Vito 99 Modeli Karavana Çevirmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan taner alp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,062

taner alp

Ana Kamp
selam edirneden
ustatlar bende vito 99 model araç var yüksek tavan degil ....bu araci karavana çevirmek istiyorum ...ama başlamadan önce ne tür evrak izin ve.....minübüs olarak geçiyor 9+1 ...tavsiyeniz ....
şimdiden teşekkür

Etiketler
selam edirneden
ustatlar bende vito 99 model araç var yüksek tavan degil ....bu araci karavana çevirmek istiyorum ...ama başlamadan önce ne tür evrak izin ve.....minübüs olarak geçiyor 9+1 ...tavsiyeniz ....
şimdiden teşekkür
selam arkadaşlar .türkiyede 12-220 v +gaz li buzdolabini nerede bulabilirim iyi akşamla

Selam. Bende vip araca gazlı ve bu boyutlarda bir dolap aldım. Gazlı olduğundan kompresör yok ve çalışma sıfır desibel. Bununla beraber kompresörlü soğutuculardan misliyle fazla elektrik harcar. Isınan havya ile buharlaşma-yoğunlaşma (amonyak) mantığı ile çalıştığından elektriği önce direk ısıya çeviriyor va çok yüksek amper elektrik çekiyor. Özellikle 3 saatten önce asla soğutamıyor. Beko marka olan dolabın neredeyse birebir kopyaları otellerde tercih ediliyor. Tek fark ışıklı olması. İllaki bundan alacaksanız TL olarak beko 200 civarı.
Lakin kesinlikle önermem. Yaşam akülerini çok kısa sürede tüketir. (Araçta 220volt inverter ile kullanıyorum)

Selam. Bende vip araca gazlı ve bu boyutlarda bir dolap aldım. Gazlı olduğundan kompresör yok ve çalışma sıfır desibel. Bununla beraber kompresörlü soğutuculardan misliyle fazla elektrik harcar. Isınan havya ile buharlaşma-yoğunlaşma (amonyak) mantığı ile çalıştığından elektriği önce direk ısıya çeviriyor va çok yüksek amper elektrik çekiyor. Özellikle 3 saatten önce asla soğutamıyor. Beko marka olan dolabın neredeyse birebir kopyaları otellerde tercih ediliyor. Tek fark ışıklı olması. İllaki bundan alacaksanız TL olarak beko 200 civarı.
Lakin kesinlikle önermem. Yaşam akülerini çok kısa sürede tüketir. (Araçta 220volt inverter ile kullanıyorum)
sayin pulvo47 öncelikle bilgiler için teşekkür ederim ...almadan önce düşünürüm iyi günler

Verdiğiniz bilgiler doğru ama bir noktaya açıklık getirmekte fayda var. Bu tür buzdolapları yolda giderken 12 volta, kampingte kalırken 220 volta bağlanabilirler. Fakat karavanda çoğunlukla gazla çalışırlar. Gazla çalıştıkları için karavandaki elektrik ihtiyaçı azalır. Böylece karavanda az sayıda solar panel ve aküye ihtiyaç olur. Avrupa’da çok sayıda karavanda bu tür buzdolapları bulunur. Içinde hareket eden bir parça olmadığı için uzun ömürlüdürler. Türkiye için sorun olabilecek tarafı, buzdolabı çevre sıcaklığının en fazla 30 derece altına düşecek kadar soğutabilir. Verimli çalışabilmeleri için karavanın düz bir yerde durması gerekir.

Taner bey öncelikle kolay gelsin. Bende vito yada t4 den camper yapmayı düşünüyorum. Neler yaptnız bilgi verir misiniz?

Taner bey öncelikle kolay gelsin. Bende vito yada t4 den camper yapmayı düşünüyorum. Neler yaptnız bilgi verir misiniz?
iyi akşamlar hocam .proje ve donanim biraz masrafli oldugundan ...vazgeçtim şimdi bi çadir aldim ve seneye bir tente yan tarafa monte edecegim ...çadiri kurmadigim zaman tente altinda masa ve sandelye . içinde koltuk altlarinada çekmece yapmayi düşünüyorum .içinede bakliyatlari korum .tüp ve kafasi ve mangalida çekmeciye :smiley: hayirli akşamlar sağlikla kal yolun açik olsun

Taner bey tekrar merhaba, bende 2000 model çok temiz bakılmış 203000 km de 110 cdı vito buldum. Tavisye eder misiniz? 26000 lira ya zor anlaştık.

hocam 110 cdi motorlar injeksyon direk bakimini zamaninda ve suyunu yağini eksik etmesen normal 1 000 000 km yaparsin bu motorla .yolda insani yormuyor uzun yolda 8 /9 litre mazot 100 km 100 km hizi geçmemek şartiyla 140 veya daha hiz yaparsaniz o zaman yakit fazla .şimdiye kadar beni üzmedi rahat yolculuk yaptim .sizede hayirli olsun kazasiz belasiz yolculuk dilegim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri