Vebasto Ve Uydu Antenleri Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sinoplu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,358

Sinoplu

Ana Kamp
Yer
Ankara
Merhaba tekne ve yelken dostları. Uzun zaman sonra hayalini gerçekleştirebilmiş biri olarak henüz deniz yasamı konusunda yeniyim. Eksiklerini bilerek 86 model bir Jeanneau sahibi oldum ve gordum ki tekne ile ilgili hersey, işçilik aksesuar ekipman son derece pahalı ve fiyatlar Euro olarak belirleniyor.
Tekneme vebasto ve uydu anteni taktırmak istiyorum. Tekneler için vebastolar 1500 Eurolardan başlıyor, uydu antenleri ise 2500 eurodan asagı yok. Bilmek istediğim, 1000 tl ye satın alınabilen otobüs ve TIR lar için uretilmis 12V alman malı timerlı ve termostatlı vebastolar teknelerde calismaz mı? aynı sey uydu antenleri için de geçerli. Şehirlerarası otobüslerde takılı uydu antenleri 700-800 tl civarı. Onlar da her türlü hava koşulunda calisabiliyorlar. Otobusun üzerinde saatte 100 km hızla giderken yagmır kar vs gibi hava sartlarında calisabiliyorlarsa teknelerde de calismazlar mı? randıman mı alamayız? illa bu kadar cok para mı vermemiz lazım? Ote yandan tekne için satılan vebastolar da boru, eksoz ve diger bazı ekipmanlar hariç olarak satılıyor yani bunlara da ek para ödemek gerekiyor.
Bu tip cihazların kullanımı ile ilgili tecrübeleri olanlardan yardımcı olamalırını bekliyorum. Herkese iyi seneler rüzgârı kolayına denizler diliyorum.
Kemal

Etiketler
Ynt: Vebasto Ve Uydu Antenleri Hakkında

vebasto aslında marka ismi (webasto) ;) motordan bağımsız çalışan kabin içi ısıtıcı demek daha doğru olur... webasto ve eberspacher konusunda en çok bilinenleri. kuru havayla çalışan veya sulu tipleri vardır. deniz için kullanılanan hangisidir genelde bilmiyorum ama eberspacher'in türkiye temsilcisinden detaylı bilgi alabilirsiniz www.acsagroup.com. Açsa' nın teknelerede hizmet verdiğini biliyorum.

malesef kur farkından geçen yıla göre neredeyse %50 fiyat farkı olmuş. geçen yıl 1250TL ye aldığım airtronic D2 modeli 1800 küsür olmuş. 2.el veya çıkma eskiler genelde bakımsız bırakıldığından tehlike yaratabilirler. bu eski modellere yeni konturol modülleride eklemek masraflı oldukça. en azından yakıt pompasını değiştirmek gerekir ki o da yanlış hatırlamıyorsam 100eur civarıydı.

Ynt: Vebasto Ve Uydu Antenleri Hakkında

Uydu sistemi içinde NETA Elektronik A.Ş. Akın Bey ile görüşebilirsiniz. 0216.4204343

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR