Unimog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 159,605

unımog arıyorum

• 416 406

Kullanılan: 14 70.0%
  • 403 421

Kullanılan: 6 30.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Unimog

dediğim gibi markaların tutkunlarını forumumuz bünyesinde birleştirdiğimiz zaman çok daha verimli ortamların oluşmasını sağlayacağız. bunlar nivacılar,unimogçular, LR cılar olur ama önemli olan bu spora, bu uğraşa gönül vermiş herkesin aynı çatıda birlik olup daha çok şey paylaşabilmesini sağlamaktır.

Etiketler

Türkiye'de bu tip bir aktivite eski kaplumbağa vosvos kullanıcıları arasında bir de eski klasik otomobilciler arasında oluyor sanırım.

Lada Niva örneğinden anlaşılan Türkiye'de bir antisosyallik var, ülkemizdeki o kadar Lada Niva sahibi biraraya gelemiyorsa kesin bir problem var demektir. :-\ Sonuçta bu insanların hepsi araçlarının süper arazi performansından bahsediyor (bazıları da çok yakıyor diye 2 çekere çeviriyor ;D) neden biraraya gelemiyorlar? Bence işin özünde ekonomik sıkıntılar var, bu kullanıcıların çoğu off-road hobisini icra edemiyor bu sebepten. Dolayısıyla Türkiye'de ki en yüksek sayıya sahip off-road aracı olan Nivalar da biraraya gelemiyor. Diğer orta ayardan pahalıya doğru giden diğer markaların da sahiplerinin çoğu aracı sadece prestij olarak gördüğü ve ilgilenmediği için bir avuç insan olan bizler kalıyoruz :smiley:

taiga' Alıntı:
Hadi Unimog kendi kültürleri... Peki Niva...
Bu insanlar birlikte ortak iş yapmayı biliyorlar...Doğal olarak tarihlerine de sahip çıkıyorlar, yaşam tarzlarına da...
Kısmen konu dışına çıktım ama başka bir örnek olsun diye bu fotoları ekliyorum. Kusuruma bakmayın...

134.jpg

126.jpg

130.jpg

Nivacıların çok az bir kesimi offroad cu.
Büyük çoğunluğu ya tarımda ya maden de yada avda kullanıyor.
Artı niva son 7-8 senedir neredeyse hiç satılmadı. Aslında sanıldığı kadar piyasada çok offroad cu Niva yok ne yazık ki.
Avcıların zaten olayla ilgisi yok. Kalanlarda şirket arabaları.
Aslında işin gerçeği offroad cu Nivacılar, CJ cilerle pek uyuşamazlar ve genelde Land rover yada Nissan vb. araç sahipleriyle ortak gezi yaparlar. Çünkü Nivacılar genelde expodisyon keşif doğada kamp vb amaçlarla offroad dadırlar.

Sizlere Unimogumun ilk halinden son halini alana kadar geçirdiği toplanma süreci ile ilgili resimleri tarihi sırası ile sunuyorum.

Ve son olarak 06.05.2006 tarihli Bolluca Köyü buluşmamız.
Soldan sağa:İbrahim(Iceman),Ufuk,Mert(Deep),ben ve Sibel(NoRiskNoFun)

Selamlar,
aslında kendi çapında da olsa Land Rover Owners Türkiye olarak yapıyoruz. Ama bizim geziler 15-20 araç ile yapılan piknikler ve Bolu OffRoad oyunlarına hepbirlikte katılmak şeklinde oluyor.. bekleriz.. reha

Merhaba Reha Bey;
Sizin gruptan Şehsuvar Bey beni ve unimogumu iyi tanır.
Nede olsa ikimizinki de aynı ustanın elinden çıkma.
Selamlar-Saygılar

Bu ülkede benim gördüğüm en güzel sosyalleşme Land Rover'da
Land Rover Owners Club Türkiye gerçekten oldukça faal bir kulüp geziler de baya eğlenceli
Türkiye'de başka hiç bir markanın böyle bir kulüp kurup biraraya geldiğini görmedim
Hatta TRTde çıkacaktı LRO ne oldu Reha abi Lopez'de çekilen program? Haberin var mı?

Nadir Hocam eline emeğine, harcadığın vakte sağlık. Unimogunuzu o halden bu hale getirmeniz büyük bir sabır ve emek işi.

Bu arada Almanların ürettiği son model Unimog fena görünmüyor. Şahsen beğendim ama çok gösterişli. Biraz çarşıda gezen sıradan kamyonetlere de benzemiş.

Selam Mert,
program sonbaharda yayinlanacak idi... ama haber cikmadi tabii ki ;-))

Nadir bey,
Sehsuvar bey ile gayet guzel gezilerimiz oldu.. ama su aralar pek ortada yok.. ne de olsa toz toprak gezi icin cok guzel bir ortam degil .. su camur mevsimi hele bir baslasa, yine arazide gene tepinecegiz kendisi ile..

selamlar, reha

universaelles motorengeræt ist über alles.
bu da bizim parolamız olsun,unimog owners club tarzı bir oluşum meydana gelirse eğer. :smiley:

Siz siz olun,4x4 aracınızı kapasitesinin üzerinde zorlamayın.
Hele hele benim gibi bu sene başlangıcındaki kar olayında kara saplanmış yüklü AS950'yi kurtarmaya kalkarsanız,ön def. bu hale gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri