TUVTURK Muayeneleri hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan naturekeeper Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,878

naturekeeper

Hayat yaşanacak kadar kısa
Yer
İstanbul-kadikoy
Web
www.bizimcevizlik.com
Adminler kızabilir ama bir konu yaratmak istedim eğer topic başka bir yerde varsa yönlendirirseniz sevinirim.

1 - G.Cherokee aracımda tavan sepeti var (THULE değil) sanayi işi ve buna bağlı önlerde sisfarlarım var.

2 - Aracımda yükseltme kiti var 3" skyjacker araçta fiziksel müdahale olmadan takıldı.

Bu aparatlar bana muayene istasyonunda sorun çıkarırmı ?

Hunter06 tavan sepetini sökmenin uygun olacağını söyle katılıyorum söylediğine ama uygulama binek araçlarda sorun çıkarmıyorsa sökme takma yapmak istemiyorum. Ticari araçlarda bu aparat sorun çıkarır zira.

Deneyimi olan varsa bilgisini paylaşmasını rica edeceğim.
Teşekkürler

Etiketler
Ynt: TUVTURK Muayeneleri hakkında

Benim zj de de 3" skyjacker var, 33 12.5 15 lastikler var. dodikler var o hali ile Ben Ocak ayında tüv den geçtim hiç bir problem yaşamadım.

Ama tüv ilk kurulduğu zamanlardaki gibi titiz ve olmassa olmazcı değil.

Sadece aşırı büyük lastik ölçüleri olduğunda sorun çıkartabiliyorlar.

Her aracın tip onay belgesinde port bagaj ve port bagaj taşıma kapasitesi vardır. Port bagaj ile yapılan muamele tamamen keyfi ve bilgisizlikten kaynaklıdır. Muayene istasyonu ticari veya hususi bir araçtan port bagajı söktüremez ve polis size bununla ilgili ceza yazamaz. Konuyu mahkemeye taşıdıgınız takdirde. ilgili memura keyfi uygulama ve görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunabilirsiniz. muayene istasyonları için ise hayati tehlike arz etmeyen her değişiklik araç üzerinde yapılabilir. aksini iddia eden muayene istasyonları içinde mahkeme yolu açıktır. Ben zorluk çıkarılması durumunda muayene istasyonlarını dava etmekten çekinmeyeceğim. çünkü bir çok şey keyfi uygulama haline geldi. mahkeme sonuçları doğrultusunda arazi araçları veya offroad donanımlı araçlar yada modfiyeli araçlar ile ilgili bizlerden yana bir mahkeme kararı oması gerekki örnek gösterebilelim :smiley: ama umut ederimki buna gerek kalmaz. Muayene istasyonlarıda trafikte seyir halinde can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacak değişiklikleri muayene edip onaylaması daha mantıklı.

Trafik yasasının 30/1-b numaralı trafik suçunun açıklamasında ise aynen şu ifadeler yer alıyor: Servis freni ve ışık donanımları dışında diğer eksiklikleri bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya araç içindekileri tehlikeye sokacak süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan veya çevredekileri rahatsız edecek şekilde duman ve gürültü çıkaran araçları kullanmak yasalara göre aykırıdır. Para ve puan cezasına tabidir. Araç ilk tespitte aksesuarların sökülmesi için ihtar edilir. Diğer tespitte ise araç trafikten men edilir.

Şimdi yasa bunu derken, port bagaj araç içindekileri veya çevredekileri nasıl tehlikeye sokar?

aynı dertlerden muzdarip ve aynı sorulara sahip olarak geçen hafta gittim TUV TURK e . şöye diyeyim kısaca
HİÇBİRİ DERT DEĞİL. HİÇ KAFANA TAKMA. SORU DAHİ SORULMUYOR.

Fakat şöyle de bir not düşeyim (maalesef) gidilen istasyon bu konuda önemli. Aracınıza UFO muamelesi yapıyorlarsa uzaklaşın oradan...

Saygılarımla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri