Uyku Tulumum Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Slyhuman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,355

Slyhuman

Yeni Üye
birkaç ay evvel arkadaşımla aldığımız 2 uyku tulumumuz var.

-5 e kadar dayanıklılılar. şubat ayı içerisinde iki kişi uludağ da kamp yapmayı düşünüyoruz. olası bir sıcaklık düşüşünde atıyorum -10 yada -8 falan bu tulumların bir işlevi olur mu?

yada biz içine normal kıyafet yerine kalın giyinip girsek fark eden bişi olur mu? ısınma da problem yaşar mıyız? yoksa yeni tulum mu almalıyız?

öyle ise dayanıklı tulum tavsiyelerinizi alabilirim.

not: öğrenci old. için fazla pahalı olmazsa iyi olur.

Etiketler
Kış kamplarında mutlaka uyku tulumunuzu 2 mat ile desteklemelisiniz. Köpük termal matın üzerine şişme mat kullanmanızı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz uyku tulumu sentetik uyku tulumu ise gece -8 lere düşecek sıcaklıklarda üşüme konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Kış kampları için kullanılan uyku tulumları genelde kaz tüyü olup 650 fill en az tüy dolumu içeren tulumlardır.Ancak bunların da fiyatları 1000 tl'den başlıyor. O yüzden kaliteli bir termal köpük mat ve şişme mat işinize çok yarayacaktır.

http://urun.n11.com/uyku-tulumlari/...l4ZNW65v2IdnDHTmtXiJzRoCAiLw_wcB&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/matlar/thermarest-trail-lite-r-P59068053

http://urun.n11.com/matlar/thermarest-ridge-rest-solite-r-mat-P59068109

Bahsettiğim şekilde ben bu uyku tulumuyla kış kamplarına gittim.Gece yatarken tulumunuzun içine bir pet şişede sıcak su alırsanız bu da ısınmanıza yardımcı olacaktır.

Screenshot 20170202 081329
Screenshot 20170202 081318
Screenshot 20170202 081325

Kış kamplarında mutlaka uyku tulumunuzu 2 mat ile desteklemelisiniz. Köpük termal matın üzerine şişme mat kullanmanızı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz uyku tulumu sentetik uyku tulumu ise gece -8 lere düşecek sıcaklıklarda üşüme konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Kış kampları için kullanılan uyku tulumları genelde kaz tüyü olup 650 fill en az tüy dolumu içeren tulumlardır.Ancak bunların da fiyatları 1000 tl'den başlıyor. O yüzden kaliteli bir termal köpük mat ve şişme mat işinize çok yarayacaktır.

http://urun.n11.com/uyku-tulumlari/...l4ZNW65v2IdnDHTmtXiJzRoCAiLw_wcB&gclsrc=aw.ds

http://urun.n11.com/matlar/thermarest-trail-lite-r-P59068053

http://urun.n11.com/matlar/thermarest-ridge-rest-solite-r-mat-P59068109

Bahsettiğim şekilde ben bu uyku tulumuyla kış kamplarına gittim.Gece yatarken tulumunuzun içine bir pet şişede sıcak su alırsanız bu da ısınmanıza yardımcı olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 58012 Ekli dosyayı görüntüle 58013 Ekli dosyayı görüntüle 58014
anladım hocam. o zaman bendekiler tam hipotermilik. teşekkür ederim.

bu arada sen profesyonelsin galiba motor çadır falan :smiley:

Çok uzun zamandır motosiklet kullanıyorum hem de kampçılık var. İkisi birbirini tamamlıuyor benim için. 4 mevsim hem motosiklet kullanıp hem kamp yapıyorum. Haftasonları iş stresinden kaçmanın en keyifli yolu :smiley:

Çok uzun zamandır motosiklet kullanıyorum hem de kampçılık var. İkisi birbirini tamamlıuyor benim için. 4 mevsim hem motosiklet kullanıp hem kamp yapıyorum. Haftasonları iş stresinden kaçmanın en keyifli yolu :smiley:
anladım :smiley: aslında bi nevi benim olmak istediğim hayal. bir çok bilgiye sahibim kampçılık yada traıkıng konusunda ama tecrübem çok az. yazın staj kışın üni. derken bu hayalleri gerçekleştirememek biraz kötü. bu siteyi bulduğum çok iyi oldu. eyvallah sorularımı cevapsız bırakmadığın için.

-5 lik uyku tulumu demek, standart bir insanı 6 saat boyunca hayatta tutabilcek tulum demektir. Donma ve ısı kaynaklı rahatsızlıklar olabilir. -10 derecelik bir hava sıcaklığında kamp yapmayı planlıyorsan alacağın tulum en az -25 lik olmalı

-5 lik uyku tulumu demek, standart bir insanı 6 saat boyunca hayatta tutabilcek tulum demektir. Donma ve ısı kaynaklı rahatsızlıklar olabilir. -10 derecelik bir hava sıcaklığında kamp yapmayı planlıyorsan alacağın tulum en az -25 lik olmalı
aslında istediğim bilgi tam olarak buydu. yani benim yastık altı yapıp planımı bir sonraki seneye ertelemem lazım. eyvallah hocam.

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var çadır ve matı hallettim fakat uyku tulumu konusunda çok kararsızım yorumlarınız için şimdiden teşekkürler şöyle bir uyku tulumu var evolite thor 1kg -18 derece comfort değeri -8 derece bisiklette kullandığım için hafiflik ve hacim önemli bu ürünün kapalı hali 16x30 gibi müthiş kompakt fakat bu marka hakkında hiçbir bilgim yok kışın kullanmayacağım yazın rakımlı dağlara çıkacağımda - 10 civarı görebilirim bu ürünün fabrika değerleri ihtiyacımı karşılıyor çünkü -8 comfort değeri var ve hazimde oldukça az daha önce evolite kullanan bilen duyan varmıdır acaba bu değerleri sağlarmı gönlüm husky den yana fakat onunda bu değerlere en yakın olanı magnum serisi 2 kg. civarı ve 23x40 kapalı boyutu olukça büyük ne yapmalıyım sizce evolite a güvenebilirmiyim teşekkürler

Evolite thor 1000  18

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri