Vx 200 4.5 V8d Hakkinda Genel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KNNi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,133

KNNi

Kamp I
-Ülkemize giriş yapan 2008-2011 vx 200 ler 235 bg / 615 tork mu 265 bg/650 tork mu ?
-Aracın kronik sorunları var mı ? Bazı yerlerde 1000km de 800ml ye kadar yağ eksiltme sorunları okudum . Varsa çözüme kavuştu mu ?
-Ayarlanabilir süspansiyon 2011 yılında gelmiş . Bu yıla kadar olanlarda standart sabit süspansiyon mu var ?
-2012 yılında makyajla birlikte donanım , motor vs. bazı değişiklikler görünüyor . Öncesi yıllarda herhangi değişiklik var mı ? (sorun vs açılardan)
-Pek ekonomi beklememek gerekse de , İstanbul şartlarında günlük kullananların tüketimleri ne seviyede ?

Başka bilinmesi gereken , dikkat edilecek hususlar varsa yazarsanız sevinirim . Cevaplar için şimdiden teşekkürler .

Etiketler
LC 200 dizel 4.5 sahibi değilim, sadece yaşadığım ülkedeki (Ukrayna) genel ve tanıdığım kişisel kullanıcı yorumlarına göre, evvela her yolun her istikametin aracı ama boyutundan dolayı şehir içi değil, tüketim de 18 litrenin altına düşmez. yüksek torkundan dolayı tork farkı çok hissedilmeycektir. araç ağırlığı da 2.8 ton olduğundan bu gücü ve frenleri yeterli bulmayan yorumlar da okudum. evet 2011 den sonra zemine göre süspansiyon ayarı var hatta fren ve gazı bile araç kontrol ediyor, sürücüye bi zahmet direksiyonu kullanmak kalıyor. ama ne kadar teknoloji o kadar sorun ! eski 105 in yanında arazi kabiliyeti zayıf. 50 binde rulman değiştirdim, 70 binde direksiyon, 80 binde far, 100 binde pompa, sonrasında da sizin dediğiniz gibi enjektör ve yağ eksiltme sorunları yaşadım diyen de var, yağını filtrelerini zamanında değiştirince hiç dert çıkarmıyor diyen de. klasının en konforlu arabalarından ! 'alınabilecek en son araba, sonrası yok' diye düşünüyor, idim, ta ki (burada) yarı parasına alınabilecek pajero ya binene dek ! ;)

Merhabalar . İstanbulda yaşayan ve benim gibi günlük kullanan biri için boyutlar gerçekten sorun olacak düzeyde . Prado bile sorun oluyor boyut açısından . Tabi biz onların büyüklüğünü seviyoruz :smiley: Türkiyeye gelen araçlarda 2012 de crawl sistemi var . 2011 de elektrikli ayarlanabilir süspansiyon vs. 2011 öncesinde süspansiyon ayar düğmeleri yok . Bu durum standart süspansiyona mı işaret yoksa yine bizim müdahale edemediğimiz ama kendi kendini ayarlayabilen süspansiyon gibi birşey mi ? Her araç gitgide elektronikle doluyor buda dediğiniz gibi olası sorunlar demek . Vx100 leri hala daha çok seven az değil . Fabrika verileri şehiriçi 16-17 litre olan araç dediğiniz gibi 18-20 litre tüketir . Fiyat olarak pajero Türkiyedede uygun kalıyor . biliyorsunuz daha önce pajero ile prado arasında kalmıştım . 4.0v6 nın da etkisiyle pradoyu seçtim . Ama pajeroda hala daha sevdiğim bir araba . Hatta kuzenime alma ihtimalimiz var , olursa iyice kıyaslama imkanı olur . Bu arada toyota ve mitsubishi en acilinden 6 silindirli 3.0 dizel motor yapmalılar bence .

Prado nuzu güle güle kullanın.. Japon kardeşler onlar.. ;) üstelik hem büyükler, hem de işlevli :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR