Volkan Konak ve Karavanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,778

Etiketler
Ynt: Volkan Konak ve Karavanı.

Çok ilgimi çekti vede gerçekten gezmeyi ve doğayı sevenleri ortak bir noktada buluşturmayı gerçekleştirecek görüntüler bunlar.TÜRK toplumunun sevdiği bu halk sanatçıları Motokaravancılığı ve doğayı gezmekle onun korunabileceğinide insanlara sevdirir ve inandırır.Ayrıca Ülkemizide güzelleştirerek yeni iş istihdamı sağlayarak her bölgeye ekonomik katkı da bulunur.GELİŞTİRELİM.SEVDİRELİM.

Değerli arkadaşlar Beyazıt Öztürk'ün bu programının tam da Volkan Konak'ın karavanını gösterdikleri kısmında rastladım. Aslında karavanın bu programda gösteriliyor olmasından daha çok hoşuma giden şey şu idi. Volkan Konak karavanını gösterdi, tanıttı ve hemen ardından "Türkiye'deki karavancılığın sorunları..." diye başlayan bir cümle sarfetti, fakat o sırada esprili olan ortamda laf yarım kaldı ve davamı gelmedi. Çok isterdim o cümlenin sonunun gelmesini. Volkan Konak'ın bu tutumu çok hoşuma gitti aslında. Sarfedilen şöyle bir söz vardı: "Karavan güzeldir, bununla heryerde babanın eviymiş gibi yaşarsın.." Bence çok güzel bir söz :D

Konak kamp karavan dernegi uyesi bu arada. Bu sorunlari icinde hissetigine eminim.

Volkan Bey gibi karavancılığa gönül vermiş başka sanatçılarımız da var. Hatta bir çoğunu kamp yerlerinden vs. biliyorsunuzdur eminim. Bu sanatçıları bir araya getirip herhangi bir TV sohbet/talk show programında konu ile ilgili görüşlerini/deneyimlerini anlatmalarını sağlayabilsek ne güzel olurdu. Böyle bir organizasyonu yapabilir miyiz acaba?

Yeni bir topik açıp hangi sanatçıların kampçılık/karavancılık ile ilgilendiğini araştırıp listelesek sonra da onlarla irtibata geçsek???
Çok mu uçtum???

Mesela ben hemen bir tanesini söyeleyeyim. Bedia Ener (Yaprak Dökümü'ndeki Neyir Hanım) Aşağı yukarı 20 senedir karavan sahibidir. Böyle bir organizasyonda seve seve yer alır. Kendisi gibi tiyatrocu/oyuncu olan bir çok sanatçı arkadaşı/dostu da var...

Ne dersiniz?

Arkadaşlar bu sanatcıların hepsinin telefonunu bulabilirim fakat nasıl ikna edip bir program yapabiliriz biraz beyin jimnastiği yapmak lazım.yada nerede.yada Volkan beyle durumu konuşursak kendisi kendi bağlantılarını kullanarak bir program ayarlar bizlerde destek oluruz.

yaybek' Alıntı:
Arkadaşlar bu sanatcıların hepsinin telefonunu bulabilirim fakat nasıl ikna edip bir program yapabiliriz biraz beyin jimnastiği yapmak lazım.yada nerede.yada Volkan beyle durumu konuşursak kendisi kendi bağlantılarını kullanarak bir program ayarlar bizlerde destek oluruz.
volkan beyin gezenbilirden haberi var mı? acaba

aslında dünya geneline bakıldığında karavancılığa meraklı ve gönül vermiş ülkelerin daha cok soguk iklime sahip kuzey yarım kurede bulunan ve bu yarım kurenin kuzeyinde yogunlasan bir yapıda oldugunu görebiliriz

aslında dünya genelinde zengimliğinde aynı cercevede dagıldığına sahiit olabiliriz yani kısacası karavan gelişimi ile ekonomik ve kulturel gelişim paralel seyretmektedir

aydın sanatcılarımızında bu seyir içinde olamaları ne mutlu bizlere

Volkanın, karavandan sadece vip araç yerine konforlu bir iş aracı olarak faydandığını sanıyorum...

Merhabalar,
Volkan Konak'ın karavanı Katral Migros'un olduğu yerde Şimal Bar ve Karayemiş Restoant'ın orda park ediyordu.Sayın Konak karavanını turne ve konserlerde kullanan birisi sürücülüğünü de kendisi yapıyor iyide gezer.Fakat onun karavanı sanırım yabancı plakalı idi acaba yasada değişiklik filanmı oldu.Çünkü sayın Konak ve onun gibi yurttaşlarımızın yasal olmayan şeyleri yapmayacak olduklarına eminim.Heleki sayın Konak muhalif duruşu vede sanatcı kimliği ile zaten göz önünde olan birisi, normal biri olsa dikkat çekmezde göz önünde olanlar için olay farklı gibi, ne dersiniz.
Kalın sağlıcakla.

Eskiden yabancı bayraklı teknelerde olduğu gibi 6 ayda bir yurt dışına çıkmakla daha doğrusu sadece sınırdan giriş-çıkış yapmakla bu iş çözümleniyordu. Artık 6 ay boyunca yurtdışında olmak gerekiyor diye biliyorum.

Avrupada araç plakaları şahıslar adına olduğundan iki kişi bir araci 6 ayda bir kendi aralarında alsat yapıyorlar yani aynı araç iki ayrı plaka oluyor, araç satılsa bile plaka şahıs adına kalıyor daha sonra aldığı araca takılıyor.
Örnek; Ali 34 ĞĞĞ 0000 nolu plaka sahibi,
Veli 34 ÜÜÜ 0001 nolu plaka sahibi,
Araç olarak bir karavan olsun ikiside çok iyi arkadaş ikisininde ayrı ayrı işyerleri var ben, siz veya birbaşkası her ikisinin işyerinin çalışanı 6 ay birinin 6 ay diğerinin Türkiye temsilcisi.
Burdaki olay şu 6 ayda bir araç diğer şirkete devrediliyor kullanım amacıyla Türkiye'deki temsilciye tahsis ediliyor.
Yabancı plakalı araç kullananların araçları genelde bu şekilde bu tür araç kullanan okadar çok varki kısa bir süre bende KKTC plakalı bir 4X4 kullandım direksiyon sağda olunca geri sattım.Ha bu arada yapılan iş doğrumu onu bilmem ben arkadaşımın babasının şirketinin tedarikcisi gibiydim.
Plaka zaten değiştiği için 6 ay yurt dışında kalıyor fakat araç geliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri