Yakıt Karşılaştırması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan radicale262 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,181

Neden amerikan araçları sahiplerinin elinde az yakarken satıldıktan sonra çok yakmaya başlar?

• Eski sahipleri aracı daha iyi tanıdıklarından yakıtını istedikleri seviyede ayarlarlar.

Kullanılan: 13 18.8%
  • Yakıtı az söylemek aracı satmak için uygulanan bir taktiktir.

Kullanılan: 35 50.7%
  • Senin yakıt istasyonun mu var sorusundan kurtulmak için bir kaçamaktır.

Kullanılan: 2 2.9%
  • Yeni sahipleri genellikle acemi sürücüler olur.

Kullanılan: 2 2.9%
  • Hepsi

Kullanılan: 17 24.6%

• Kullanılan toplam oy
    69

Etiketler
Ynt: yakıt karşılaştırması

Abi ya benzincinin kızını alıcan ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Yada bunun arkasına danker bağlıycan ;D ;D ;D ;D ;D ;D

yavuz-çelikel' Alıntı:
Abi ya benzincinin kızını alıcan ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Yada bunun arkasına danker bağlıycan ;D ;D ;D ;D ;D ;D

suudi arabistan kralının kızını al :D tüm sorunları kestirmeden çözmüş olursun hatta forumdaki tüm araçların da sorunları bu sayede çözülür

bence yakıt kullanıcıya göre farklılık gösteriyor.
ben 20 lira koyunca bir hafta geziyorum. başkasına emanet verince 1 günde bitiriyorlar 20 lirayı.
motoru ufak bir araç benimki. ancak buna rağmen kullanıcıyla birebir alakalı olduğunu düşünüyorum.

yok hocam ne yaparsan yap v8 5.7 ıle 20 ytl ye dolaşamıyosun..ne yazıkki...

Bir hafta sadece rolantide günde on beş dakika çalıştırsak 20 tl yetmez.Ben benzin alırken stop ediyorum depo dolsun diye aracım 95 tahoe.

Ynt: Yakıt Karşılaştırması

Ben hesap kitap yapmamaya çalışıyorum. Yeni aldım aracı, keyfim kaçsın istemiyorum :D

Ben 2.5 dizel araç kullanıyorum.
Çok sıkıcı...pancar motoru gibi... :D

En kısa zamanda GC 5.9 almayı düşünüyorum.
Benzin kokusunu ve V8 uğultusunu özledim ;D

o acıyı türkiyede herhalde en iyi hissedenler bizleriz yavuz abi ;D

Zevkin hesabı olmaz üçü beşi ararsan bu iş zevkten çıkar acı vermeye başlar onun için en iyisi hesap yapmamak bir dahamı geleceğiz bu dünyaya.

marmariscj7' Alıntı:
Zevkin hesabı olmaz üçü beşi ararsan bu iş zevkten çıkar acı vermeye başlar onun için en iyisi hesap yapmamak bir dahamı geleceğiz bu dünyaya.
Cok guzel bir laf vardir bu dusunceyle ortusen o geldi aklima hemen, kusura bakmazsaniz paylasmak isterim. :-[
Yani "Tecavuz kacinilmazsa, zevkini cikartmaya bak" gibi birsey oldu bu. :-[ :smiley:

Benimkisi 40 seneyi askin suruculugum suresinde ilk kullandigim diesel arac. Eskiden disardan duydugum sesi bana sanki bazi fabrikalardaki "gurultu" gibi gelirdi. Ancak kullaninca iceriye o kadar da rahatsiz edici bir ses gelmedigine sahit oldum, hatta senelerce 6-8 silindir Amarikan araclar kullanmis birisi olarak cok da hos gelmeye basladi bana. Aksine inanir misiniz bilmem ama, bazen cami bile aralayip sesi dinleyerek suruyorum uzun yolda. Hele isiklarda durdugumda ara gazdaki homurtusunu cok begeniyorum. :smiley:

Uzun yolda bir kez olcmus ve cok dusuk gelmesi uzerine ikna olmayip bir kez daha denemistim. Ben 100 km'de takriben suruse gore degisken olarak 8.60 ile, 9.10 lt Euro Diesel yakiyorum. Bilmem az midir, cok mudur... ::smiley:

Benim için hepsi diyebilirim.

74 camaro aldım büyük bir hevesle ustaya gittim ve çırağı dediki......

Abiiiii amerikanları bi alırken sevinirsin eeeee dedim bide satarken demesinmi :eek: :eek: :eek: ;D ;D ;D

Amerikalılar ne demiş? Dünya büyük olmuş umurumdamı, arabam büyük olmadıktan sonra ::smiley: ::smiley: ::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.