vx 80 4.2 düz dizele nasıl turbove inter cooler takılır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TUĞSAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,997

TUĞSAN

MY TOYOTA
Yer
ANTALYA
Arkadaşlar, bu konuda bir çok arkadaşın fikrini almama karşın gerçekten aracına uygulamış ve verim almış kimse varmı bunu merak ediyorum...pistonların ve bir kaç diğer parçanında çıkacak yüksek ısıdan dolayı değişmesi gerektiğini biliyorum...ancak duyduğuma göre deeneyenler hep sonunda motoru patlatmış...bu konuda şudur budur gibi kulaktan duyma bilgi yerine gerçekten uygulamış ve başarmış veya denemiş ama başaramamış arkadaşların fikirlerini duymak isterim ...kısacası eşekten düşenler veya deveyi güdenlerin yorumlarını veya deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum...bu konu sadece bilgi almak için açılmıştır......gerçekten bu konuya hakim olmayanlar veya herkesin bildiği veya kulakta duyma bilgi ile konuya dahil olmak istiyenler lütfen bu başlığı kirletmesinler.

Etiketler
Ynt: vx 80 4.2 düz dizele nasıl turbove inter cooler takılır

tugsan bey merhaba üstad sizinle telefonda bir kere görüşmuştük intercool konusu enterasan bir konu herkes bir şeyler söyluyor ben orjinal turbo motora safari intercoll uygulaması yaptım çok da mukemmel oldu turbosuz motora uygulamayı ist tem servis yaptıgını biliyorum safari turbo artı intercool uyguladılar diye biliyorum hatta orjinal turbolu makinadan daha fazla guç aldıklarını okumuştum atmosferik motora turbo ve intercool uygulamasi için dogru bilgiyi tem servisten alabilirsin iyi çalışmalar

evet tem servisle ve aracına turbo uygulaması yapan arkadaş ile görüştüm...anladığım kadarı ile mümkün bir uygulama ancak 30 bin TL gibi bir harcama gerektiriyormuş.ama yapıldımı orjinal turbolu araçtan çok daha kuvvetli bir araç ortaya çıkıyormuş.bakalım aklıma yatıyor... ama maliyetler korkutucu...ama her an gözümü karartabilirim...sonuçta yapıldımı hayat boyu kullanılabilecek mükemmel bir araç sahibi olmak var...

30 bin deli paralar,arazide 1600cc araçların bile iş yaptığını düşünürsek,yapılan masraf bence gereksiz,

http://www.turboglide.com.au/index.cfm?fuseaction=product.display&Product_ID=88

tugsan bey dogru bilgiye ulaşmıssınız safari turbo kit ve intercool denenmiş başka markalar bana göre macera orjinal turbolu bir lc nasib olursa inşaallah intercool konusunda her türlü destege hazırım

30 binmii.................. çok çılgın bir para abiii buuuu......
30 bin.......

valla ersun hocanın yalancısıyım...ama safari turbo kiti,intercooler,manifolt,nakliyeler,vergiler,montajı,diğer değişmesi gereken bazı parçalar derken hesabın yanlış olduğunu sanmıyorum...ayrıca ersun bey bu konudaki deneyimi ve yaptığı araçta ortada...bu yüzden 30 bin olmasa 29 bin olur...olmadı 31 bin olur....ben 10bini gözden çıkarmıştım...ama 30 bin biraz yorar nerdeyse bir araba parası...neyse bakalım...allah büyük bakarsın biyerden gelir bende başlarım harekete...gerçi araç bu hali ile bile çok iyi turbolu halini düşenemiyorum bile...

Turbo setini avrupa birligi uzerinden satin alamiyorsunuz. Avrupa birliginde aracin emisyon degerini degistirmek yasak ve bu sebeple parcanin ithalati da yasak.bu yuzden avusturalyadan dogrudan ithalat yapiyorsunuz. Yani gumruk vergili ve hayli masrafli bir gumruk girisi oluyor. Pistonlarin degisimi gerekmiyor. Benim verdigim butcede yaklasik olarak 8/9000 tl tutarinda (yanlis hatirlamiyorsam) toyotadan alinan parcalar var. Yuzde yuz sorunsuz bir montaj istiyorsaniz atmosferik/ turbo makine arasinda tum farkli parcalari degistirmenizi tavsiye ederim. Bir de tem servisin montaj isciligi var.
Ornegin dubai spec aluminyum radyator alip takmaniz lazim. Takmadiginizda ne olur bilmem ama standart radyatorun yeterli olacagini dusunmuyorum.
Eger ucuz cozum ariyorsaniz orijinal turbo parcalarini kullanin derim. Maksimumlarda bir is istiyorsaniz ne yazik ki bu rakamla karsilasiyorsunuz ama muthis bir makine oluyor.

Tuğsan ben bostancıdan ihsan americadan araştırıyorum oradan gelen çok kişi var sonucu ben sana bildiririm.kolay gelsin...eyer bildiğin bir marka veya özellik varsa bildir......
i

http://cruiser-connection.eu/store/product_info.php?info=p13958_1HD-T-Motor-im-KIT.html&XTCsid=5d17f43c84f9feeb30c3ce404f6e4f22
linkde satilik komple sfir turbo motor var ,hem de almanya da,herturlu gelir ;)

TUĞSAN' Alıntı:
evet tem servisle ve aracına turbo uygulaması yapan arkadaş ile görüştüm...anladığım kadarı ile mümkün bir uygulama ancak 30 bin TL gibi bir harcama gerektiriyormuş.ama yapıldımı orjinal turbolu araçtan çok daha kuvvetli bir araç ortaya çıkıyormuş.bakalım aklıma yatıyor... ama maliyetler korkutucu...ama her an gözümü karartabilirim...sonuçta yapıldımı hayat boyu kullanılabilecek mükemmel bir araç sahibi olmak var...
tuğsan bey merhaba.
konun dışında olacak ama sizden bir kaç bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
1992 4.2 toyota land cruser almayı düşünüyorum.takip etdiğim aracın motorunda bir kaç sorun var.
bu araçların motoru nasıldır çok sorun çıkarırmı iyi bir tamircide adam olurmu,tavsiye edebileleceğiniz usta varmı varsa telefonları.
teşekkü ederim.saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri