Ufak Türkiye Turu Için Tavsiye Isteği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan etacarinae Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,245

etacarinae

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar herkese,
29 ağustos-13 eylül arası istanbuldan başlayıp arabayla, iç anadolu, akdeniz ve egeyi kapsayan bir tur yapmayı düşünüyorum.
Rota şöyle; istanbuldan çıkış (29.08) - ankara - erciyes dağı tırmanışı - kapadokya - ıhlara vadisi - salda gölü (ısparta) - göynük - kaş - datça (palamutbükü büyük ihtimal) - selçuk - izmir - vakit kalırsa bozcaada ve çanakkale şehitliği civarı ve eve dönüş.
konaklama ağırlıklı olarak çadır ve arabada uyumak şeklinde olacak. izmir ve göynükte toplamda 4 gün arkadaşlarımda kalacağım, diğer günler (yaklaşık 10 gün) kafama göre. dağcılık ve kampçılık yaptığım için dışarıda konaklama konusunda hiç bir sıkıntım yok, hatta çadırda, doğanın içinde uyumayı otelde uyumaya her zaman tercih ederim.

sizlerden ricam şu; gezmeyi düşündüğüm yerleri göz önünde bulundurarak , "şuraya da gitsen güzel olur" veya "şurayı boşver, onun yerine şurası daha iyi" gibi tavsiyeler. bu tavsiyelere göre rotamın son halini belirleyeceğim. değişik (tarihi, coğrafi vs.), çok turistik olmayan ama ilginç yerler olursa ayrıca sevinirim.
ayrıca gezmeyi düşündüğüm bu yerlerde bildiğiniz güzel, sakin kamp alanları veya kamp atabileceğim ama tesis olmayan, doğayla iç içe yerler gibi tavsiyeleriniz olursa çok da güzel olur :smiley:

çok teşekkürler...

Etiketler
29 ağustos-13 eylül arası istanbuldan başlayıp arabayla, iç anadolu, akdeniz ve egeyi kapsayan bir tur yapmayı düşünüyorum.
Rota şöyle; istanbuldan çıkış (29.08) - ankara - erciyes dağı tırmanışı - kapadokya - ıhlara vadisi - salda gölü (ısparta) - göynük - kaş - datça (palamutbükü büyük ihtimal) - selçuk - izmir - vakit kalırsa bozcaada ve çanakkale şehitliği civarı ve eve dönüş.
konaklama ağırlıklı olarak çadır ve arabada uyumak şeklinde olacak. izmir ve göynükte toplamda 4 gün arkadaşlarımda kalacağım, diğer günler (yaklaşık 10 gün) kafama göre. dağcılık ve kampçılık yaptığım için dışarıda konaklama konusunda hiç bir sıkıntım yok, hatta çadırda, doğanın içinde uyumayı otelde uyumaya her zaman tercih ederim.

sizlerden ricam şu; gezmeyi düşündüğüm yerleri göz önünde bulundurarak , "şuraya da gitsen güzel olur" veya "şurayı boşver, onun yerine şurası daha iyi" gibi tavsiyeler. bu tavsiyelere göre rotamın son halini belirleyeceğim. değişik (tarihi, coğrafi vs.), çok turistik olmayan ama ilginç yerler olursa ayrıca sevinirim.
ayrıca gezmeyi düşündüğüm bu yerlerde bildiğiniz güzel, sakin kamp alanları veya kamp atabileceğim ama tesis olmayan, doğayla iç içe yerler gibi tavsiyeleriniz olursa çok da güzel olur :smiley:

çok teşekkürler...

Merhaba
Forumda yeniyim. Bu yil haziranda ayni rotayi sizin hibi araba ve çadirla gezmeyi planliyoruz tecrubelerinizi ve tavsiyelerinizi paylsabilirmisiniz.

çok teşekkürler...

Araba kalarak Türkiye'nin tüm bölgelerini gezdim. Bununla ilgili bir çok rotam ve gezilecek yerleri yazdım. Rota üzerinde nereler gezilir?, nelere gidilir?, Kaç km sat sürer. Tarihi ve doğa güzellikleri nelerdir? gibi bir çok sorunun cevabını bulabilirsin.

Bu yazılarımın linklerini paylaşayım sizlere...

Araba ile Türkiye Turu - turluyorum.net

Arabayla Ege Akdeniz Turu - turluyorum.net

Karadeniz Doğası ve Kültürüyle araba turu - turluyorum.net

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR