Unimog

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 159,625

unımog arıyorum

• 416 406

Kullanılan: 14 70.0%
  • 403 421

Kullanılan: 6 30.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Unimog

http://www.sahibinden.com/orjinal_unimog_distrubutur_alman_maliWQQaXQQ3520980WQQpXQQdisplayitem?keyword=unimog

böyle bir distiribütör satılık ucuzmu pahalımı bilmem ama belki lazım olan vardır. Bilgilerinize.

Etiketler

Nadir bey ben Yozgattan Dr. Ali Çeldir.
Unimog 421 imi şu günlerde hiç kullanamıyorum. Tam işe yarayacağını düşündüğüm zaman default oldu. Akü değişti. Mazot pompasına bakım yapıldı. Hava sıcaklığı (-0) düşük olduğundan mı nedendir çalışmaz oldu. Deponun altına ateş yakmakta zoruma gidiyor. Bu gidişle araba beni yoracak gibi duruyor.
Kolay çalışması için ne yapayım?

merhabalar Ali bey depo ısıtıcıları var emiş ağzı etrafında yeni nesil araçların çoğunda var onları bir araştırın derim. saygılar.

Mazot deposunu mu değiştirmem gerekiyor ?. Eski depoya uygulanıyormu?

Ali Bey kusura bakmayın , konuyu şimdi farkettim.Maalesef bildiğim kadarı ile U 406-416 ve 421'lerin bildik sorunu.Özellikle soğuk bölgelerde.Yalnız ilk soracağım , kızdırma bujiniz var mı ?

Bir kaç pratik bilgi de şöyle :
1- Kamyoncu taktiği ile depodan ziyade mazot pompasını ısıtmak.
2- Hava filtresinden içeriye fön makinası veya benzer bir alet ile bir müddet sıcak hava üflemek.
3- Hava filtresi veya bağlantı yerlerinden ya da kelepçe gevşetilerek girişten ethanol veya startpilot dediğimiz eter bileşenlerinden koklatmak.Yalnız bunu çok dikkatli yapmak ve çok kısıtlı vermek gerekir.Motor ömrünü kısaltan bir uygulamadır.Ama zaten OM 352 ve 320'ler eski ve güçlü motorlardır.
4-Mevcut aküyü daha yüksek bir amperajlı akü ile değiştirmek.Ben 404'de 180 Ah akü kullanıyorum.İstanbul iklimi artık İzmir olduğu için pek sorun yaşamıyoruz.Bazen buzlu ve donlu sabahlarda da sorun yaşadığımız zaman , Acmat ile yanaşıyorum Unimogun yanına.Yapıyorum 24 V ile 12 V'a takviyeyi.Garibim unimogun yarım marşta bütün çakraları açılıyor. ;D

Nadir bey bugün elektrikçi, pompacı ve en son motorcu ile arabayı tanıştırdım. Yapılan muayene ve tetkikler sonucunda motorun öldüğünü, bu ölümün soğuklarda klinik bulgu verdiği (subaplardan kaçak olduğu, sekman, piston, subap gibi bir grup parçanın yenilenmesinin gerektiği (yani rektifiye) ne karar verdiler. Fakat ben Yozgat'ta bu işin sıkıntılı olabileceğini, parça bakımından sık sık Ankara'nın yolu gözükdüğünden arabamdan istemiyerek te olsa ayrılmak daha mantıklı olacaktır. Bu günden itibaren satışa çıkarıyorum.
Tekrar görüşmek üzere. iyi akşamlar.

Ne diyeyim ; Allah gönlüne göre versin.İstersen aracın son durumu ile düşündüğün fiat ile birlikte bizim satılık araçlar bölümümüze ilan koyabilirsin.

1955 model U 401
Benimle aynı yaşta ama torunum gibi duruyor. ;D

735883

genede galiba türkiye şartlarında satın alabilirlik parça bakım ve yaygınlık olarak en uygun araç unimog herhalde.

HERKESE SELAMLAR,ÜZERİNDE RUHSATA İŞLENMİŞ 300 D MB MAKİNA BULUNAN 1962 MODEL DÖKÜK Bİ UNİMOG BULDUM,BU ARAÇ SİZLERCE NE EDER ? ARAC BİDE 5.VİTESDEN ATIYOMUŞ TAMİRİ MÜMKÜNMÜDÜR. İLK DEFA BÖYLE Bİ ARACA TERFİ ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM FİKİRLERİNİZİ ALABİLMİYİM

Şenol Bey 300 D 5 silindirli motor benzinli unimoglar için en çok tercih edilen dizellerden biridir.Bir de 250 ve 240 D ler de çok uygun.
5.nci vitesten atma olayı iyi haber değil.Aynısı bende de var.Muhtemelen grup dişlisinde hasar var.Tamiri zor olmakla birlikte mümkün.En kestirmesi yeni bir şanzıman atmak.Dökük derken kastınız nedir ?Kaporta ise hiç önemli değil.Mekanik ve yürüyen kısma bakmak lazım.Bir de araç ne eder çok relatif bir soru.Siz sahibi ne istiyor onu söyleyin , ona göre yorum yapalım.Saygılar.

iyi akşamlar nadir bey,bahsettiğim araç yürür vaziyette fakat 5 .vitesten den atıyor.önkupanın tamamen elden geçmesi gerekiyor zira alıma karar verirsem arka kasayı atıp çift kabin veya sizinki gibi yapmayı düşünüyorum.komple şanzıman kaça nereden bulunur bide bu araçların mekaniğinden en iyi kim anlar bu arada araç için 6.000 istiyolar.saygılar

Dediğim gibi kaportayı pek düşünme.Istanbulda sonsuz alternatif mevcut.Fiyat normal.Bunların mekaniğinden maalesef pek fazla anlıyan yok.Genelde 4x4 ustaları ilgileniyorlar.Seyrantepe de bir arkadaş var.Cj , LR gibi en fazla kullanılan 4x4'lerin mekaniği üzerinde artık uzmanlaşmış bir yer.
Komple şanzıman fiyatını bilmiyorum.Ama motorsuz , şanzımansız sadece lastikleri takılı unimog şasesine bile Ankara'da 1.750-2000 YTL isteniyor.En kötü 5 silindir dizel MB motorlar 2000 YT' den başlıyor.3000-7500'e kadar gidiyor.Bunları bir araya getirince fiyat normal gibi duruyor.
Benim ve İlker'in ( moger ) mekanikçimiz Cezmi Usta Arnavutköy'de.İyi bir ustadır.Bizim unimog mekaniği ile ilgili her sıkıntımızı çözüyor.Gerekirse yardımcı oluruz.
Bir de Ankara İvedik'te sadece unimog işi ile uğraşan , araç alıp satan ve her türlü unimog parçasını bulunduran Erdem Usta var.
Şanzıman fiyatını buradan öğrenebilirsiniz.Benim selamımı söyleyin.

Erdem Usta
0536 8936345
0312 3963197

yaw aylardır takip ediyorum şu yeni moglar nezaman satılığa çıkacaklar belediye ve karayollarındakiler ? ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri