar çıkarsa sonrasında ne olur merak ediyorum?
Bilen varsa bilgi verebilirmi?

bu arada ustam elinden geldiğince aracı inceledi bir kusur bulamadı.herşey orjinal oması gerektiği gibi dedi.Yinede sök tak yapıyoruz.elden geçiriyoruz..
Teşekkürler.

Etiketler

Ynt: TUV TURK MUAYENELERİ HAKKINDA YARDIM

merhaba kolay gelsin bende başliycam bu işlere aracımı bi elden geçirip öyle gidicem .neyse bildiyim kadarıile ikinci defada geçmesse dosya yanıyor ikinci defa dosya açtırmanız gerekiyor.

ben 93 ZJ ile tam kusursuz olarak geçtim. Bir iki püf noktası var. Aracınızın altını yıkattınız mı? bunu denemelisiniz. el freni ayarı , arka silecekler , katalik varsa onun sökülmesi gibi olayları affetmiyorlar

tam olarak itme-rot kolları emniyetsiz demişler.
başa dönüp herşeye tekrar mı bakıyorlar dosya açıldığında yoksa aynı kusura bakmaya devam mı edecekler.Bunun sonu yokmu acaba:smiley:

rot kollarınız oynuyorsa bunu derler ve gerçekten de agır kusurdur. Ön düzenciye gittiniz mi hiç?

GYRY' Alıntı:
tam olarak itme-rot kolları emniyetsiz demişler.
başa dönüp herşeye tekrar mı bakıyorlar dosya açıldığında yoksa aynı kusura bakmaya devam mı edecekler.Bunun sonu yokmu acaba:smiley:
Tekrar herşeye bakmıyorlar. sadece size verilen kağıtta yazan hafif ve ağır kusurlara bakıyorlar.
Hafif kusurlar önemli değil ağır kusurları yaptırın geçin.

Ben arkadaki emniyet kemerleri çalışmadığı için kalmıştım. yaptırdım geçtim.

itme rot kolu da nedir yahu? rot kolu rot kolu değilmi ZJ de? birde paralelinde direksiyon kutusunun bağlı olduğu kol var. o mu acaba?

tüv işin çılkını çıkardı resmen yetkili servis gibi aracı kriko ile kaldırp bilya boşlukları rot boşlukları eski fren horyomları şimdide kalorifer cama üfleyecek onuda kusur sayıyorlar

tüv işin çılkını çıkardı resmen yetkili servis gibi aracı kriko ile kaldırp bilya boşlukları rot boşlukları eski fren horyomları şimdide kalorifer cama üfleyecek onuda kusur sayıyorlar

Yetkili servisler o kadar inceliyor mu? ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri