Xl7 Dizel Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mossin Nagant Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,501

Mossin Nagant

Mossin Nagant
Yer
hatay-istanbul
2006 suzuki grand vitara xl7 2.0 td
250 bin km de.
Lastik 235 70 16 yokohoma geolandar a/t-s

egr iptali ve yazılım yaptırdım.

2 depodur aynı sonuçları alıyorum.
Dizel 3.88 tl den aldım.
208 tl ye 650 km
530 km si full şehir içi. 4.5 km git gel. gün içinde en az 25 ışığa yakalanma. her biri en az 40 sn. İskenderun trafiği ve sıcağı. (şehir içi sürekli 1-2-3 yapıyorsun. 4 ve 5 e atamıyorsun dur kalk yüzünden)

120 km adana iskenderun otobanı.120 sabit hız.
650 km nin yarısında klima açıktı.

bu verilere göre;
km de 32 kuruş ve 8.2 litre.
bence çok iyi.
uzun yol sabit hızda 6.5 litreyi rahat yakalarım gibi geliyor.

Etiketler
Merhabalar,

Yakın zaman önce yapılmış testlerin notlarını paylaşmak istiyorum. yanlarında tarihlerini de belirttim.

Uzun yol ---> 0,287 Kr / Km Toplam ödenen = 268,23 TL
7,57 Lt / 100 Km
5 yetişkin kişi + kişi başı bir spor çantası bagaj.
935 Km'de yapılan test 01.Mar.2015

Şehir içi ----> 0,4545 Kr / Km Toplam ödenen = 231,5 TL
12,09 Lt / 100 Km
Duruma göre değişen kişi sayısı (1-x). , bagaj yok.
509,4 Km'de yapılan test 30.Mar.2015

Not : Henüz hiç bir şey çekmememe rağmen aracımda çeki demiri mevcut, ağırlık olarak göz önünde bulundurulabilir.
Araç 97 Bin Km de .

uzun yolda yukarıda yazdığım 7,57 Lt/Km altında bir değer test edemedim. Mümkün olan en ideal yakıt sarfiyatı olsun şartlarında kullanılmıştır. Şehir içinde ise yukarıdaki ölçümün haricinde yaz aylarında 10 lt/km civarı görmeme rağmen kış aylarında 12,5 Lt/km gördüğimde oldu.

Bu paylaşımdan sonra,

Henüz notlarını inceleyemediğim, yaklaşık 2800 Km lik Bulgaristan, Romanya uzantılı seyahatimiz pazar günü sonuçlandı. Ara değer olarak yolda iken 8.2 Lt/Km. olduğunu gördüm. 2 yetişkin 13 yaşında bir çocuk ve abartısız bagaj (4-5 spor çantası kadar). Klima hemen hemen sürekli açıktı. Üşengeçlik belki, total sonuç rakamı hesaplamadım. Hesapladığımda paylaşmka isterim.

Alınan yakıt Türkiye'de OPET, Bulgaristan'da OMV, Romanya'da OMV + RomPetrol. (Referansları iyiydi.)

İyi akşamlar

Eski XL-7 kullanıcısı olarak depoyu ağzına kadar doldurtmak ve oldukça dikkatli (tasarruflu) kullanmak sureti ile uzun yolda hep elde ettiğim değer 7,56-7,6 l/100 km oldu. Gaza yüklenince bu değerlerin net arttığını gördüm, ancak daha azını hiç görmedim. 1830 kg bir araçtan bahsediyoruz, bendeki 140.00 km civarında idi testleri yaparken.

Eski XL-7 kullanıcısı olarak depoyu ağzına kadar doldurtmak ve oldukça dikkatli (tasarruflu) kullanmak sureti ile uzun yolda hep elde ettiğim değer 7,56-7,6 l/100 km oldu. Gaza yüklenince bu değerlerin net arttığını gördüm, ancak daha azını hiç görmedim. 1830 kg bir araçtan bahsediyoruz, bendeki 140.00 km civarında idi testleri yaparken.

Uzun yol ---> 0,287 Kr / Km Toplam ödenen = 268,23 TL
7,57 Lt / 100 Km
5 yetişkin kişi + kişi başı bir spor çantası bagaj.
935 Km'de yapılan test 01.Mar.2015

Uzun yolda sizin testinizle çok uyumlu.

Doğrusu şehir içi tecrübenizi de merak ediyorum.

Son düzenleme:

Ben de de xl-7 var , 70-75 civarı hızla 6 lt tüketim mümkün. Aracımda EGR arızası var araştırmalarıma göre EGR valfinin araca bir faydası yok ve 720 TL bu nedenle ben de iptal seçeneğini düşünüyorum ancak tecrübeliler arıza ışığının sönmeyeceğini söylediler. Sizn araçta arıza ışığı yanıyor mu? Yanmıyorsa iptal işlemini nerede yaptırdınız?

Ben de de xl-7 var , 70-75 civarı hızla 6 lt tüketim mümkün. Aracımda EGR arızası var araştırmalarıma göre EGR valfinin araca bir faydası yok ve 720 TL bu nedenle ben de iptal seçeneğini düşünüyorum ancak tecrübeliler arıza ışığının sönmeyeceğini söylediler. Sizn araçta arıza ışığı yanıyor mu? Yanmıyorsa iptal işlemini nerede yaptırdınız?
Debriyaj seti değişimi ve EGR valfi iptali sonrası şehirdışı 75 km/s hız ortalaması ile 6 lt/100 km, şehir içi 9.2 lt/100 km tüketim değerlerini yakaladım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri