X-trail Ve Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan basarrrr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,785

basarrrr

Yeni Üye
Yer
Sakarya
Merhaba,
2003 model T30 2.0 Benzin+Lpg (Brc) Nissan X-Trail kullanıcısıyım.
LPG depo tam doldurulup mesafe katedildikten sonra tekrar aynı fiyattan doldurulmuştur.

Şehir Dışı
Güzergah : İstanbul - Sakarya
Sürat aralığı : 110-150
Araç durum : 1 sürücü - boş araç
Tüketilen LPG : 18,35lt
Lpg Litre Fiyatı : 2,20TL
Katedilen Mesafe: 140km

18,35lt x 2,20tl/lt = 40,37TL (LPG)

40,37TL / 140km = 29kuruş km başına LPG´de yakmakta.

Şehir İçi
Güzergah : Ev - İş (5km aralığı- 2 trafik ışığı, 1 hemzemin geçit)
Sürat aralığı : Ortalama 27km/s
Araç durum : 1 sürücü - boş araç
Tüketilen LPG : 39,3lt
Lpg Litre Fiyatı : 2,08TL
Tüketilen Benzin: 6lt [BRC Sıralı Sistem, ısınana kadar (2dk civarı)benzinde çalışıp kendisi LPG geçişini yapıyor]
Benzin Litre Fiyatı: 4,25TL
Katedilen Mesafe: 285km

39,3lt x 2,08tl/lt = 81,74 TL (Tüketilen toplam LPG)
6lt x 4,25tl/lt = 25,5 TL (Tüketilen toplam Benzin)
Toplam 107,24 TL (Karma)

107,24TL / 285km = 37,6kuruş km başına Benzin+LPG yakmakta.

Etiketler
Ynt: X-trail Ve Yakıt Tüketimi

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Almak istediğim araçlardan bir tanesidir X-TRAİL. Ama şuan mümkün değil tabi :-\

siz bayağı detaylı olarak yazmışsınız benim 2008 t31 kasa benzinli var lpg yok . bu yaz benzin 5.20 tl civarındayken şehir içi 50, 55 krş. şehirdışı radar sınırı 120 km yi pek geçmemeiştim 40, 45 krş yakmıştım.

2003 model X-trail Otomatik vites , BRC lpg kiti, Turuncu enjektörlü. :(

Yakt Tketim

Merhaba
2004 model T30 2.0 benzin/ LPG Nissan x trail kullanıcısıyım.
Şehir içi 100 km de 14.5 litre gaz tuketiyor.
Şehirlerarası 100km de 11.7 ile 13.5 litre arası yakıt tüketimi var.
110 km/h hızı gecmezseniz yokuslarda sabırlı olup basmadan giderseniz 11.7 litrelere düşüyor.
120 km/h ve üzeri hızlarda 13.5 - 14.5 aralığında tüketimi oluyor.
Bu veriler sürekli iki çeker surus için geçerli.

2010 2.0 dizel aracım şehir içi 8 litre yakıyor. VGT sistemi taktırdım. taktırmadan önce şehir içi 10-13 litre arası yakıyordu. Şuan en fazla 9 litre yaktığına şahit oldum. Şehirler arası 110 - 120 gidersen 7 litre 180 le sürekli gidersen 8.5-9 litre yakıyor. (Ayvalık eskişehir arası)

Sayın Ali Celen bilgi alabilir miyim. Aynı araçtan almak istiyorum. VGT nasıl sonradan takılabiliyor ?
Araçtan memnun musunuz. Otomatik şanzımanı nasıl sorun çıkardı mı

Araçtan memnunum tavsiye ederim. vgt sonradan taktırabilirsiniz. Ama t30 kasa benzinli almayın çekiş sorunu var. T31 kasa 2.0 dizel tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri