Ultimate Cell Hidrojen Hho Ile Yakıt Tasarrufu Deneyen Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mavi_ken Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,015

mavi_ken

Yeni Üye
Yer
ankara
Merhaba,
Hidrojen ile yakıt tasarrufu yıllar içerisinde ara ara su yüzüne çıkıyor.
Şu ana kadar gördüklerim genelde sudan elektroliz ile hidrojen üreterek yakıt olarak kullanmak üzere idi ve oldukça fazla amper çeken sistemlerdi.
Şimdi hidrojeni yakıt olarak değil de, "fuel optimizer" olarak kullandığını söyleyen bir firma var. Sanıyorum Portekiz firması. Web adresi http://www.ultimatecell.ie/
Ufak bir ünite; En fazla 3 amper çekerek çalışıyor. Mililitre'ler mertebesinde HHO (sanıyorum) üreterek hava emişine veriyor ve %10-30 tasarruf vaadediyor. İddiası hidrojeni çok miktarda benzine ya da mazota destek olarak kullanmak değilde; çok az miktarda hidrojen ile silindir içerisinde homojen bir yanma ile verimliliği ortalama %20 artırmak.. Bursa'da da bir firma distribütörlüğünü almış. Kullanan deneyen var mı? Henüz epey yeni sanırım; Ben de 5.2 aracımda denesem mi diye araştırıyorum..... saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Yukarıda söylemeyi unutmuşum; Bir de şöyle önemli bir iddiası var; Egzoz emisyon değerlerini %80 oranında düşürüyomuş..

Bahsettiğim şöyle birşey;
e688fbdfe94d5249136d3bf8215ad519.jpg

f89d93ae7d89fa947831c327b1d319f3.jpg

28d07fbe0df39abefa9f84891596116b.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

böyle bir ürünün ülkemizde de üretimi mevcut patentleri alınmış durumda fakat güç olmadığı için destek aranıyor şu anda nevşehirde bir kişi

Uydu kanallarındaki uyduruk cep telefonu satışlarının benzeri; abuk subuk bir malın satışı ile ilgili bir sürü laf kalabalığı.
Neymiş efendim azıcık su elektroliz edilip oksijen ve hidrojen elde ediliyormuş bu elde ettiklerimiz motora yollanıyormuş orada yanınca motorun içindeki yanma düzenini düzeltiyormuş........cık cık cık. yahu zaten biz sudan elde ettiklerimizi tekrar yakarsak ancak ayrıştırdığımız kadar suyu tekrar elde ederiz,pistonun içindeki diğer yakıtların yanmasına etki edemeyiz ki.Ayrıca bir içten yanmalı araba motoru sürekli olarak farklı devirlerde dönerek çalışır yani her zaman pistonlara farklı miktarda yakıt gider eeee bizim bu aletin motorun devrine göre içeriye HHO gaz karışımı yollama düzeneği yok ki.Ya alçak devirlerde zengin karışım yollamış olacak yada yüksek devirlerde çok fakir karışım yollamış olacak.
Dizeller içinde uygun diyor iyi halt yiyor.Dizeller kendi kendine tutuşan sisteme sahiptirler,içeriye girip sıkıştırılan böylece sıcaklığı artan havanın içine HİDROJEN katarsanız daha pistona dizel püskürtülmeden evvel hidrojen tutuşur ya erken ateşlemeye sebeb olur yada çok erken tutuşup ortamda hidrojen kalmaz yani iddia ettikleri etkileri yaratamaz.
Ayrıca bu dehşet alet kapalı bir kutu neymiş efendim 1600 cc-2000cc arası hacimli motorlarda 70000km gaz karışımı verirmiş!!!! peki sonra ne olacak ??? ne olacak yeniden para verilip yenisi alınacak.
Helal olsun güzel bir düzenek.

VW nin hic kafası basmiyomusss . Bunlardan sistemi alsaymis keşke .
%80 emisyon azaltirlardi. :smiley:

Son düzenleme:

VW önce hilesiz yazılım yapıp 1.6 dizel modetordan 70 hp üretsin :smiley: şaka bir tarafa bu tip şeyleri jeneratör yada gemi makinesi gibi sabit devirde çalışan şeylerde denemek ve kıyaslamak lazımdır. farklı yük ve yol koşullarında test etmek doğru olmaz yada çok uzun mesafelerde mesela 10 20 bin km ler gibi test sürüşleri gerektirir ki tekrarlanabilir bilimsel veriler elde edilsin.

Amerikayı kesfetmeye gerek yok :::smiley:))
Takacaksin düzgün biryerde prins lpg
%50 ye kadar tasarruf cepte.
Ustune basarak soyluyorum duzgun bir yerdee.
İstanbulda avrupa tarafinda mengerler kurumsal gücüyle BOSCH SERVISE gidilir ibrahim beye
Arac teslim edilir ve hatasiz memnuniyet karsiligi alinirr
Her jeep sever arkadasima da tecrube ile sabit tavsiyeee
Jeep=prins

burada tasarruf edilen şey yakıt miktarı. para değil. amaç içten yanmalı motorda yakıt ekonomisini iyileştirmek. toeride tabi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.