X-trail Deri Direksiyon Kaplanması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan basarrr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,548

basarrr

Yeni Üye
2003 model X-trail T30 kasa aracımın direksiyonu yıpranmış ve çatlaklar oluşmaya başlamıştı. Direksiyona 20TL´lik direksiyon kılıflarındanmı diksem diye düşünürken kol bağlantı noktalarını alacağım kılıf kapatmayacağı için düzgün durmayacağına kanaat getirdim. Sakarya sanayiinde Mustafa ustanın yolunu tuttum. 150TL´ye anlaştık. Delikli olan kısımları aynen yapabileceğini fakat zaman içinde aşınmanın daha hızlı olacağını söylediği için direksiyonun tamamını düz deri kaplattım. Fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.
Direksiyonun sökülmesi sırasında airbag bölümünün direksiyon simidinden ayrılması için ucu delikli yıldız alyan tipi tork anahtarı gerekmekte. Ayrıca fabrikada bu vidanın yuvasına mavi renkli bir yapışkan sürülmüş. Sökerken ustaları zorlayıcı oluyor. Direksiyonun airbag kısmı ilk kez sökülmüş oldu. :smiley:

Dr1

Dr2

Dr3

Dr4

Dr5

Etiketler

Ynt: X-trail Deri Direksiyon Kaplanması

Valla güzel olmuş ama eski halinin fotografıda olsaydı iyi olurdu karşılaştırma açıcından

uyarınız için teşekkürler. koymayı unuttuğum fotoğrafları da ekledim. :smiley:

Ceg 14

Airbagskm

Tork30

Maşallah yeni gibi olmuş. usta aldığı paranın hakkını vermiş

Kazasız ve güvenli sürüşler.

tesadüfen gördüm konuyu. direksiyon sökülmedi ise sorun yok. ancak direksiyon bir nedenle söküldüyse asla aynı cıvata kullanılmaz. güvenlik nedeni ile yeni cıvata sıkılır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR