Uludağ Milli Park Kapısından Karavanlara Yasak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahenk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,138

ahenk

Yeni Üye
Yer
bursa
31 Mayıs 2013 de ankaradan geldigi idda edilen karar ile uludag milli park bölgesinde motovan çekmevan kanteyner baraka gibi araçlar ile kamp yapmak yasaklanmıştır. 3 Mayıs tarıhınde yanı bugunden ihtibaren milli park kapısından motovan çekmevan kanteyner geçişleri yasaklanmıstır. Eger derseniz ben geçerim ben ortaki görevlileri tanıyorum hiç bosu bosuna çikmayın kapıdan geçemiyorsunuz tabi karar deyişmes yada biraz esnetilmez ise.

kendi düşüncem: galaxsinin en geri kafalı en ahmak insanları bizi yönetiyor bu olaydan bunu tekrar teyit ettim. Avrupada insanlar doğa ile iç içe yaşarken bu insanlar kamp yapmayı yasaklıyorlar kampı sadece cadır veya milli parkın barakalarında serbes tutuyorlar bilginize.

bu durumda bir gelişme olursa sizlere bildiricem

Etiketler

Ynt: Uludağ Milli Park Kapısından Karavanlara Yasak

reha bey zaten çobankayada mevcud bir kamp var (uludağ kızılay kampı)

reha bey yarın uludaga çikip fotoraflar çekicem cadırcıların doğaya ne kadar zarar verdiklerini göstericem cadır kurmak için ağaç köklerini kesip zemini düzlemek için beton döktuklerını belgelicem ama ne yazıklı milli park görevlileri bunları görmeyim çevreye zararı dokunmayan karavanları yasaklıyorlar saçmalık ötesi

eeee yani çadırcılar kaka mı oluyo şimdi ne alaka anlamadım

yengeç' Alıntı:
eeee yani çadırcılar kaka mı oluyo şimdi ne alaka anlamadım
Selamlar
şöyle bir alaka... "Karavancılık" çok ciddiye alınan bir hobi gördüğüm, öğrendim. Nezaket kurallarından, çevreye saygısına ve hatta birbirlerine hitaplarına kadar.. Bunun dışına taşan çok bir karavan ekibi görmedim... Ne müziğine sonuna kadar açan, çevreye zarar veren veya çöpünü etrafta bırakan.. Sanırım, karavancılığın "geleneklerinde" var..

Ve pek tabii ki, sizin itirazınız da çok ama çok haklı.. Öncelikle, kusuruma bakmayın lütfen.. Çadır ile kamp yapmayı gayet güzel bir hale getiren ve "olması gerektiği" gibi kamp yapan arkadaşlarımız tabii ki çok (ve böylesine rahatsız olduğunuza göre, eminim siz de onlardansınız) .. Ancak, maalesef bunun tersini çok ama çok fazla görüyoruz. En çok da "çöplerini" yanlarında götürmeye tenezzül etmeyenler.. Açıkcası ilk aklıma onlar geldi...

Ama tekrar belirtiyorum, haklısınız.. çadırcılar kaka değil, doğaya ve çevresine "saygı göstermeyenler" KAKA !, reha

Ne saçma bir yasak.

11 - 12 Mayıs 2013 tarihleri arasında Çobankaya civarında çadır kamp kurmuştuk.
Sözüm ona Milli Park.

Her yeri çöp götürüyordu nerede ise.

Çöp bidonu olduğu halde çöpleri sağa sola atmak tam bizlik.

Bu konuyu Karavan bölümüne taşımalıyız bence.

yengeç bey merhaba cadircilar kaka deyil tabikide ama bassetdigim çadırcılar artık kamp deyilde yerleşik hayata geçmiş cadırcılara 3 ay çadırda kalan cadır kurmak için agaçların köklerini koparan engel olan ufak ağaçları kesen insanlara

Birkaç sene önce uludağ'daki kampa bir bakmıştım. Kamperimle geceyi geçirecek bir yer arıyordum. Girmemle kendimi ilk müsait yerden kendimi dışarı attım. Geceyi de otoparkında geçirdim. kamp yeri olarak kullanılan yerde çadırlar yerine derme çatma barakalar var. Her bir baraka da çevresini çitlerle levhalarla kapatıp kendilerine bahçeler yapmıştı. ;D

Haftasonu Pazar gunu cobankaya'da idik.Millipark girisinde "konaklayacakmisiniz" diye sordular hayir dedik.Gecen senede ayni soruyu sorduklari icin garipsemeden giris ucretini odeyip devam ettik.Fakat kamp yerine gelince bizi goren bir kac kisinin anlattigiyla ogrendik ki karavanlara konaklama yasagi gelmis.Yazik..

ahenk' Alıntı:
31 Mayıs 2013 de ankaradan geldigi idda edilen karar ile uludag milli park bölgesinde motovan çekmevan kanteyner baraka gibi araçlar ile kamp yapmak yasaklanmıştır. 3 Mayıs tarıhınde yanı bugunden ihtibaren milli park kapısından motovan çekmevan kanteyner geçişleri yasaklanmıstır. Eger derseniz ben geçerim ben ortaki görevlileri tanıyorum hiç bosu bosuna çikmayın kapıdan geçemiyorsunuz tabi karar deyişmes yada biraz esnetilmez ise.

kendi düşüncem: galaxsinin en geri kafalı en ahmak insanları bizi yönetiyor bu olaydan bunu tekrar teyit ettim. Avrupada insanlar doğa ile iç içe yaşarken bu insanlar kamp yapmayı yasaklıyorlar kampı sadece cadır veya milli parkın barakalarında serbes tutuyorlar bilginize.

bu durumda bir gelişme olursa sizlere bildiricem
sayın ahenk;
Bilgi için çok teşekkür ederim. seyahat programında vardı. uyarmanız iyi oldu. varsın orası çadırcılara kalsın. Belirli bir zümre orayı vatan etmiş kendine, rahatları kaçmasın diye yasağı çıkarmışlar. Karavan ailesi mücadele vermesi gerekir, yoksa akibetimiz Rusya derler.
selam/saygılar

İsmet Kahraman arkadaş, 2 ayrı zamanda haftalık kaldı, gitmeden kendisini bu yazıdan dolayı uyarmıştım ama kampını yaptı geldi.

Yazınızı okuduktan sonra bende programdan çıkartmıştım Uludağı.Bursa da yaşayan arkadaşımı aradığımda Uludağ da olduğunu bahsettiğim yasağın olmadığını ve karavanların olduğunu söyleyince dağa çıktım.Evet çadırlar mevcut ama enaz 8-10 kadar çekme karavan ve benden sonra gelen alkovenli karavanda başka motokaravan ve bende o gece konakladık.Jandarmalar devriye geziyorlar ve sadece ateş yakılmaması için uyarılarda bulunuyorlardı.Kısaca dağa çıkmak isteyen olursa herhangi sıkıntı yok.Ben 22-23 ağustos u dağda geçirdim.

İlginç bir ülkede yaşıyoruz.Çoğu şey o andaki görevlilere,onların akşam evinde kavga edip etmediğine,kredi kartı borcu olup olmadığına ve bir sürü değişken duruma bağlı.Bir kural yok,bir uygulama yok.Hadi biz buradan öğreniyoruz bir şekilde son ve anlık uygulamayı.Ya yurt dışından gelen bir karavancı turist olsa adam ne düşünür.Yurt dışındaki karavancı ile sohbetimde Türkiye ye de karavanla gelmiş nasıldı diye sorduğumda hiç konuşmayalım dedi.İnşallah bu durumlar ileride değişir.
İzmir den selamlar.

reha' Alıntı:
Selamlar
şöyle bir alaka... "Karavancılık" çok ciddiye alınan bir hobi gördüğüm, öğrendim. Nezaket kurallarından, çevreye saygısına ve hatta birbirlerine hitaplarına kadar.. Bunun dışına taşan çok bir karavan ekibi görmedim... Ne müziğine sonuna kadar açan, çevreye zarar veren veya çöpünü etrafta bırakan.. Sanırım, karavancılığın "geleneklerinde" var..

Ve pek tabii ki, sizin itirazınız da çok ama çok haklı.. Öncelikle, kusuruma bakmayın lütfen.. Çadır ile kamp yapmayı gayet güzel bir hale getiren ve "olması gerektiği" gibi kamp yapan arkadaşlarımız tabii ki çok (ve böylesine rahatsız olduğunuza göre, eminim siz de onlardansınız) .. Ancak, maalesef bunun tersini çok ama çok fazla görüyoruz. En çok da "çöplerini" yanlarında götürmeye tenezzül etmeyenler.. Açıkcası ilk aklıma onlar geldi...

Ama tekrar belirtiyorum, haklısınız.. çadırcılar kaka değil, doğaya ve çevresine "saygı göstermeyenler" KAKA !, reha
slm biraz geç oldu ama yazıyı yeni gördüm itirazımı haklı görmenize sevindim insanın yarası olmayınca haklı olarak heyyy ne oluyor demekte oluyor :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR