Wj Direksiyon Yağı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan borozanci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,223

borozanci

Kamp I
Wj direksiyon yağı ne koymalıyım borusu çıktı boşaltı yağ petrolden atf yağ aldım koydum şüpheliyim ama

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler

Acaba "KESİNLİKLE KULLANILMAMALI" diye not koyarlarken bunun gerekçesinide yazmışlarmı? elbette böyle fetva verdikleri zaman kendi malları olan herhangi bir sistemle teknik olarak isimlendirilmemiş,sınıflandırılmamış pahalı bir ürününün kullanılmasınıda şart koşmuşlardır.
Yani başkasına 1 verip kolayca alabilecekken bunlara esir olup 3 vermen gerekecek.Yani kibarca soygunculuk.
Şimdi tekrar sorayım AFT yağı hangi teknik gerekçe ile olmazmış acaba onların olur yağında ne gibi fazladan meziyetler varmış?

Niye kesinlikle kullanılmamalı ki? ATF yağı direksiyona kullanabilirsiniz. Direksiyonun kendi yağı olduğu doğrudur ama çok çok da özel bir yağ değil o da. Şanzıman yağı dişli ile çalışan birçok sistemde kullanılır,sorun olmaz.

İngilizcem iyi olsa açıklayabilirdim nedenini ama iyi olan biri bizim içinde neden konulmaması gerektiğini yazıversin bi zahmet :smiley:
The factory fill power steering fluid for all 1999-2004 Grand Cherokees is a unique fluid, MS5931. ATF+4 (MS9602) should not be mixed or used as a “topping off” fluid on the Grand Cherokee WJ. All WJ models should be serviced using ONLY the special MS5931 fluid. ATF+4 is NOT an approved Power Steering Fluid and should never be used under any circumstances. Note that all fluids will darken in color with usage and fluid color is no longer an indication of fluid condition.

Sony Xperia Z5

Alıntı yaptığınız İngilizce metinde bütün paralar bana gelsin amacı ile kaleme alınmış kocaman bir palavra var.
Direksiyon sisteminde neden her kesin kullandığı ve bu amaç için üretilen yağı kullanmıyor da kendi beyanları ile ÖZEL YAĞ kullanıyor? Bu araçlarda direksiyon sisteminde ÖZEL YAĞ kullanmak için ne gibi diger araçlardanfarklı direksiyon sistemi varmış acaba?
ÖZEL YAGI nerede imal ettiriyormuş,eh yağ özel olunca sistemdeki sızdırmazlık sağlayıcı kauçuk '' O '' ringlerinde özel olması gerekirde hiç bir yerde öyle her isteyene özel kauçuk malzeme üretilmiyor.
Sızırmazlık sağlıyan kauçuk keçeler AFT li sistemleri kullanan direksiyon sistemlerinde de aynı olmasına rağmen neden bu keçelere değen yağ özel oluyormuş?
Cevap basit aç gözlülük hırsı ile araç sahibini kazıklamak.

Atf olsa veya olmasa bile mopar zaten piyasa da yok ki bulan var mı ? Kullanan

Alıntı yaptığınız İngilizce metinde bütün paralar bana gelsin amacı ile kaleme alınmış kocaman bir palavra var.
Direksiyon sisteminde neden her kesin kullandığı ve bu amaç için üretilen yağı kullanmıyor da kendi beyanları ile ÖZEL YAĞ kullanıyor? Bu araçlarda direksiyon sisteminde ÖZEL YAĞ kullanmak için ne gibi diger araçlardanfarklı direksiyon sistemi varmış acaba?
ÖZEL YAGI nerede imal ettiriyormuş,eh yağ özel olunca sistemdeki sızdırmazlık sağlayıcı kauçuk '' O '' ringlerinde özel olması gerekirde hiç bir yerde öyle her isteyene özel kauçuk malzeme üretilmiyor.
Sızırmazlık sağlıyan kauçuk keçeler AFT li sistemleri kullanan direksiyon sistemlerinde de aynı olmasına rağmen neden bu keçelere değen yağ özel oluyormuş?
Cevap basit aç gözlülük hırsı ile araç sahibini kazıklamak.

Aslın da haklısınız lakin insan biraz titiz olunca aklında soru işareti kalıyor bakım ürünü bakıyorum baktığım ürünün haricinde şununla kullanılmalı diyor dedikleri üründe kendi ürünleri gibi bir de motor yağ shell ve mobil kullandığım zaman araç arazide 10 saniye patinaj edip hararet yaparken ustanın işime karışma deyip avrupa yağ diye nitelendirdiği bir yağ koyduktan sonra arazide dakikalarca patinaj yapıp hararet kıpırdamayınca insanın aklında soru işareti kalıyor

Tabiki bu tercih meselesi.. İllaki ufakta olsa arada fark vardır. Çalışma ısısı,vizkozitesi vs gibi teknik konularda. Evet mopar bulmak zor ama buna eşdeğer ürünler var. Ben mopar atf4 yerine valvoline atf4 kullandım gibi...

Sony Xperia Z5

Tabiki bu tercih meselesi.. İllaki ufakta olsa arada fark vardır. Çalışma ısısı,vizkozitesi vs gibi teknik konularda. Evet mopar bulmak zor ama buna eşdeğer ürünler var. Ben mopar atf4 yerine valvoline atf4 kullandım gibi...

Sony Xperia Z5

Valvoline atf4 mopara eş değer sanırım temini konusun da heryerde bulabilirmiyiz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri