Ufak Boylu Şirin Yatağımız... Karavanımız; Caretta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan metehan41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 43
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,232

metehan41

only jeep...
Yer
KOCAELİ
yeni aldıım ve bu hafta sonu kallanma fırsatı bulduğum karavanımız bu. gayet şirin. oğlumun treni...

bununla yolculuk yapmak çok zevkli. hafif 350 kg olduğu için arkada aracınız hiçbirşey hissetmiyor. araçtan alçak ve dar olduğu için istediğiniz hıza yolculuk edebiliyorsunuz.

SH100011

SH100018

SH100024

31052008759

31052008758

01062008762

31052008756

Etiketler

Ynt: Ufak Boylu Şirin Yatağımız... Karavanımız; Caretta

Çok şirin bir şey :D
Güle güle kullanın. Biraz bilgi rica edicem;
Yandan çıkma çadır kurulumu ve toplanması kolay mı?
çadır kısmını kullanmadan içinde 2 kişi yatabiliyormu? (Daha çok uzun yolda sadece gecelemek için bir yerde konaklandığında gerekebilir)
donanım olarak neler var (ocak...vb)
Son olarak fiyat ne civarlarda?
Yanıtlayabilirseniz sevinirim.
sevgiyle kalın
erdal

pratik iseniz kurulumu 10 dakika. içerisinde samimi olarak 3 kişi bile yatıyor. 2 kişi rahat rahat yatıyor yani...donanım olarak seyyar mutfak kısmında buzdolabı, ocak,su deposu,prtatif tuvalet ve ışıklandırma sistemi var.içeride ise her türlü tesisatı çekilmiş hoperlörleri takılmış tv tesisatı var am ben tv taktırmadım. fiyatı ise 7500 ytl.

yol' Alıntı:
Güle güle kullanın, gözümüz kaldı haberiniz olsun :smiley: Harika birşey...

Evet Metehan Bey biraz gözümüz kaldı. Aman tahtaya vuralım nazar değmesin. :smiley: Siz off roaddayken Sedat'la biraz inceledik karavanı, :smiley: gerçekten çok güzel. Aslında size soracak o kadar çok sorumuz vardı ki vakit olmadı. Ben de bunlardan bir tane edinmek istiyordum, biraz araştırma yapmıştım. Orada nasip olmadı bari buradan sorayım. Benim merak ettiğim : Bu karavanın buzdolabı, ocak, su deposu arkada olduğundan kullanmak için illaki dışarı çıkmak gerekiyor, yağmurlu havalarda bunları nasıl kullanıyorsunuz? Bunları yağmurlu havalarda karavanın çadırının içinde kullanmak mümkün mü? Buzdolabına içeriden ulaşılabiliyor mu? Aküsü ne kadar süre gidiyor? Isıtıcı takılabiliyor mu? Cevaplarınız şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim.
dediğiniz gibi yağmurda biraz problem olabilir. fakat buzdolabı ve ocak seyyar konumda arkada olmak zorunda değil yani. isterseniz çadırınızın içine de koyabilirsiniz. isterseniz karavanın tamamını çadırın içine bile koyabilirsiniz. buzdolabına mevcut durumda içeriden ulaşılamıyor. aküsünü tam olarak denemedim. çünkü yeni henüz. ama yolculuk sırasında araçtan şarj ediyor ve konaklama anında kamp alanındaki varsa 220V enerjiye bağladığınızda kendisini dolduruyor. ama test edince emin olun buraya yazarım.

carettab_4.jpg

carettab_6.jpg

carettab_5.jpg

caretta7_b.jpg

yabanci1.jpg

Açılabilir kapaklı 3 adet dolap.
Buzdolabı (240V, 12V veya Gaz). Porta-Potti tuvalet.
Musluklu 20 lt su tankı. Gazlı tek gözlü, çakmaklı ocak. 240V priz girişi . Florasan mutfak lambası.

yabanci2.jpg

Krom tutacaklı, gazlı amortisörlü 2 geniş dolap.
Alüminyum dekoratif ara panelleri.
Krom ayaklı uzun raf. Radyo/CD veya
TV/DVD oynatıcı için yer (opsiyonel).240V priz.

c2buyuk.JPG

Kilitlenebilir ön kutu ve kapağı. 240V ana enerji giriş fişi
ve devre kesici anahtar.
12V akü, güç ünitesi (şarj cihazı), sigorta kutusu ve
ayırıcı priz. Gaz tüpü için ayrı bir bölme.

c1buyuk.JPG

30 mm ısı izolasyonlu yan duvar, taban ve çatı.

c5buyuk.JPG

Gece ışığı olan iç florasan

c8buyuk.JPG

Gazlı amortisör, florasan lambalı arka depo kapağı.

c6buyuk.JPG

Açılabilir duvar pencereleri
ve perdeler. 2 adet saklama cebi, 2 adet tutma kolu

c4buyuk.JPG

Sineklik ve güneş önleyici perdesiyle çatı havalandırma

c9buyuk.JPG

PVC zemin kaplaması, 3’lü minder (kolay katlanabilir) fermuarlı kılıflarında.

c3buyuk.JPG

3 bölmeli arka dolap. 2 kısımlı karyola başlığı. İkinci 240V enerji prizi. 12V enerji prizi.

c7buyuk.JPG

Dışarıda çadır lambası

Teknik Bilgiler
Kişi Adedi 2 + 2 (Çadırlı)
Kabin Dış Cephe Fiberglas, Vakum Pres Sistemi
Şasi Özel Formlu 4244 sertifikalı Malzeme
Dingil Tek Adet (Torsiyon sistem)
Lastik Ebadı 175 x 64 x 12 - 2 Adet
Ön Çeki Grubu Dünya Standartlarında Küresel Sistem
Enerji 12 DC - 220 V
Ebatlar (en,boy,yük) 1760 x 3835 x 1630 mm
Ağırlık 375 Kg

Özellikler Ekstralar
40 Amper Akü Özel Çadırı
Şarj Cihazı LCD TV
Portatif İthal Tuvalet(PortoPotti) Teyp, radyo, hoparlör sistemi
Buzdolabı (12 DC ve 220 Volt) DVD oynatıcı
Tek Gözlü LPG’li Ocak Özel Anten
20 Lt. Su Tankı
Çadır Lambası
Havalandırma Paneli
Araç Sinyalizasyon Sistemi

Çok teşekkür ederim. Kazasız, belasız güle güle kullanın.

erdem arkadaşım teşekkürler. benim yapamadığımı sen yapmış güzel güzel reklam etmişssin... eline sağlık... :smiley:

metehan41' Alıntı:
erdem arkadaşım teşekkürler. benim yapamadığımı sen yapmış güzel güzel reklam etmişssin... eline sağlık... :smiley:

Caretta Caravan. Bayadır Fotoğraflarına Bakıp Uzuzn Uzun Hayyellerine Daldığım Bir Karavandıı. Hayırlı Uğurlu Olsun ;D

Posted - 29/06/2007 : 11:09:02
--------------------------------------------------------------------------------

Caretta nın ilk çıktığı 2007 de karavan üzerine görüşlerimi UKKD 'nin forumunda yazmıştım.Faydalı olabilir düşüncesi ile buraya da taşıdım.
Gerçekten çok şirin aletler...İnsan da hemen bir "edinme" duygusu yaratıyor inanın...

http://www.youtube.com/watch?v=Y2u-awHirfU

Tear Drop lara ait siteleri incelerken örneğin videoda mutfak dizaynlarının son derece işlevsel örnekleri içerdiğini görebiliyoruz.Mutfak bölümündeki kullanım şekilleri kullanıcıların sayıları ile orantılı olarak çok ve çeşitli.Caretta nın mutfağı ise hemen hemen tasarımdan yoksun bir sadelik içinde (idi). Bu konuda Engin bey ile ilk günlerde görüşme fırsatımız olmuştu.Özellikle buz dolabının üstten kapaklı olmasını eleştirmiş ve bu şekliyle dolabın üstündeki çok değerli alanın neredeyse kullanılamaz olduğunu ,su deposunun ise mümkün ise karavanın altına yapılmasını değilse içeride kayar bir zemine oturtularak dışarıya çekilebilmesinin sağlanmasını ve altına portatif bir lavabo ve giderinin konulmasının yararlı olacağını belirtmiştim.Tuvalet ise orada(mutfakta) kullanılamayacağı için ön taraftaki bölmenin geliştirilerek buraya alınmasını ,boşalan yerin mutfağın genişletilmesi doğrultusunda yeniden dizayn edilmesini önermiştim.( Sonra neler oldu bilemiyorum.Tekrar gitme fırsatım olamadı.)
Sonuçta ilk hali ile bile göze ve nisbeten de keseye hoş görünen bu minik göz yaşı damlasının eleştiriler dikkate alınarak dahada şirin ve kullanışlı hale getirileceğine inanıyorum.Başarılar...selamlar,

RÜZGAR

Aslında Caretta kampçılığ yaz aylarında yapan, bolca gezmeyi sevip, sadece geceleri konaklayan, karavanın içinde uyumaktan başka zaman harcamayan iki kişilik gruplar için ideal boyutlarda. Herhandi bir otomobile çeki demiri takılı olduktan sonra rahatlıkla kullanılabilir. Ama kampçılıkta biraz ehli-keyflik varsa o zaman yetersiz kalacaktır. (Karavanı özellikle kış aylarında kullanacaksanız iç hacim çok yetersiz kalmakta.)Fotoğraflarını şöyle bir incelediğimde yapısal bazı değişikliklerin bir çok önemli kazanca dönüşeceğini düşünüyorum. Örneğin; öne konulan kapalı bölmenin hacminin büyütülerek daha büyük hacimli bir su deposunun içine bir dalgıç pompa konulması, arkadaki su deposunun boşalttığı alana bir lavabo yerleştirilmesi, yine öne bir lpg tüpü yerleştirilip arkadaki basit kamp ocağı yerine ikili ocak konularak daha işlevsel olması, çatıya bagaj yerleştirilerek, bisiklet , kayak takımı, veya ihtiyaca uygun başka malzemelerin taşınmasına imkan tanınması aklıma ilk gelen fikirler. Sn Rüzgarın da belirttiği gibi buzdolabı üstten değil önden açılmalı, böylece üstündeki alandan daha rahat faydalanılmalı. Bir de tuvalet konusu var. Bana göre karavanda tuvalet sadece geceleri gereklidir. Gecenin bir yarısı uykusundan uyanan kişi ihtiyacını en kısa yoldan gidermek ister. Bu nedenle seyyar tuvalet kolaylıkla ulaşılacak ve kullanılacak konumda olmalıdır. İnanın çadırlı kamplarımda bile yanımda portatif bir tuvallet bulundurmayı düşünüyorum...
Bana göre bu basit, az masraflı değişiklikler karavanınızın işlevlerini abisi karavanları aratmayacak kadar arttıracaktır.

Farklı bir üreticinin bir de şöyle küçük bir modeli var. Caretta'dan büyük ama diğer çekme karavanlardan oldukça küçük. İçinde iki kişilik yatak olabilen dört kişilik oturma grubu, duş-tuvaleti, buzdolabı, evyesi vs. var. Kilo olarak herhangi bir açıklama yok ama çok ağır olacağını zannetmiyorum. Fiyatı 8500 ytl idi yanlış hatırlamıyorsam.

013b

Big 4462874 701862 jjg2136

Big 4462874 701862 3zww059

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR