Valla Kanyonu Gezisine Ne Dersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serdarpazar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,361
Ynt: Valla Kanyonu Gezisine Ne Dersiniz?

değerli arkadaşlar böyle bir kanyona girmek deneyim ve gerçekten ciddi ekipman gerekiyor . en önemli şey ise hava koşullarını sürekli takip etmek bu kanyon içersinde gökyüzünü sürekli olarak belirli bir acı ile izlerkende daha çok önem kaznıyor ve mutlaka hava hareketlerini atadan kalma yollarla takip edebilme yeteneğine sahip birine ihtiyacınız olacaktır.yada bol şansa hangisini tercih ederseniz.

Etiketler

Ceranus güzel teklifiniz için teşekkür ederim sizler ile birlikte farklı etkinliklerde yer almak beni çok mutlu eder. Ancak rehberlik yapmak konusunu benim pek tarzım değil doğrusu bence rehberlik farklı sorumlulukları beraberinde getiriyor , buna rehberlik değilde yol arkadaşlığı dersek ve herkezin her konudaki yol arkadaşlığınından istifade edersek daha sağlıklı bir karar vermiş olur düşüncesindeyim.

Siz yol arkadaşlığı diyorsanız öyle olsun ama deneyim ve bölgeyi tanımak herşeyden önce geliyor, bizler için de bu gerekiyor, bu programı mutlaka hazırlayacağım ve Gezenbilir olarak hep birlikte muhteşem Küre Dağlarında olacağız, yol arkadaşlarımız ile birlikte ..

Ceranus küre dağlarında veya güzel ülkemin başka bir yerinde hazırladığınız veya hazırlamakta olduğunuz etkinliklerin hangi safhasında olursa olsun bulunmaktan ve yardımım olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Merhaba Serdar,
O bölge pek çok kez gezilip görülecek özellikte. Sadece Pınarbaşı değil, yol üstündeki Safranbolu ve çevresi de oldukça zengin.

Son 1 senede dört kez o bölgeye gittik ve keşifler yaptık. Paşa Konağı ve Ilıca kalınacak yerler..Herkese şiddetle tavsiye ederim.

Not: Tanıtımda benim fotoğraflarımı kullanmışsın. Fotoğraf için izin alsan daha doğru olurdu. İzin isteyen şimdiye kadar kimseye hayır demedim. Ya da en azından kaynağını belirtsen sevinirdim.

kuzey,
Kanyon geçişi oldukça maceralı olmuşa benziyor. Paylaşım için teşekkürler.

resim konusu karısık biraz galiba, serdar kim, resim nerden nasıl alındı acıklansaydı bizde anlardık.. çekilen resimleri burda sergilemek her ne kadar izin alınmasada tanıtım açısından güzel olmuş..

ali.solak' Alıntı:
resim konusu karısık biraz galiba, serdar kim, resim nerden nasıl alındı acıklansaydı bizde anlardık.. çekilen resimleri burda sergilemek her ne kadar izin alınmasada tanıtım açısından güzel olmuş..

Şu şekilde açıklık getireyim:

"Serdar" konuyu açan kişi. Fotoğraflar ise benim çektiğim fotoğraflar. Fotoğrafların sağ alt köşesinde de zaten yazıyor. Orginalleri ise www.gezginkopek.com ve http://superbiblo.blogspot.comsitemizde yayınlıyorum. 2008'de yaptığım gezideki fotoğraflara buradan erişim sağlanabilmektedir. http://www.gezginkopek.com/kanyon-ve-selale-pinarbasi/

Gezenbilir de yayınlanmasında ise hiç bir mahsur yok. Ancak bu tür şeylerde eser sahibi biliniyorsa, izin alınabilir veya kaynak gösterilebilinir. Çoğu zaman da buna kimse itiraz etmez.

murat arkaşımıza katılmamak elde değil doğrusu, en azından kaynakça gösterilebilirdi. bu bir hata ise bunu yapan artık hata yaptığını biliyor ve düzeltme yapma şansına hala sahip diye düşünüyorum

bizde mayıs haziran 2009 arkadaşlarla gittik valla kanyonuna hatta karşı tarafta ilgarini mağarası var kanyonun oradan 45 50 dk mızı aldı sadece karşıya geçmemiz eğer 4x4 aracımız olsaymış çaydan geçebilecekmişiz herneyse orada kör ali lakaplı bi rehber duruyor orada rehbersiz mağaraya gidemezsiniz araba oraya çıkmaz anca yürüyerek bir saatte varırsınız dedi biz söyledik amca biz öğrenciyiz bize bi kolaylık yapsan die adam demezmi 80 tl nizi alırım die rehberlik yaptığı içinde devlet ona aylık bağlamış tamam bende kastamonuluyum ama oradaki rehber durumunda olan vatandaşlara bunun duyurulmasını isterimki öğrencilere kolaylıklar sağlansın ki bizlerde doğa gezilerimizden yararlanabilelim...
herkese selam ve saygılarımla...

[attachment=1]

IMG 7751

Atakan,
Rehber Ali size oldukca yüksek bir rakam söylemiş. Rehber Ali oranın tanınan bir rehberi. Niye oyle yaptı bilmem. Muhtemelen gitmek istememiştir. Bu tür durumlarda hiç çekinmeden kaymakamlığa veya Jandarma'ya gidin. Size en azından başka rehber ayarlayacaklardır. Sonuçta ülkemizi gezmek isteyen ve oraya gidip göremeden gelen gençlerisiniz.

Ancak önerim bir bölgeye gitmeden siteden bir araşıtırın. Muhtemeln birileri daha önce gitmiş olabilir. En azından GPS veya rehber bilgisi, fiyat vb. bilgileri öğrenebilirsiniz. Geziye gitmeden önce ne kadar bilgilenirseniz zamanı da o kadar verimli kullanırsınız. Aradığınız şeyi bilir, gördüğünüzün ne olduğunu anlarsınız.

buraya kesinlikle gidilmesi gerek. muhteşem gözüküyor.

teşekkürler abicim önerilerini gözönünde bulundururum birdahaki seferlerde.. zaten bu siteyide yeni öğrendim yani yeni üyeyim... oraların daha fotoğrafları videoları felan var ama boyutları büyük gelior fotoğrafları ekliyemiyorumm..

benım de bu yaz programımda burası varr kanyon hakkında bilgileri gps datalarını vs diğer bilgileri kimden temin edebılırım ???

Merhaba.
Kastamonu Pınarbaşı ilçesi Kerte Köyü Örücü Mahallsinde evimiz bulunmaktadır.(Kanyo'nun karşısı)

Bulunduğumuz bölge Milli Park içerisinde , Kanyonun karşısındadır.

Yapacağınız etkinlik te bende gelen misafirlerimize yadımcı olmak isterim.

Göral Ünal
0 532 336 56 12

Ky Duvar 002

Ky Duvar 017

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri