Willys Hidrolik Direksiyon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tfkyrcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,914

tfkyrcl

Yeni Üye
Oncelikle herkese mrb bende aranızda yeniyim biseyler yapmaya calısıyolarum kendımce aracı hıdrlık yapmak ıstıyorum yardımcı olabılecek varsa elınde olan veya yol gosterebılecek cok memnun olurum saygılar...

Image

Etiketler
Ynt: Willys Hidrolik Direksiyon

Merhaba Biz hidrolik direksiyon konusunda TÜV de sıkıntı yaşıyoruz.70 modele kadar hidrolik olmadığı için vize vermiyorlar.
Onun yerine mercedes direksiyon kutusunu deneyin derim.Hoşça kalın.

Bilmiyodum cok tesekkurler hangi modeller uyumlu acaba tam olarak ne aramalıyım

Hidrolik direksiyon hususunda TÜV görevlisinin tutumu en önemlisi. Biri denk gelir hidrolik direksiyonlu aracınıza hiçbirşey demeyebilir, ötekisi direksiyon simidinin çapını bile sorun etmeye çalışır. Hidrolik yapmak istiyorsanız 115 kasa ve 123 kasa mercedeslerin hidrolik direksiyon kutuları ve pompaları montajı en kolay olanlar. Ama yine de bi miktar torna işçiliği lazım...

Tamamdır bakalım bu hafta bu ıse baslıcam ınsallah cok tesekkurler

ben derimki alman for direksyon kutusu koyun 8 tur olandan hem mantajı daha rafat hemde masrafı az yanlız 2 yada 3 santın kolu uzatın direksıyon kutusundan cıkkan kolu nekadar uatırsanız okadar hafıfre ben onu kullanıyorum

İsterseniz Mercedes w115 hem hidrolik hem düz direksiyon var elimde. Yardımcı olabilirim.

merhaba,bende aranıza yeni katıldım,68 model willys aldım,4 silindir orjinal harikan motor ,ruhsatta üniversal jeep die gecior ama jeep in hangi serisi olduğu hakkında net olarak emin olamadım,aracın şasesi direksiyon tarafında kaputun altında göğüste plaka şeklinde.motor şanzıman iyi durumda
,radyotörü şişletip genleşme bidonu yaptım,hararet sorunum kalmadı,termostatı sıfırladım,contayı değiştirdim.ilçede olduğum için iyi bir ustam yok,orjinal tam takım sibop aldım,üst kapak contası aldım ama usta sanırım gözü kesmedi sorun yok dedi :smiley:
aracımı bugün sabah döşemeciye bıraktım tabanı izole etti ve iç halısını değiştirdi,ve arkaya koltuk yapılcak.yarın akşamda tüp taktırmaya götüreceğim.benzinde 1 tl yakıyor mübarek :smiley:
yinede aracın genel durumu hakkında emin olamadım.tüpden sonra ise kaporta boyaya sokacağım bütcemi ayarlayabilrirsem :smiley:
ancak bunlardan sonra bile asıl meselem aracın iç dekoru,kilemetre ve hız göstergem çalışmıyor,benzin ve hararet göstergem ayrı ca takılmıs,hararet canavar gibi ama benzin göstergem sapıtıyor.benzin mühim deil ama km ve hız kadranının tamiri mümkün mi acep?
--direksiyonumda;yarım direksiyon boşluk var,(arac hareket ettikden sonra direksiyon hafifliyor,ama kalkarken cok ağır).bunun tamirini nerde yaptırabilirim,ve maliyet olarak tamir mi dersiniz yoksa cıkma w155 direksiyonumu tercih etmeyelim maliyet acısından değerlendirirsek eğer.
ve göhüs de ki km ibrelerine çerceve olacak nikalajı nerden temin edebilirim,saygılar selamlar.
ve çalışan bir hız göstergesiyle takas etmek isteyen arkadaşlar varsa elimde yaman jeep den 9 temmuzda sıfır aldığım tam takım orjinal motor sibopları -üst conta ve rot başı var,rot başını da yanlıs almışım :smiley:

11666135 10205515112772025 2607246624139279864 n

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR